LANSARE DE CARTE SI CD

LANSARE DE CARTE SI CD

Mesajde felixmunteanu » 07 Dec 2007, 19:42

Ieri, de Mos Nicolae, la Centrul Cultural L REBREANU din Aiud /Alba a avut loc lansarea cartii de poezii si cantece pentru copii COLIND LA FEREASTRA IERNII(+CD audio) de Felicia Munteanu. Lansarea a fost organizata in cadrul unui spectacol la care au participat copii, parinti, cadre didactice din localitate si din judet precum si autoritati locale si judetene.
Cartea, format A4, cuprinde poezii si cantece insotite de partituri si e frumos ilustrata (alb/negru) de un artist profesionist.
CD-ul cuprinde 12 piese corale (cantate de copii) dintre care unele sunt colinde. Toate au si negativele.
Cu acest prilej, le multumesc tuturor celor care au tinut sa imi fie aproape, participand la spectacol.
Sarbatori senine va doresc!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde invatator » 07 Dec 2007, 21:21

Oprind putin timpul in loc, am gasit in aceste zile agitate ragazul sa ne oferim sufletului un strop de liniste, de incantare, de inaltare. Asta s-a intamplat la Aiud, in prezenta unui cor de copii bine lucrat, (felicitari doamnei profesoare de muzica, reverenta!!!) si in prezenta doamnei inv. Felicia Munteanu, autoarea versurilor cartii, transpuse muzical in cantecele de pe CD.
Intalnirea de suflet a mai netezit din bulgarii vremii si-ai vremurilor!
Fetelor, felicitari!

Elena Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde cezara » 08 Dec 2007, 16:45

As dori sa cumpar si eu CD-ul. Imi puteti da cateva detalii despre titlurile pieselor, pretul ?
cezara
 
Mesaje: 22
Membru din: 05 Mar 2005, 08:25

LANSARE DE CARTE+ CD

Mesajde felixmunteanu » 08 Dec 2007, 18:05

Ma bucura interesul dumneavoastra.
Iata detaliile cerute:
CD-ul contine piesele: IARNA, DRAGA-MI ESTI! NINGE, NINGE! LA SANIUS
OMUL DE ZAPADA, BRADUT IUBIT, E MOS CRACIUN, IN SEARA ASTA, IN NOAPTEA SFANTA, NUMELE SAU, COLIND DE MAMA, LUMINA DIN VIFLAIM, SORCOVA VESELA + NEGATIVELE
Pe langa acestea cartea mai cuprinde 5 poezii UNDE-S CULORILE? STELE CAZATOARE, UN BRADUT PENTRU MINE, SEARA DE CRACIUN, POVESTEA LUI MOS CRACIUN.

E greu sa vorbesti despre tine fara sa se spuna ca te lauzi, dar cantecele merg imediat la suflet. Mi-au demonstrat-o copiii prin dorinta de a le canta si cei din sala de spectacol.
Pretul unei perechi este 12 lei, dat fiind tirajul mic. Ma puteti contacta si pe e-mail: famunteanu@yahoo.com pentru detalii in legatura cu eventuala expediere.
F M
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde balerca_florin » 08 Dec 2007, 20:46

Buna! As vrea sa comand si eu cele doua materiale ! Vreau sa imi dati mai multe detalii pe adresa florin_balerca@yahoo.com . Multumesc!
balerca_florin
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Dec 2007, 20:09

Mesajde miraj0357 » 08 Dec 2007, 23:32

Am fost incantata si mandra, in acelasi timp, ca una dintre colegele mele a reusit un lucru extraordinar. Lansarea cartii si a CD-ului, precum si spectacolul in sine, au reusit sa ne introduca treptat in magia sarbatorilor de iarna, sa ne faca sa uitam de problemele zilnice. Toti participantii,in numar f. mare, au fost impresionati de realizare.
Ma bucura faptul ca sunt deja persoane interesate sa achizitioneze materialele. Sa stiti ca merita, este ceva de care aveam nevoie, atat noi cat si copiii.
Felicit din inima pe Felicia Munteanu si Ana Scriban, indemnandu-le sa nu se opreasca aici.
miraj0357
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Mar 2007, 13:28

Mesajde felixmunteanu » 09 Dec 2007, 01:01

Domnule Florin Balerca, mesajele mele sunt returnate de la adresa pe care ati afisat-o. Am incercat si balerca_florin@yahoo.com si vad ca a mers, dar oare la dvs?
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde marian_dorin » 09 Dec 2007, 10:56

Felicitari pentru aceasta initiativa si multe succese si in continuare !!!

Eu doresc sa achizitionez CD-ul dumneavoastra si va rog nespus de mult , sa mi-l trimiteti cat de repede posibil pe adresa mea . Aceasta este urmatoarea :

NISTOR MARIAN
str.SEMANATOARELOR nr.54
cod 550040 SIBIU

Va multumesc anticipat si astept cu deosebit interes onorarea comenzii !

Cu respect,
inv.Marian Nistor din Sibiu
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde adinatulbure » 09 Dec 2007, 11:08

Felicitari pentru minunata realizare, pentru ca ati reusit sa scoateti la lumina comorile din suflet si sa ni le daruiti in ajun de sarbatoare !
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41

Mesajde tliya » 09 Dec 2007, 14:19

Sincere felicitari, stimata doamna! :P
As dori si eu sa-mi trimiteti materialele (CD si carte). Adresa mea este: STANICA ELIZA VALENTINA, bld. Unirii, bl. 145, ap. 17, Loc. Buzau, jud. Buzau. Adresa de mail este sabi_eliza@yahoo.com
Va multumesc anticipat si va doresc din toata inima sa aveti parte numai de bucurii.
tliya
 
Mesaje: 765
Membru din: 16 Apr 2007, 19:52
Localitate: Buzau

Mesajde balerca_florin » 09 Dec 2007, 16:43

V-am trimis adresa mea si vreau sa imi trimiteti cat mai repede materialele ! V-o mai scriu o data : Balerca Vasilica , sat Tolici , com. Petricani , jud . Neamt . Va multumesc inca o data ! Astept confirmarea primirii mesajului meu ![/b]
balerca_florin
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Dec 2007, 20:09

Mesajde leu » 09 Dec 2007, 21:56

Va felicit pentru realizare.A fost o activitate reusita care ne-a introdus in atmosfera sarbatorilor si pentru mai bine de o ora am uitat de grijile zilnice si ne-am imbalsamat sufletul cu frumusetea glasurilor cristaline care au cantat si recitat, am avut parte de un strop de liniste si incantare.
Sanatate si numai bine!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

lansare

Mesajde felixmunteanu » 10 Dec 2007, 00:02

Va multumesc tuturor din suflet pentru tot ce imi scrieti. Credeti-ma ca astept mai mult decat dumneavoastra sa primiti pachetele deoarece stiu ca va vor placea. Noapte buna! Pe maine!
Felicia
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde balerca_florin » 14 Dec 2007, 21:46

Astazi am primit cartea si CD-ul. Absolut MINUNATE . Va multumesc din suflet pentru ele . Nici ca se putea un material mai bun pentru serbarea de iarna . FELICITARI!!!! Va doresc un CRACIUN FERICIT si cat mai multe realizari in anul care vine !
balerca_florin
 
Mesaje: 3
Membru din: 05 Dec 2007, 20:09

Lansare de carte si cd

Mesajde simona_ciobanu » 14 Dec 2007, 22:57

Vreau si eu materialele!!! Atat cartea cat si cd-ul. Cu siguranta imi vor fi de folos si-mi plac deja, dupa descrierile colegilor care le-au primit.! Am tot amanat sa solicit. Daca se mai poate, adresa mea este Simona Ciobanu, Str. Birsei, Nr. 34, Ap.8, Codlea cod 505100, Brasov
simona_ciobanu
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Ian 2007, 21:16

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron