dimensiune atasament pe forum

dimensiune atasament pe forum

Mesajde maria_cristina » 17 Mar 2009, 00:02

Ce dimensiuni trebuie sa aiba un material (o poza , de ex.) pentru a putea fi postat pe forum? Sau exista o modalitate specială pentru a realiza acest lucru pe lânga browse si add attachament? Incerc de mai mult timp sa postez niste imagini cu decorul meu din sala de grupa si nu reusesc. Daca cineva are timp sa-mi dea cateva explicatii îi multumesc anticipat.
maria_cristina
 
Mesaje: 22
Membru din: 29 Aug 2007, 12:17

Mesajde noroc » 17 Mar 2009, 19:40

Pozele pentru Didactic , trebuie să aibă următoarele dimensiuni:
- max. 800 pixeli lăţime
- max. 600 pixeli înălţime
noroc
 
Mesaje: 19
Membru din: 07 Mar 2007, 19:29

Mesajde maria_cristina » 17 Mar 2009, 21:16

Va multumesc pentru raspuns. Cred ca la mine exista o alta problema pentru ca nu pot posta nici un fel de attachament.
maria_cristina
 
Mesaje: 22
Membru din: 29 Aug 2007, 12:17

Mesajde churmuzache » 18 Mar 2009, 22:08

Dai clic pe poza initiala,apoi clic dreapta,open with,microsoft-office -
picture manager-apare poza,sus dai clic pe autocorect si edit picture,in dreapta apoi dai clic pe compress picture,iar mai sus apar 4 o, dai cilc pe e-mail.Atunci poza e micsorata pentru a fi trimisa..succes!cel mai bine te poate invata cineva in cateva secunde, pe viu
churmuzache
 
Mesaje: 95
Membru din: 02 Aug 2008, 18:45

Mesajde maria_cristina » 18 Mar 2009, 23:00

Mi-ati dat informatii foarte utile. Voi incerca sa aplic modalitatea propusa.
Am incercat să postez imaginile pe „Diverse” si au fost respinse pe motiv ca trebuie sa le postez la Foto. Voi incerca să le pun acolo. Nu stiu daca toate educatoarele vizitează această sectiune pentru a le fi de ajutor multe materiale de acolo.

Multumesc mult pentru răspuns!
maria_cristina
 
Mesaje: 22
Membru din: 29 Aug 2007, 12:17


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron