Excursie la Galati

Excursie la Galati

Mesajde toni » 14 Mai 2010, 22:42

Am o rugaminte la colegii din Galati. Organizez o excursie pe traseul Paunesti (langa Adjud) - Tecuci - Galati. Ce obiective interesante ar fi de vizitat pe acest traseu? In municipiul Galati ce ar fi prioritar de vazut? Participantii sunt elevi de clasele a III-a si a IV-a. Cu multumiri anticipate,
Toni
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: Excursie la Galati

Mesajde stanuta_grigorica » 15 Mai 2010, 08:41

In Galati puteti vizita Complexul Muzeal de Stiinte ale Naturii ( f. interesant), Muzeul "Casa Cuza Voda",Muzeul De Istorie, Faleza Dunarii...
Casa Cuza :http://www.galati.djc.ro/ObiectiveDetalii.aspx?ID=302
Muzeul se Stiinte ale naturii :http://www.cmsngl.ro/

Va doresc o excursie reusita!
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Re: Excursie la Galati

Mesajde codina2007 » 15 Mai 2010, 09:40

Am facut cateva excursii la Galati cu promotiile anterioare si pot spune ca au fost foarte reusite. Am vizitat Gradina Zoologica de la Garboavele, Gradina Botanica si Planetariul (sunt in acelasi loc), am trecut Dunarea cu bac-ul, am urcat in Turnul Televiziunii ( de unde se vede toata panorama orasului; va ramane un moment unic), plimbare pe faleza. La intoarcere, am fost la Manastirea Vladimiresti, un loc ce merita vazut de oricine trece prin zona!
Sa aveti vreme frumoasa si totul va fi OK!
"Materia din care este zamislit profesorul este mult mai importanta decat materia pe care o preda."
( Karl Menninger )
Avatar utilizator
codina2007
 
Mesaje: 359
Membru din: 29 Oct 2007, 20:18
Localitate: Focsani

Re: Excursie la Galati

Mesajde codina2007 » 15 Mai 2010, 10:10

In Tecuci, in spatele Catedralei, se afla un parc superb pe care merita sa-l vizitati! Este unul dintre cele mai frumoase parcuri pe care le-am vazut!
Toate cele bune!
"Materia din care este zamislit profesorul este mult mai importanta decat materia pe care o preda."
( Karl Menninger )
Avatar utilizator
codina2007
 
Mesaje: 359
Membru din: 29 Oct 2007, 20:18
Localitate: Focsani

Re: Excursie la Galati

Mesajde carmencreanga » 15 Mai 2010, 11:51

Deja doamnele v-au descris in frumoase cuvinte ce puteti vedea in aceasta zona...a tarii, asa ca va asteptam cu impresii dupa!
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Excursie la Galati

Mesajde mariro » 15 Mai 2010, 12:22

Iar daca va fi foarte cald ii puteti duce la strandul de pe malul Dunarii. Ca sa se racoreasca ar fi o posibilitate in Gradina Publica a orasului, care e alt loc frumos al Galatiului. Excursie frumoasa va doresc!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Excursie la Galati

Mesajde toni » 15 Mai 2010, 18:39

Multumesc foarte mult pentru sugestii!
Urmeaza sa caut un plan al orasului si sa "desenez" un traseu; imi place sa fiu cat mai pregatit, sa nu am momente de pauza in program.
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: Excursie la Galati

Mesajde mariro » 16 Mai 2010, 21:13

toni scrie:Multumesc foarte mult pentru sugestii!
Urmeaza sa caut un plan al orasului si sa "desenez" un traseu; imi place sa fiu cat mai pregatit, sa nu am momente de pauza in program.

Cat timp stati in Galati Toni? Poate va conducem noi, forumistii galateni prin oras? :lol:
Am cautat niste harti ale municipiului si am gasit greseli... Deci, daca ai ceva de intrebat, iti stam la dispozitie. (eu cel putin, sper!)
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Excursie la Galati

Mesajde toni » 17 Mai 2010, 09:59

Ar fi frumos sa ne cunoastem! Si ati fi ghizi minunati!
Am lasat mesaj personal cu e-mail-ul meu si telefonul!
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Re: Excursie la Galati

Mesajde mariro » 17 Mai 2010, 12:43

toni scrie:Ar fi frumos sa ne cunoastem! Si ati fi ghizi minunati!
Am lasat mesaj personal cu e-mail-ul meu si telefonul!

Ok! Tinem legatura!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Excursie la Galati

Mesajde valimatiuta » 17 Mai 2010, 16:59

Uite, ca s-a potrivit um moment de intalnire a catorva dintre forumisti! Excelent! Succes!
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: Excursie la Galati

Mesajde mariro » 18 Mai 2010, 00:29

valimatiuta scrie:Uite, ca s-a potrivit um moment de intalnire a catorva dintre forumisti! Excelent! Succes!

Multumim! Abia astept sa ma intalnesc cu o familie de invatatori din Vrancea,tinutul in care s-a nascut tatal meu! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Re: Excursie la Galati

Mesajde valimatiuta » 18 Mai 2010, 15:58

Ce frumos!!!
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: Excursie la Galati

Mesajde carmencreanga » 18 Mai 2010, 22:11

Si eu vreau,dar sesiunea...si faptul ca nu locuiesc in oras ma impiedica, insa ma bucur ptr cei care vor fi de fata! :P
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Excursie la Galati

Mesajde toni » 01 Iun 2010, 08:42

Am fost la Galati! Si a fost foarte frumos!
Multumim lui mariro pentru oficiul de gazda! Am petrecut impreuna cateva ore minunate si am avut bucuria sa descoperim un prieten!
Va invit alaturi de noi la adresele:
http://picasaweb.google.ro/leutoni/Gala ... aBotanica#
http://picasaweb.google.ro/leutoni/Gala ... aBotanica#
http://picasaweb.google.ro/leutoni/Gala ... aBotanica#
Pentru cei aflati la o distanta rezonabila de acest oras, nu-l ratati! E o destinatie deosebita pentru copii!
Inactivitatea este o treaba foarte grea. Intotdeauna se gasesc multi care se straduiesc sa te puna la munca. Oscar Wilde ( :D )
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron