Intrebare-concurs in unitate

Intrebare-concurs in unitate

Mesajde iulia_1985 » 30 Oct 2014, 21:36

Buna! Stie cineva in ce consta mai exact concursul organizat la nivel de unitate..mentionez faptul ca sunt abolventa de PIPP (anul aceata),am participat la concursul de titularizare ptr invatamantul primar(nu am promovat examenul), lucrez pe post de educatoare..m-au anuntat azi ca voi participa la concurs, tot ce am putut afla e ca va fi proba practica si examen scris.A mai trecut cineva prin situatia asta?In ce consta examenul?multumesc!
Avatar utilizator
iulia_1985
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Aug 2007, 18:43

Re: Intrebare-concurs in unitate

Mesajde g3orgianaa » 31 Oct 2014, 00:03

Daca ai tinut inspectia pentru examenul de titularizare si ai obtinut-o, nu ar mai trebui sa sustii proba practica.
La proba scrisa, vei avea subiecte mai usoare decat la titularizare.Cei care au dat examen pe invatatori, au avut "Comedia" de I.L.Caragiale, niste exercitii de gramatica si etapele predarii unui text narativ.

PS. Examenul de suplinire s-a dat in jurul datei de 20 septembrie, la noi in scoala.
g3orgianaa
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Ian 2012, 18:17

Re: Intrebare-concurs in unitate

Mesajde sportiv » 31 Oct 2014, 00:13

Cam târzior acest concurs! :oops: Consiliul de adm. din școală validează comisia ce va desfășura acest concurs! ( întocmire de subiecte,supraveghetori, evaluatori -la clasă și lucrare scrisă,datele și toate celelalte).Succes!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3122
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron