diplome

Mesajde andreea_muntean » 28 Ian 2009, 17:53

glilianaviorica scrie:Nu draga, nu m-am simtit judecata!Nici nu ma deranjeaza cand o fac persoane competente si care ma cunosc. Si nu "ma complac" in aceasta dosariada! Pur si simplu am spus ca nu e vina noastra ca trebuie sa trecem prin asa ceva! Nu trebuie sa ne fie nici jena, rusine, frica (sau altceva) sa incercam, daca asa trebuie, sa ne demonstram cumva munca (cea facuta pe langa programul "impus").
Si pentru ca si eu am acest "defect al sinceritatii" trebuie sa recunosc ca ti-am cautat materialele postate pe acest site - sa vad cum lucrezi - si chiar nu m-am mirat ca nu am gasit nimic (imi cer scuze daca gresesc :oops: ), doar mesaje sincere pe forum.
Ei, asta e!
Om face noi cumva si reforma in invatamant :roll:


Extraordinar ! Prin numarul materialelor postate pe didactic rezulta competenta cadrului didactic ! Foarte interesant ...
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde glilianaviorica » 28 Ian 2009, 19:23

Nu draguta, nici vorba! doar ca, vazand o mica parte din munca ta, am sti cam ce si cum muncesti! simplu, nu? Si, pe langa faptul ca ai deveni si tu mai activa (nu numai prin " comentarii sincere" la adresa colegelor), am putea si noi sa te cunoastem oarecum si poate ai deveni ceva mai altruista. Iarasi simplu, nu?
Arata-ne ceva din munca ta, din proiectele tale, din concursuri sau altceva organizat de tine (imi cer scuze: NU SPUN CA NU AI ASA CEVA!) si o sa spunem "jos palaria"!
Pana atunci, felicit colegii/colegele care se implica in tot felul de "chestii mai mult sau mai putin reusite" , dorec tuturor multe succese si sa fie iubiti/iubite de copiii - cel mai important lucru de altfel.
Sa auzim de bine! :P
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49

Mesajde andreea_muntean » 29 Ian 2009, 13:17

glilianaviorica scrie:Nu draguta, nici vorba! doar ca, vazand o mica parte din munca ta, am sti cam ce si cum muncesti! simplu, nu? Si, pe langa faptul ca ai deveni si tu mai activa (nu numai prin " comentarii sincere" la adresa colegelor), am putea si noi sa te cunoastem oarecum si poate ai deveni ceva mai altruista. Iarasi simplu, nu?
Arata-ne ceva din munca ta, din proiectele tale, din concursuri sau altceva organizat de tine (imi cer scuze: NU SPUN CA NU AI ASA CEVA!) si o sa spunem "jos palaria"!
Pana atunci, felicit colegii/colegele care se implica in tot felul de "chestii mai mult sau mai putin reusite" , dorec tuturor multe succese si sa fie iubiti/iubite de copiii - cel mai important lucru de altfel.
Sa auzim de bine! :P


Va repet , stimata doamna (nu ne cunoastem , deci e jenant sa ne tutuim !!) , am initiat topicul pentru ca e interesant subiectul abordat de mine , nu pentru a critica !! Cred ca am inteles care este opinia dvs referitor la performanta cadrului didactic , asa ca va urez succes , continuati sa performati ASA...dupa cum arata si mesajele scrise de dvs!

Numai bine !!
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde glilianaviorica » 29 Ian 2009, 14:18

Tocmai pentru ca nu ne cunoastem nu iti permit sa cataloghezi pe cineva (oricare dintre colegele noastre!). Nimeni si nimic nu iti da dreptul sa "analizezi performanta" cuiva asa ''dupa ureche"! Cele mai multe dintre coolege isi vad de treaba si incearca sa isi impartaseasca o parte din munca NUMAI pentru a ajuta si pe altii (e legat de altruism, intelegi, nu?)
Iar daca ar fi sa ne luam dupa mesajele scrise... nu stiu zau!
Asa ca fa bine si revizuieste-ti atitudinea!
Demonstreaza de ce esti in stare si apoi stam de vorba!
Cu asta am incheiat discutia!
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49

Mesajde andreea_muntean » 29 Ian 2009, 23:12

glilianaviorica scrie:Tocmai pentru ca nu ne cunoastem nu iti permit sa cataloghezi pe cineva (oricare dintre colegele noastre!). Nimeni si nimic nu iti da dreptul sa "analizezi performanta" cuiva asa ''dupa ureche"! Cele mai multe dintre coolege isi vad de treaba si incearca sa isi impartaseasca o parte din munca NUMAI pentru a ajuta si pe altii (e legat de altruism, intelegi, nu?)
Iar daca ar fi sa ne luam dupa mesajele scrise... nu stiu zau!
Asa ca fa bine si revizuieste-ti atitudinea!
Demonstreaza de ce esti in stare si apoi stam de vorba!
Cu asta am incheiat discutia!


Bine , bine ...ramaneti cu bine in ingustimea dvs !!!

Succes!!
andreea_muntean
 
Mesaje: 440
Membru din: 08 Feb 2007, 01:19

Mesajde glilianaviorica » 30 Ian 2009, 11:48

:lol: ori esti prea obraznica :roll: ...ori esti altfel! :roll:
glilianaviorica
 
Mesaje: 162
Membru din: 02 Dec 2006, 15:49

Mesajde emil » 30 Ian 2009, 13:38

Inchid topicul. Calitatea discutiei lasa mult de dorit. Am incercat si eu sa port o discutie civilizata, dar nu se poate. Atrag atentia ca voi lua masuri si mai drastice(banare sau eliminare completa user), daca lucrurile vor continua in alta parte.

Va multumesc de intelegere
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron