"Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

"Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde dama » 13 Mai 2010, 07:54

Am atasat rezultatele concursului. Participantii care nu se regasesc vor primi diplome de participare. Juriul a decis ordinea si premiile acordate, noi organizatorii ne-am oreocupat sa le creem conditii pentru a juriza.
Fişiere ataşate
Premiere.pdf
Aici sunt atasate rezultatele la mai multe sectiuni.
(510.12 KiB) Descărcat de 391 ori
dama
 
Mesaje: 21
Membru din: 25 Feb 2007, 12:15

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde monilise » 14 Mai 2010, 13:58

Buna ziua si felicitari pentru munca titanica depusa. As avea totusi o rugaminte. Numele castigatoarei premiului al III-lea, clasa a VIII-a, sectiunea proza, este Gyarmati Beata. Prin urmare, speram ca pe diploma sa apara acest nume si nu cel trecut gresit de dumneavoastra. Va multumesc
monilise
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Aug 2007, 09:49

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde dama » 15 Mai 2010, 08:56

Ne cerem scuze. Vom folosi tabelele noastre originale.
dama
 
Mesaje: 21
Membru din: 25 Feb 2007, 12:15

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde catitetean » 19 Mai 2010, 19:59

Buna ziua , as dori sa stiu daca ati primit banii de la gherla si cand vor sosi diplomele . Cu stima prof TETEAN ECATERINA LICEUL TEORETIC ANA IPATESCU
catitetean
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Ian 2010, 21:23

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde carmenmerlici » 03 Iun 2010, 19:45

buna ziua. numele meu este carmen merlici, prof. la scoala I-VIII Stolnici. as dori sa stiu ce se intampla cu diplomele deoarece eu nu am primit-o pe a mea nici pana acum. m-ar interesa sa aflu daca trebuie sa mai sper sau sa-mi iau gandul de la acest simpozion. multumesc anticipat pentru raspuns.
carmenmerlici
 
Mesaje: 6
Membru din: 05 Mai 2009, 20:27

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde monilise » 03 Iun 2010, 20:55

Buna ziua sunt prof. Dumitras Monica din Oradea si as dori sa stiu cand trimiteti diplomele pt copii, pentru ca am acastigat un premiu trei si fetita este clasa a VIII/a, iar in curand pleaca din scoala noastra. In plus se termina si anul scolar.
Multumesc, astept cu nerabdare raspunsaul...sau mai bine yis diplomele.
monilise
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Aug 2007, 09:49

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde dama » 04 Iun 2010, 07:09

Diplomele de la simpozion au fost trimise deja in tara. Doar daca aveti si participare la concurs, le vom trimite impreuna.
Pe 4 iunie are loc premierea concursului. Deja am trimis in tara o parte din premiile de la concurs.
Saptamana viitoare definitivam cu concursul, plicurile vor veni decomandate si este posibil sa ajunga pe adresa unitatii dvs scolare.
dama
 
Mesaje: 21
Membru din: 25 Feb 2007, 12:15

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde monilise » 04 Iun 2010, 19:24

Multumesc pentru promptitudinea cu care ati raspuns.
Eu am primit diploma de la simpozion profesorilor de mult. Pe aceasta cale va multumesc, insa am participat cu doua fete, dintre care una a luat premiul al III/lea la sectiunea proza. Despre diplomele elevilor vorbeam, acelea nu au venit inca.
Sa speram...totusi...ca ajung in timp util, inainte de terminarea scolii. Spor la treaba in continuare!
monilise
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Aug 2007, 09:49

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde carmenmerlici » 05 Iun 2010, 16:21

mda, am inteles ca diplomele de la simpozion au fost trimise de mult, insa eu nu am primit-o pe-a mea desi contam pe seriozitatea organizatorilor... mai astept( ce altceva as putea sa fac?) poate exista totusi un centralizator in care se pot verifica numele participantilor... este posibil ca plicul meu sa nu fi ajuns? daca veti avea bunavointa sa cercetati, numele meu este carmen merlici, de la scoala stolnici, jud arges. multumesc anticipat!
carmenmerlici
 
Mesaje: 6
Membru din: 05 Mai 2009, 20:27

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde bogdan93 » 06 Iun 2010, 18:12

In atentia TUTUROR PARTICIPANTILOR inscrisi in concurs. Dupa ucm am promis si de altfel dupa cum este si normal vom trimite diplomele elevilor pana pe 11 iunie. Astfel va anuntam ca maine 07 iunie 2010 vom trimite 90% din plicurile pentru elevii din tara inscrisi in concurs. Daca le trimitem maine in maximum 2 zile vor ajunge. Le vom trimtie pe adresele scolilor. Daca la primirea plicurilro veti constata ca am omis vreun elev (speram sa nu fie cazul) va rugam sa ne contactati cat mai repede posibil pentru a trimite si diplomele in cazul in care lipsesc. Pana acum nu au fost probleme, speram ca nici de acum inainte sa nu fie. In acelasi itmp va anuntam ca am trimiS 95% din plicurile profesorilor pt sImpozion. Daca exista cadre didactice care nu au primti materialele pt simpozion va rugam sa ne anuntati in vederea expedierii acestora. Nu era prevazut initial dar rugam elevii care au obtinut la sectiuena creatii literare Trofeul concursului, premiul I, sau Premii speciale sa trimita lucrarile pe mail in vederea incercarii de publciare a acestora in aceeasi antologie cu cea a profesorilor pentru a pune in valoare talentul si munca elevilor. Multumim.
bogdan93
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Oct 2009, 20:50

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde luminitacopacel » 07 Iun 2010, 09:39

EU SI COLEGA MEA AM PARTICIPAT LA SIMPOZION DAR NU AM PRIMIT NIMIC.Asteptam diplomele.Copacel L. si Ispir I.,Rm. Valcea.
luminitacopacel
 
Mesaje: 17
Membru din: 14 Mai 2009, 07:51

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde dama » 08 Iun 2010, 20:23

Daca aveti si participanti elevi vor sosi in acelasi plic. Din Valcea avem foarte multi participanti si un trofeu sau doua au ajuns in municipiul dvs.
dama
 
Mesaje: 21
Membru din: 25 Feb 2007, 12:15

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde bogdan93 » 08 Iun 2010, 23:27

Va anuntam ca astazi am finalizat trimiterea plicurilor in proportie de 95%. Au mai ramas doar profesorii cu cate 1 lucrare la concurs. Plicurile d-lor le vom trimite maine in regim prioritar pentru ca joi sa ajunga. Am trimis si lucrarile celor care ne-au anuntat ca nu au primit nimic pt simpozion inca de acum 2 zile. La fel daca mai exista persoane care nu au primit materialele PT SIMPOZION (carmenmerlici ) sau doamnele din Rm. Valcea sa ne anunte si daca este pana in ora 16/17 noi trimitem materialul in ziua respectiva. Nu uitati avem nevoie de: nume/prenume, scoala unde activati, titlul lucrarii si adresa dvs.
bogdan93
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Oct 2009, 20:50

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde bogdan93 » 12 Iun 2010, 00:21

Dorim sa va anuntam ca noi incepand cu data de sambata 12 iunie vom pleca pentru cateva zile intr-un stagiu in Franta pentru a le prezenta partenerilor internationali proiectul si rezultatele acestuia. Cu aceasta ocazie profitam de moment pentru a solicita din partea d-lor si materialele dar si cateva impresii pentru publicarea in antologie proiectului. Dorim ca volumul sa reflecte pe deplin si implicarea celor 3 fundatii/asociatii internationale cu care avem parteneriate astfel incat proiectul sa fie 100% unul autentic. Precizam ca in volum se vor regasi si materiale ale participantilor din Franta, Turcia si Republica Moldova. In principal acesta este motivul pentru care s-a intarziat cu trimtierea antologiei. Dorim ca aceasta sa fie 100% autentica si sa reflecte totalmente munca profesorilor. Am decis ca in finalul cartii sa incropim si cateva creatii ltierare ale elevilor care au fost premiate incercand astfel sa promovam adevaratele valori ale tinerilor cu potential creativ. Dupa cum am mai afirmat dorim ca volumul sa fie realizat intr-o maniera de o inalta tinuta stiintifica. Mentionam ca am solutionat toate dintre neclaritatiel care au aparut cu profesorii care nu au primit materialele pt simpozion. Materialele au fost trimise si au si ajuns. daca mai sunt cazuri va rugam sa transmiteti numele/prenumele, liceul/scoala si titlul lucrarii dvs, bineinteles si adresa la care doriti sa va fie expediat plicul. Daca doriti publicarea in antologie este necesara o retrimitere a materialelor prin e-mail. Va multumim si imediat ce vom reveni in tara vom solutiona si alte posibile neclaritati dac acestea exista.
bogdan93
 
Mesaje: 5
Membru din: 31 Oct 2009, 20:50

Re: "Generatia celui de-al III-lea val! (Alvin Toffler)"

Mesajde carmenmerlici » 15 Iun 2010, 14:02

eu nu am primit inca nicio diploma. e adevarat, am participat numai eu, cu o singura lucrare si poate am ramas mai pe urma... numele meu este Merlici Carmen, prof. la Scoala cu cls I-VIII Stolnici si am participat la simpozionul profesorilor cu lucrarea Personalitatea elevului. mi-as dori mult sa primesc diploma respectiva la adresa Aleea Dobrogea nr.1, Bl. P11, SC. A, AP 19.
carmenmerlici
 
Mesaje: 6
Membru din: 05 Mai 2009, 20:27

Următorul

Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori