EDUCATOARE pentru gradinita gifted

EDUCATOARE pentru gradinita gifted

Mesajde adinatulbure » 22 Iun 2007, 16:48

IRSCA Gifted Education anunta selectia pentru 4 locuri gratuite la "Scoala de Vara a Educatiei de Excelenta" din 5-17 iulie 2007.

Sunt invitate sa aplice 4 educatoare de o pregatire profesionala de exceptie, foarte motivate sa activeze in prima gradinita a educatiei de excelenta in Bucuresti, caracterizate de:

· Pasiune de a lucra cu copiii

· Studii de specialitate aprofundate de psiho-pedagogie

· Motivatie extraordinara de a avansa in cunoastere

· Creativitate, inteligenta, noblete sufleteasca, tinerete, comunicativitate, capacitate de lucru in echipa, atitudine de invingatoare, spirit antreprenorial

· Minim 2 ani de experienta

Ce va oferim la Scoala de Vara:

Cazarea si masa gratuite (12 zile)

Ce va oferim pe termen mediu

Colaborarea cu o echipa tanara, cu pregatire internationala
Stagii de pregatire continua in cele mai moderne metode de predare si educatie la nivel mondial intr-un mediu profesional de inalta expertiza
Satisfactii profesionale si personale
Oportunitatea de a participa la un program de prioritate maxima pentru
Romania - dezvoltarea programului national al educatiei de excelenta - si de
a lucra in sistemul educatiei de excelenta pe termen lung




Procesul de selectie este foarte competitiv. Asteptam cat mai repede (pana la 1 iulie) aplicatiile dvs. constand intr-un CV si o scrisoare de intentie trimise la educatiedeexcelenta@gmail.com cu subiectul: educatoare.



Va multumim.
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41

educatoare

Mesajde valentina81miti » 23 Iun 2007, 01:42

educatoare, absolventa de lic pedagogic, cu domiciliul in ploiesti, prahova. am o vechime de 6 ani in invatamantul prescolar, cu grad definitiv.
valentina81miti
 
Mesaje: 18
Membru din: 04 Feb 2007, 00:28

Intrebari

Mesajde anuta » 23 Iun 2007, 20:27

Sunt educatoare de 30 ani si directoare la una din cele mai mari gradinite din Braila .Am citit in site despre ce inseamna garadinita de excelenta si sunt dornica sa ma inscriu in competitie pentru acest curs.Esta valabila informatia si pentru educatoarele din provincie? Ce pasi trebuie facuti pentru a dezvolta asa un proiect in orasul meu?. Avem copii supradotati si parinti ``suprainteresati``
anuta
 
Mesaje: 30
Membru din: 16 Mar 2006, 19:45

Mesajde pistol_mada » 04 Iul 2007, 14:23

:cry:
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori