donatie calculator pentru grupa

donatie calculator pentru grupa

Mesajde dannicol » 01 Oct 2011, 15:23

Buna ziua ma numesc Nicoleta si sunt educatoare la o gradinita din judetul Ialomita(mediul rural).Apelez la dumneavoastra si va rog sa ma ajutati sa pot procura un calculator si o imprimanta pentru gradinita la care lucrez. Doamnele educatoare stiu cat de utile sunt aceste materiale didactice la grupa, si poate printre dumneavoastra sunt persoane care-si pot permite sa faca o donatie de materiale. In speranta ca se va gasi cineva care sa ne auda strigatul de ajutor , noi(eu si prichindeii mei)va multumim pentru ca v-ati facut timp sa cititi aceste randuri. O zi buna, si asteptam vesti!
dannicol@ymail.com
dannicol
 
Mesaje: 21
Membru din: 12 Oct 2010, 19:44

Re: ajutor

Mesajde caras_v » 01 Oct 2011, 18:28

Buna, Nicoleta! Din pacate nu-ti pot oferi un calculator, in sala de grupa si eu am unul pentru care duc in fiecare zi mouse-ul si boxele de acasa, insa te sfatuiesc sa contactezi unele firme private locale, poate au ele unul in plus. Eu am luat legatura cu numeroase firme in vara, pentru ca si la gradinita noastra sunt necesare niste imbunatatiri si am primit donatie ceva jucarii, covorase, iar fabrica de mobila "Dalin" din Reghin, jud. Mures, ne-a oferit un coltar pe care o sa-l punem in hol (le multumim inca o data!!!!). Cu drag, Veronica!
caras_v
 
Mesaje: 49
Membru din: 23 Ian 2007, 23:25

Re: donatie calculator pentru grupa

Mesajde dannicol » 04 Oct 2011, 19:58

Am trimis mail-uri la mai multe fundatii (f. dinu patriciu;f. dan voiculescu) ,magazine de profil(altex;flanco), gradinite particulare, dar se pare ca nu are nimeni un calculator mai vechi de care se pate lipsi. Si copiii de la sate merita sa aiba acces la o educatie moderna , si bazandu-ma pe acest lucru voi continua sa caut....poate ca in cele din urma vom reusi sa avem si noi computerul nostru.O seara buna tuturor si mai ganditi-va , poate ca exista pe undeva o persoana generoasa care sa ne poata ajuta.
dannicol
 
Mesaje: 21
Membru din: 12 Oct 2010, 19:44


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori