Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde constantanistor » 11 Feb 2009, 07:30

Pentru "marinescu_1954 si dascalita 76" v-am raspuns pe mp. Tuturor va doresc numai bine!
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Fantezii florale

Mesajde evrica38 » 23 Apr 2009, 12:25

As dori si eu un exemplar din ghidul "Fantezii florale". va rog sa-mi spuneti cum sa iau legatura cu d-voastra si ce trebuie sa fac pentru a intra in posesia lui. Va multumesc!
evrica38
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Feb 2009, 20:38

Fantezii florale

Mesajde constantanistor » 27 Apr 2009, 11:35

V-am scris in mp toate detaliile pe care le-ati cerut! Cu bine, Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Fantezii florale

Mesajde evrica38 » 05 Mai 2009, 11:52

Am primit minunatul d-voastra ghid! Va multumesc din suflet pentru promptiudinea cu care mi-ati raspuns. Este o lucrare de exceptie care mi-a incantat sufletul si privirea! Abia astept sa realizez cu copilasii mei acest optional. Sincere felicitari pentru aceasta realizare!
evrica38
 
Mesaje: 3
Membru din: 17 Feb 2009, 20:38

Mesajde paladeagata » 05 Mai 2009, 19:05

am cumparat ghidul iar colegele mele au fost foarte incantate si vor sa faca parte si din biblioteca lor
mai pot face comanda? multumesc
paladeagata
 
Mesaje: 150
Membru din: 12 Ian 2007, 20:15

Fantezii florale

Mesajde constantanistor » 06 Mai 2009, 06:00

Pentru utilizatorul "paledeagata"! Pentru colegele d-voastra care vor ghidul de abilitati practice rapunsul este afirmativ. Pot onora comanda. La rog sa-mi trimta pe mp adresa dumnealor de e-mail si le voi raspunde cum pot intra in posesia acestui auxiliar. Cu stima, Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde fortitzia » 07 Sep 2009, 18:08

Buna seara!
imi pare rau ca nu v-am putut contacta la Congresul Invatatorilor, la Bucuresti. De aceea o voi face pe acest forum. Ma intereseaza ghidul d-voastra de abilitati practice pentru ca as dori ca in acest an scolar sa desfasor acest optional cu elevii mei, care sunt acum in clasa a III-a . V-as ruga sa-mi raspundeti daca mai dispuneti de aceasta carte si ce trebuie sa fac pentru a intra in posesia ei! Va doresc un an scolar mai bun si cu multe succese! Va multumesc anticipat!
Cu tot respectul,
Georgina Iacob
fortitzia
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Feb 2009, 20:55

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde constantanistor » 08 Sep 2009, 07:55

Buna dimineata!

Regret ca din motive "tehnice"nu ne-am putut intalni la Congres! (eu m-am cazat in oras si am uitat sa-mi iau incarcatorul de la telefon).
Ca sa puteti intra in posesia acestui ghid va rog sa-mi lasati in MP adresa d-voastra postala corecta si completa. La aceasta adresa va voi expedia coletul. Si eu va doresc un an mai bun cu multe impliniri!
Cu toata gratitudinea,
Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde man_58 » 08 Sep 2009, 20:12

constantanistor scrie:Stimati colegi,

Indraznesc sa va retin atentia si sa va anunt ca am editat ghidul metodologic pentru un optional de abilitati practice „Fantezii florale”.
Este o lucrarea colectiva, realizata în concordanţă cu obiectivele programei şcolare. Modelele pe care le propunem, sunt structurate în patru capitole, după materialele folosite: Capitolul I – Lucrări din hârtie şi carton, Capitolul 2 – Lucrări cu materiale din natură, Capitolul III – Lucrări din fire, Capitolul IV – Lucrări cu materiale refolosibile.
Cartea este realizata deosebit (gen album de arta: foile sunt din hartie cretata, si toata cartea este color)
Dacă sunteţi interesaţi, vă pot oferi detalii, în condiţiile în care îmi lăsaţi adresa de e-mail într-un mesaj privat, pentru a nu deranja forumul.
Va multumesc,
Constanta Nistor



Doresc si eu aceasta lucrare.

Cu multumiri,

Valerica Man
man_58
 
Mesaje: 8
Membru din: 17 Aug 2008, 14:01

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde constantanistor » 09 Sep 2009, 09:13

D-na Valerica Man,

Ca sa va pot trimite ghidul "Fantezii florale" va rog sa-mi lasat in MP adresa d-voastra postala corecta si completa.
Va doresc un an scolar plin de succese!
Cu stima si consideratie,
Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde felixmunteanu » 13 Sep 2009, 11:22

Da, e o lucrare foarte frumoasa in care se impletesc eleganta, bunul gust si un suflet delicat. Eu m-am relaxat doar intorcandu-i filele.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde felixmunteanu » 13 Sep 2009, 11:24

Mesajele intra aiurea! Eu am scris dupa fortitzia.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde fortitzia » 13 Sep 2009, 13:43

Va multumesc din suflet pentru "baia " de frumusete pe care mi-ati oferit-o trimitandu-mi "fanteziile" d-voastra florale! Nu am vazut, pana acum, ceva mai frumos, mai bine organizat, in materie de ghid pentru o asemenea disciplina! Ma si intreb unde ati stat pitita atata timp ( eu v-am descoperit atat de tarziu!) N-as vrea ca remarca mea sa semene a linguseala! Este intr-adevar o lucrare de EXCEPTIE, care mi-a incantat, pur si simplu, sufletul si ochii!
Va felicit din inima, stimata doamna, si va doresc sa aveti parte de multa sanatate si cat mai multe asemenea aparitii!
Cu stima si respect,
Georgina
fortitzia
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Feb 2009, 20:55

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde nikoleta » 05 Apr 2010, 08:28

as dori sa vad ghidul .va multumesc.
nikoleta
 
Mesaje: 62
Membru din: 01 Apr 2008, 20:20

Re: Fantezii florale - ghid metodologic de optional

Mesajde constantanistor » 09 Apr 2010, 18:42

Daca locuiti in orasul Buzau, ne-am putea intalni pentru a va ajuta sa...vedeti ghidul. Daca nu, puteti cauta la ID-ul meu - constantanistor/ invatamant primar - unde am postat cateva modele.
Cu bine,
Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 6 vizitatori