diploma www.didactic.ro

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde rofi3 » 29 Mar 2011, 18:18

Ca sa se genereze diploma trebuie sa aveti 5 materiale de tip lectie sau test si 20 de materiale didactice , iar dvs. nu aveti cele 5 materiale de tip lectie sau test .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde emil » 29 Mar 2011, 19:06

Imi permit sa intervin si eu aici, ca de obicei, pe un ton mai dur.
Nu ne cereti diplome pentru orice!
Didactic.ro vrea sa va rasplateasca munca de minima creatie si buna contributie cu lucrari in care sa se vada efortul dvs., spiritul novator.
Vrem ca didactic.ro sa aiba valoare prin lucrarile dvs. si sa atraga si alti colegi care sa ofere..."la schimb" alte lucrari bune!
Daca ne marginim la a publica sabloane, ecusoane, diplome si alte compilatii cu poze si text de pe internet, nu ridicam cu nimic valoarea, utilitatea acestui portal si nici nu contribuim la o educatie mai buna!
De aceea dorim sa rasplatim cu diplome pe colegii care se implica!

Va multumesc tuturor pentru tot ceea ce faceti pentru comunitatea didactic.ro
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde gabicris » 30 Mar 2011, 19:39

emil scrie:Imi permit sa intervin si eu aici, ca de obicei, pe un ton mai dur.
Nu ne cereti diplome pentru orice!
Didactic.ro vrea sa va rasplateasca munca de minima creatie si buna contributie cu lucrari in care sa se vada efortul dvs., spiritul novator.
Vrem ca didactic.ro sa aiba valoare prin lucrarile dvs. si sa atraga si alti colegi care sa ofere..."la schimb" alte lucrari bune!
Daca ne marginim la a publica sabloane, ecusoane, diplome si alte compilatii cu poze si text de pe internet, nu ridicam cu nimic valoarea, utilitatea acestui portal si nici nu contribuim la o educatie mai buna!
De aceea dorim sa rasplatim cu diplome pe colegii care se implica!

Va multumesc tuturor pentru tot ceea ce faceti pentru comunitatea didactic.ro

Eu nu stiu cine sunteti dumneavoastra si cum va permiteti sa ma judecati fara sa ma cunoasteti. Indraznesc sa cer diploma fiindca cred ca o merit. Tot ce am facut e munca mea, iar o munca respectata e platita. Asa merge in lumea bunului simt.Si mi-ar placea foarte mult sa-mi analizati lucrarile si sa-mi indicati ce am plagiat de pe net ca sa va dau explicatii.
gabicris
 
Mesaje: 4
Membru din: 25 Iul 2007, 09:14

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde emil » 30 Mar 2011, 21:55

Buna ziua
Nu m-am referit neaparat la o persoana ci la unele tendinte existente pe didactic pe care vrem sa le evitam. Nu analizez aici activitatea nimanui, este un semnal pentru cei ce se stiu in cauza.
Noi nu "platim" aici munca ci dorim sa va acordam o recunoastere a ceea ce faceti bun, de calitate. De aceea am considerat elegant sa va acordam aceasta diploma din partea companiei Intuitext, a echipei didactic.ro. Nu ne cereti imperativ "plata" si nici nu solicitati gesturi suplimentare, in afara regulilor portalului.
Noi va multumim, in numele tuturor colegilor de pe didactic.ro pentru contributia la tezaurul site si va invitam sa va aduceti oricand contributia, fara sa va obligam, fara sa ne creem obligatii reciproce decat acelea de respect si munca de calitate, in folosul unui invatamant mai bun.


Va multumesc de atentie,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde gabicris » 01 Apr 2011, 09:34

Am primit diploma. Va multumesc mult. Chiar daca sunt in concediu de maternitate respect mult acest portal si imi cer iertare daca am fost insistenta. Cand imi doresc mult ceva, chiar daca nu-mi foloseste, nu prea stiu sa astept.
gabicris
 
Mesaje: 4
Membru din: 25 Iul 2007, 09:14

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde nicoleta12 » 01 Apr 2011, 14:46

Eu nu reusesc sa gasesc diplomele.Au fost actualizate si diplomele sau numai site-ul?
nicoleta12
 
Mesaje: 35
Membru din: 26 Ian 2005, 17:19

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde nicoleta12 » 01 Apr 2011, 14:56

Gata le-am descoperit si sunt si actualizate.Multumim.CHiar imi sunt utile, mai ales ca saptamana viitoare avem brigada si IS pentru gradul II.
nicoleta12
 
Mesaje: 35
Membru din: 26 Ian 2005, 17:19

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde meea09mir » 16 Iun 2011, 17:56

Buna ziua! Sunt Iancu Mirela, din Sibiu si am primit si eu o adeverinta pentru postarea pe site a unor teste, dar vad ca toata lumea vorbeste despre diploma. Pana la urma se primeste adeverinta sau diploma? Totodata, pe adeverinta mea apare, obsedant, denumirea judetului ... credeti ca poate fi rectificata?
Va multumesc.
meea09mir
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Apr 2011, 09:47

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde emil » 16 Iun 2011, 22:17

meea09mir scrie:Buna ziua! Sunt Iancu Mirela, din Sibiu si am primit si eu o adeverinta pentru postarea pe site a unor teste, dar vad ca toata lumea vorbeste despre diploma. Pana la urma se primeste adeverinta sau diploma? Totodata, pe adeverinta mea apare, obsedant, denumirea judetului ... credeti ca poate fi rectificata?
Va multumesc.

Adeverinta sau diploma au inscrise pe ele datele dvs. personale, asa cum v-ati inregistrat dvs. Daca nu va convine ceea ce este scris pe diploma sau pe adeverinta, modificati-va datele personale, din meniul din dreapta sus.
Daca vreti sa obtineti o diploma, va trebui sa incaracati pe didactic cel putin 20 de materiale din care dominant sa fie lectii si teste originale. Diploma se va genera automat. Asa am gandit sa va recompensam, sa fidelizam pe cei mai buni colaboratori ai nostri.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde carmenbarcan » 29 Iun 2011, 10:35

Buna ziua! Verificandu-mi si eu pagina personala, am constatat ca nu mai exista diploma, ci numai adeverinta. Am multe publicatii, iar pe vechiul site existau aceste doua documente care certificau contributia mea adusa site-ului. Daca este posibil, va rog frumos sa remediati situatia. Numai bine!
carmenbarcan
 
Mesaje: 46
Membru din: 24 Mar 2007, 23:06

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde rofi3 » 29 Iun 2011, 11:47

Aveti doar adeverinta doarece in Lectii si Teste aveti doar 3 materiale aprobate .Pentru diploma trebuie sa aveti 20 de materiale didactice din care cel putin 5 trebuie sa fie de tip lectie sau test.
Mai propuneti 2 materiale in sectiunile precizate si adeverinta va fi inlocuita de diploma.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde irinel333 » 16 Feb 2013, 14:46

Vă mulţumesc din suflet pentru această diplomă primită, e un mare plus pentru stimularea motivaţiei mele intrinseci şi pentru a continua postarea materialelor mele pe saitul dumneavoastră :oops: :)
irinel333
 
Mesaje: 7
Membru din: 25 Aug 2012, 09:07

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde emil » 16 Feb 2013, 18:18

irinel333 scrie:Vă mulţumesc din suflet pentru această diplomă primită, e un mare plus pentru stimularea motivaţiei mele intrinseci şi pentru a continua postarea materialelor mele pe saitul dumneavoastră :oops: :)

Este micul nostru semn de recunostinta, al echipei didactic.ro dar mai ales al companiei Intuitext care sustine acest proiect unic in Romania si poate in lume. Este ceea ce primiti ca semn de recunostinta pentru contributia la tezaurul didactic.ro

Sa traiti si sa mai contribuiti!

Multumim!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde Cleo1977 » 25 Oct 2013, 21:08

Va multumesc pentru adeverinta, dar problema e ca scoala la care predau nu apare pe site si imi apare alta scoala pe adeverinta. Cum facem sa remediem problema?
Cleo1977
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Iul 2012, 14:52

Re: diploma www.didactic.ro

Mesajde emil » 26 Oct 2013, 00:51

Cleo1977 scrie:Va multumesc pentru adeverinta, dar problema e ca scoala la care predau nu apare pe site si imi apare alta scoala pe adeverinta. Cum facem sa remediem problema?


Scoala este in profilul dvs. Modificati-va profilul, treceti scoala corect si informatiile vor aparea pe diploma.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori