incheierea parteneriatelor intre scoli si alte institutii

Parteneriat

Mesajde petcu_elena2003 » 15 Noi 2004, 16:18

Doresc si eu sa ma implic intr-un astfel de parteneriat.
Ideea "Comunicarea intra si interzonala" mi se pare interesanta atat pentru mine cat si pentru copii -elevii- care asigura finalitatea tuturor actiunilor de acest gen.
Ce documente trebuie intocmite, care sunt conditiile de participare, care sunt drepturile si obligatiile fiecarui participant?
Ma numesc Petcu Cristiana, sunt invatatoare la clasa I, Sc. cu clasele I-VIII Deveselu, judetul Olt.
petcu_elena2003
 
Mesaje: 5
Membru din: 07 Noi 2004, 21:17

Mesajde vivi » 15 Noi 2004, 16:36

Daca pana la urma se contureaza ceva, didactic.ro va poate sprijini la inceput prin crearea unui forum privat accesibil doar celor implicati unde sa de discute chestiuni legate de acest parteneriat.
Octavian Costache
Avatar utilizator
vivi
 
Mesaje: 188
Membru din: 22 Oct 2003, 10:34

Mesajde carmenica » 15 Noi 2004, 16:54

Multumim frumos pentru sprijin si as ruga toate colegele sa incepem sa asternem ceva si pe mailuri sau pe hartie...in weekend-ul care urmeaza.
Sa facem o actiune pentru sarbatorile de iarna.
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde mariro » 15 Noi 2004, 17:33

carmenica scrie:Multumim frumos pentru sprijin si as ruga toate colegele sa incepem sa asternem ceva si pe mailuri sau pe hartie...in weekend-ul care urmeaza.
Sa facem o actiune pentru sarbatorile de iarna.


Bucuroasa as veni si eu alaturi de voi dar, cum nu e vorba de mine ci de scoala... Iar scoala mea e o scoala de cartier, fara internet, cu copiii care sunt de obicei in astfel de scoli!
Nu stiu in ce consta parteneriatul intre scoli, actiunile pentru sarbatori...Poate mai vorbim, mai aflam unele lucruri!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde mireille_mm » 15 Noi 2004, 21:32

carmenica scrie:Multumim frumos pentru sprijin si as ruga toate colegele sa incepem sa asternem ceva si pe mailuri sau pe hartie...in weekend-ul care urmeaza.
Sa facem o actiune pentru sarbatorile de iarna.


O idee frumoasa sa facem ceva impreuna.
Venim fiecare cu cate o idee si vedem cum le imbinam?
Eu am o idee super pe care o pun in practica saptamana asta. Dupa ce vad rezultatul va comunic.
Inst. Mirela MINEA
Avatar utilizator
mireille_mm
 
Mesaje: 59
Membru din: 06 Noi 2004, 09:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde carmen-lorena » 16 Noi 2004, 19:36

MĂŁ numesc Carmen-Lorena Totoi,sunt învãÞãtoare la Liceul Teoretic "PetĂśfi SĂĄndor" din localitatea SĂŁcueni Âşi aÂş dori sĂŁ mĂŁ implic Âşi eu în aceastĂŁ acĂžiune. :oops:
E o idee grozavĂŁ .Am Âşi eu câteva idei pe care am sĂŁ le pun în practicĂŁ,Âşi am sĂŁ vĂŁ comunic. :) [color=red]
[/color]
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni

Parteneriat

Mesajde carmen-lorena » 16 Noi 2004, 21:20


Sunt invatatoare la clasa a IV-a in orasul Sacueni,judeĂžul Bihor si as dori si eu sa inchei parteneriate cu alte scoli din tara. :oops: :lol: [color=red]
[/color]
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni

Mesajde ghebanliliana » 16 Noi 2004, 23:41

M-ar interesa un parteneriat cu alta scoala.Eu am acum clasa I.
Petrila ,jud Hunedoara
Lili :oops:
Ultima oară modificat de ghebanliliana pe 21 Noi 2004, 21:18, modificat 1 dată în total.
ghebanliliana
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Sep 2004, 23:23

Re: obiective clare

Mesajde dana_t » 17 Noi 2004, 14:10

De acord cu propunerea. Acum sunt putin ocupata cu proiectul "Copil bun, infiez bunic singur", dar ma alatur sigur propunerii tale.

Dana
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

parteneriat

Mesajde mela » 04 Dec 2004, 19:08

Am clasa a II - a, sunt din comuna Turt (zona Oas), judetul Satu Mare, doresc sa inchei parteneriate cu alte scoli.
Carmen
mela
 
Mesaje: 58
Membru din: 27 Ian 2004, 22:32
Localitate: Satu Mare

Mesajde alena » 02 Ian 2005, 16:23

Ca vizitator sunt veche pe site, dar ca utilizator sunt "fragedĂŁ".
MĂŁ intereseazĂŁ orice parteneriat cu alte Âşcoli.
V-aÂş propune, pentru cei care aveĂži clasa I, un parteneriat "SĂŁ ne cunoaÂştem patria !" pe care sĂŁ începem sĂŁ-l derulĂŁm încĂŁ din aceastĂŁ primĂŁvarĂŁ! Am idei, aÂştept colaborĂŁri! Adresa: ailincaielena@yahoo.com
alena
 
Mesaje: 194
Membru din: 02 Ian 2005, 12:21
Localitate: Galati

Mesajde marinelabr » 13 Feb 2005, 23:42

Si eu sunt interesata de parteneriate cu alte scoli din tara. Am parteneriat cu scoli din strainatate dar este interesant sa avem parteneriate intre noi, cei din Romania. Adresa mea de email este marinela_partene@yahoo.fr. Daca vreti sa corespondam pe aceasta tema va rog sa-mi scrieti. Eu am clasa a -iV-a.
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 2 vizitatori