Fisa de reducere - invatatori/institutori

Fisa de reducere - invatatori/institutori

Mesajde inovator70 » 03 Dec 2006, 12:58

Va rog, caut un model de fisa de evaluare - reducere de activitate (invatatori/institutori)!
As vrea si perioada pe care se aplica (stiu ceva de 2 si 4 ani pe anumite domenii de activitate).
Multumiri!
inovator70
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Dec 2006, 11:41

Mesajde marica » 03 Dec 2006, 19:29

Ceea ce doresti tu are titlul "Organizarea si desfasurarea pretransferarii si transferarii personalului didactic titular disponibilizat prin restrangere de activitate" ? Daca e asa ,aceasta e anexa la O.M.Ed.C nr 5441/9 nov. 2005 , "Criterii si punctaje pentru evaluarea personalului didactic". Da cautare pe acest titlu si te edifici. O parte din activitatea metodica si stiintifica se evalueaza pe 2 ani iar alta pe 5 ani . Oricum nu se ia in considerare doar asta.
marica
 
Mesaje: 23
Membru din: 11 Dec 2005, 00:10

Mesajde stefanalex » 06 Dec 2006, 00:45

STIE CINEVA CARE SUNT CRITERIILE DE RESTRANGERE DE ACTIVITATE?
CE CONTEAZE CEL MAI MULT?
stefanalex
 
Mesaje: 15
Membru din: 29 Apr 2006, 16:03

Fisa de reducere- invatatori\institutori

Mesajde lilianamusat » 06 Dec 2006, 13:31

Am avut nesansa de a ma afla doi ani la rand in restrangere de activitate. Este groasnic, deoarece, trebuie sa aduni o gramada de documente.
Conteaza foarte mult punctajul pe care il ai. Inspectoratul Scolar ofera posturi care pot fi viabile si pe o perioada mai mica de 4 ani. Eu am avut nesansa de a lua de fiecare data posturi viabile pe 1 an. La fel si ceilalti colegi aflati in aceasta situatie. Pentru ca de ce sa nu o spunem intra in restrangere de activitate, cei cu vechime putina. Eu aveam definitivatul.
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu

Mesajde marica » 06 Dec 2006, 16:49

stefanalex scrie:STIE CINEVA CARE SUNT CRITERIILE DE RESTRANGERE DE ACTIVITATE?
CE CONTEAZE CEL MAI MULT?

Am gasit noua metodologie(Ordinul 5602) aparuta pe 13.11. 2006 ,unde, la anexa 2 , ai criteriile si punctajele acordate in cazul restrangerii de activitate. Aceasta metodologie o gasesti postata chiar pe acest site la sectiunea "secretariat", "documente oficiale". Anexa 2 e mai pe la sfarsit(tinand cont ca are cam 90 pagini toata metodologia, va usurez cautarea) iar diferente mari fata de grila anterioara nu sunt.
Doamne, cum nr. de copii este in scadere , o sa alergam innebuniti dupa puncte si punctulete!
marica
 
Mesaje: 23
Membru din: 11 Dec 2005, 00:10


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori