gradatie de merit

Mesajde geti_serban » 12 Ian 2008, 21:38

Pt. dorina1977- trimis.Succes. :D
geti_serban
 
Mesaje: 260
Membru din: 30 Apr 2007, 11:58

Mesajde invatator » 13 Ian 2008, 01:08

Pt gradatia de merit: conform metodologiei, pe care va rog sa o urmariti, alcatuiti dosarul atasand anexe in acea ordine, a criteriilor. Este singurul mod clar, la indemana si facil pentru Consiliul consultativ sa evalueza.
Fisa pt acordare a gradatiei de merit se distribui in scoli , pe specialitati, de catre fiecare ISJ, pentru judetul respectiv. Succes tuturor!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde leu » 13 Ian 2008, 23:48

Doamne, nu-mi vine sa cred! Acestia suntem noi? Si suntem dascali?
Am crezut tot timpul ca aici ne putem ajuta si intelege unul pe altul.Am dorit sa-mi ajut colegele fara sa ma gandesc vreo clipa ca nu ar fi capabile sa scrie un raport.Cred ca fiecare vrea sa compare, sa se verifice....
Succes tuturor celor care doresc sa se inscrie pentru gradatia de merit! si mai multa intelegere pentru ceilalti....
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde flor31 » 14 Ian 2008, 21:25

:!: :?:
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde flor31 » 14 Ian 2008, 21:25

:!: :?:
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde flor31 » 14 Ian 2008, 21:26

Agitaţie? :!: :?:
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde monalisa » 14 Ian 2008, 23:14

Vai de noi! Suntem colegi? Credeam că putem colabora, întreba şi schimba păreri unii cu ceilalţin nu credeam că suntem arătaţi cu degetul că nu ştim să facem un raport de evaluare! Ce a făcut atât că a cerur un schimb de păreri?
Mi-e ruşine de ruşinea ta, maria magdalena! Câtă răutate! :( :oops:
monalisa
 
Mesaje: 12
Membru din: 05 Dec 2005, 22:57

Mesajde 251953 » 21 Ian 2008, 23:12

CE ATATA GALAGIE ? CRED CA INTREBAREA SE REFEREA LA "DETALII"
SPECIFICE FIECARUI INSPECTORAT CE SUNT EXTREM DE SUBIECTIVE. VAI! VAI! CE NENOROCIRE! NU STIM SA SCRIEM, DRAGA MAGDALENA!
NU VREAU SA TE JIGNESC! SI AS PUTEA! LASA OAMENII SA SE "DESCARCE" SI FARA "SEMNE DE PUNCTUATIE" STUDIAZA CUM SCRIU ALTII DIN ALTE TARI.SI SARACII CE RAU O DUC!!!!!!!! :roll:
251953
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Apr 2007, 15:15

Mesajde cadrudid » 21 Ian 2008, 23:28

251953 scrie:CE ATATA GALAGIE ? CRED CA INTREBAREA SE REFEREA LA "DETALII"
SPECIFICE FIECARUI INSPECTORAT CE SUNT EXTREM DE SUBIECTIVE. VAI! VAI! CE NENOROCIRE! NU STIM SA SCRIEM, DRAGA MAGDALENA!
NU VREAU SA TE JIGNESC! SI AS PUTEA! LASA OAMENII SA SE "DESCARCE" SI FARA "SEMNE DE PUNCTUATIE" STUDIAZA CUM SCRIU ALTII DIN ALTE TARI.SI SARACII CE RAU O DUC!!!!!!!! :roll:



dumneavoastra scrieti cu majuscule pentru ca o duceti bine sau rau?

altfel spus, ce legatura au ortografia si punctuatia cu nivelul de trai?
Avatar utilizator
cadrudid
 
Mesaje: 295
Membru din: 15 Oct 2004, 12:35

Mesajde 251953 » 22 Ian 2008, 19:57

Am inteles aluzia. Ma corectez! Eu o duc f. f. bine.Imi fac meseria cu multa pasiune, dar NU AM GRIJA ZILEI DE MAINE.Am un sot ce castiga binisor.
Am insa o problema. Nu imi plac colegii de tipul "magdalenei."
Gresesc mult , dar numai Dumnezeu si cine nu munceste nu greseste.
:cry: :cry:
251953
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Apr 2007, 15:15

Mesajde gherghescudoina » 22 Ian 2008, 22:08

maria magdalena a scris:
eram la banca .... aglomeratie mare ..... cer voie la toata lumea de la coada sa-mi permita sa intru in fata ca-s cu fata ....... si toata lumea accepta (si erau si barbati la coada , nu numai femei) .... numai doamna invatatoare despre care va vorbisem ..... numai dansa , dupa ce a terminat de vorbit la telefon imi striga in gura mare ca puteam sa stau la coada.....ca nu patea nimic copilul daca astepta !

nu i-am spus ca stiu cine e

dar va spun dumneavoastra : oare nu e o rusine ca ne batem cu pumnul in piept ca aparam si ocrotim si protejam copiii prin diferite proiecte ........... dar de fapt cand ne intalnim cu ei ..... nu-i ajutam , protejam ?

oare trebuia sa stau sa mi se transpire fata si apoi sa ies cu ea afara in frigul cumplit ce era.....pentru a o imbolnavi ?
ce vina aveam eu ca mi-a venit factura la gaze pe 24 decembrie si ca scria ca pana pe 29 dec trebuie achitata ?
ce vina am ca sotul e la servici de dimineata pana seara tarziu ?
ce vina am ca nu am parinti si nici socri aproape pentru a ma ajuta ?

si ce vina are copilul , bietul de el..... in aceasta situatie ?

rusine celor care se cred a face lucruri marete ..... doar pe hartie ![/quote]

Nimeni nu ştie ADEVĂRUL decât singurul D-zeu!!
Şi eu apăr copiii şi organizez diverse proiecte cu ei...şi am şi eu o fetită de 10 luni,...nu o iau cu mine peste tot -mi-ar fi foarte greu - dar dacă cineva vrea să intre în faţă la o coadă nu-mi pică prea bine chiar dacă este cu un copil de mână; şi pe mine mă aşteaptă acasă fetiţa mea cu guriţa uscată de sete ( nu vrea să se alimenteze decât natural)...iar dacă aş protesta, cineva care nu mă cunoaşte prea bine ar interpreta eronat gestul meu.....
Cine ştie ce motive o fi avut şi acea d-nă!!!
Mi se pare că sunteţi o pers frustrată de aceea aţi răspuns cu atâta răutate colegei noastre...nu ştiţi pe cine să vă răzbunaţi!!
Chiar şi o cerere simplă are anumite reguli care trebuie respectate dar un raport de GRADAŢIE DE MERIT!!!! Sigur nu este uşor de conceput şi mi se pare normal să ceri ajutor pt aşa ceva!!
Cred că nici nu ştiţi despre ce-i vorba, habar n-aveţi ce dificultate implică aşa ceva şi de aceea aţi vb astfel!
Vă doresc un an mai bun, soţul să lucreze 8 ore( aşa este normal), părinţii să se mute mai aproape ca să vă fie de ajutor (sau invers) iar d-voastră să puteţi întocmi raportul de evaluare pt Gradaţie fără să întrebaţi pe nimeni nimik şi fără să fi citit vreunul la cineva! (şi chiar să vi se aprobe!!??)
gherghescudoina
 
Mesaje: 285
Membru din: 26 Ian 2007, 18:03
Localitate: BARLAD-VASLUI

Mesajde flor31 » 23 Ian 2008, 16:46

Renuntasem sa mai urmaresc un asemenea subiect, in primul rand din cauza faptului ca mi-am dat seama ca nu pot sa cer un sfat sau o idee celor care ii consider colegi, iar pentru linistea sufleteasca a unora din ei le spun ca si eu am un copil de 1 an si doua luni, iar de la varsta de trei luni m-am intors la scoala, si nu pentru bani, caci cu ceea ce-i platesc dadacei la aceeasi suma ajung, ci pentru copii, caci erau in clasa a IVa si parca nu ma lasa sufletul sa-i las fara sa-mi duc la indeplinire datoria fata de ei. Pentru colegii care mai vor sa loveasca le spun ca este inca un titlu pe forum pe acelasi subiect-gradatia de merit- are subiectul:help. Deci la lucru!!!
flor31
 
Mesaje: 69
Membru din: 02 Noi 2007, 18:04

Mesajde geti_serban » 23 Ian 2008, 20:12

Draga flor31, ti-am trimis un mesaj inca din 11 ian. Ai sau nu nevoie de un model de raport de autoevaluare?
geti_serban
 
Mesaje: 260
Membru din: 30 Apr 2007, 11:58

Mesajde cadrudid » 23 Ian 2008, 22:01

:) perioada s-a cam incheiat. poate pentru la anu'...!
Avatar utilizator
cadrudid
 
Mesaje: 295
Membru din: 15 Oct 2004, 12:35

Mesajde doina_barsan » 23 Ian 2008, 22:47

cadrudid scrie::) perioada s-a cam incheiat. poate pentru la anu'...!

La ce perioada te referi? La gradatie? Cred ca te inseli....
"- 21 ianuarie - 15 februarie 2008: depunerea dosarelor care conŃin documentele justificative privind activitatea cadrului didactic respectiv, la registratura inspectoratului scolar"
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori