Didactic.ro are un statut nou

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde emil » 13 Mai 2012, 19:28

anamariar scrie:Buna ziua,

Vreau sa semnalez o problema. DUpa descarcarea unui fisier nu mi se mai permite descarcarea altor materiale. Care poate fi cauza? Sunt autentificata.

Nu avem alte semnale de acest tip. Va rog sa faceti logout(iesire) apoi sa va autentificati din nou. De asemenea, va rog, daca sunteti pe calculatorul personal, sa bifati optiunea "tine minte". Puteti face operatiile si schimband browserul.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde sorinas » 14 Mai 2012, 00:36

anamariar scrie:Buna ziua,

Vreau sa semnalez o problema. DUpa descarcarea unui fisier nu mi se mai permite descarcarea altor materiale. Care poate fi cauza? Sunt autentificata.

Aceeasi problema intampin si eu: am descarcat un material si nu mi se mai permite descarcarea altora,desi am iesit si m-am logat din nou.
sorinas
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Feb 2007, 20:23

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 14 Mai 2012, 10:27

Buna ziua,

Va rog sa realizati o captura de ecran cu tasta PrtSc si Ctrl+V in Paint pe care sa ne-o atasati la e-mail cu fereastra in care nu puteti descarca materialul ca sa vedem ce mesaj de eroare apare . Acesta captura o atasati la un e-mail pe adresa contact@didactic.ro si-i dati un titlul sugestiv.
Va multumim .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde h_magdi » 15 Mai 2012, 20:07

emil scrie:
mikudoina scrie:De cateva zile incerc sa intru pe didactic.ro, dar nu reusesc, desi sunt inscrisa. Nu accepta autentificarea. La fel li s-a intamplat si colegelor. Cunosc pasii pe care trebuie sa-i parcurg, dar...nimic. Ce se intampla oare?

Buna ziua
Atata timp cat ati scris acest mesaj inseamna ca ca v-ati autentificat pentru ca Forumul foloseste ID-ul si parola de pe didactic.ro. Totusi, va trebui sa spuneti ce mesaje de eroare obtineti!
Va rugam sa ne spuneti caror colege, cu ce ID, li se intampla aceleasi lucruri ca si dvs.
Asteptam explicatii.

Succes!

Ne-am autentificat, dar nu putem sa descarcam materiale de pe site. :(
h_magdi
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Ian 2009, 20:01

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde emil » 16 Mai 2012, 00:39

Daca se poate sa ne explicati ce mesaj de eroare primiti la descarcarea materialelor de pe site.
Stiti ca trebuie mai bine sa le salvati pe calc. dvs. si nu sa le deschideti direct. Datorita numarului mare de utilizatori siteul lucreaza mai incet!

Astept explicatii.

Multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde corinachiriac » 20 Mai 2012, 15:50

pot sa postez un material daca sunt elev?
corinachiriac
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Oct 2011, 21:25

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde emil » 20 Mai 2012, 17:57

corinachiriac scrie:pot sa postez un material daca sunt elev?


Sigur ca da, cu conditia sa fie o lucrare de calitate, de preferat, vazuta de un profesor.
Asteptam cu interes!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde marioara1968 » 20 Mai 2012, 21:19

Salut am o intrebare,contul pe didactic.ro treb. platit?sau orice alt cv ce desc de pe didactic?
marioara1968
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mai 2012, 21:15

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 21 Mai 2012, 10:15

Inscrierea pe didactic.ro este gratuita , precum si descarcarea materialelor . Singura conditie pentru a putea descarca materiale este sa fiti inscrisa pe www.didactic.ro .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde iielena » 22 Mai 2012, 16:27

Buna ziua! Am nevoie de ajutor:datele care apar in profilul meu nu sunt ale mele- o parte. Am vrut sa imi actualizez datele ,dar nu imi da voie( numele scolii,de exemplu).Adresa de e-mail este a mea.
Va rog sa ma ajutati.Multumesc!
iielena
 
Mesaje: 1
Membru din: 11 Feb 2007, 10:52

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde rofi3 » 22 Mai 2012, 23:39

Ca sa va modificati datele, va logati in cont , accesati link-ul Pagina mea si link-ul Modificati datele .
In aceasta pagina ,la institutie este o lista de valori din care trebuie sa selectati denumirea dorita.
Daca tot nu reusiti , reveniti cu un e-mail pe webmaster@didactic.ro sau contact@didactic.ro .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde corinachiriac » 06 Iun 2012, 19:57

pot sa postez materiale daca sunt elev ?
corinachiriac
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Oct 2011, 21:25

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde emil » 06 Iun 2012, 20:43

corinachiriac scrie:pot sa postez materiale daca sunt elev ?

Sigur ca da, cu conditia ca acestea sa fie de calitate, sa fie util in procesul didactic, sa aiba o nota de originalitate, sa fie semnat, de preferat(nu obligatoriu) sa poarte si girul unui profesor.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde nicusor9 » 29 Iul 2012, 15:02

monik_bt scrie:Buna ziua,

Doresc sa intreb daca as putea primi o adeverinta din partea dvs., ca sunt inscrisa pe site-ul didactic.ro.

Va multumesc anticipat.

Toate cele bune,
prof. Monica Hustiuc
nicusor9
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Mai 2012, 20:12

Re: Didactic.ro are un statut nou

Mesajde emil » 01 Aug 2012, 10:43

nicusor9 scrie:
monik_bt scrie:Buna ziua,

Doresc sa intreb daca as putea primi o adeverinta din partea dvs., ca sunt inscrisa pe site-ul didactic.ro.

Va multumesc anticipat.

Toate cele bune,
prof. Monica Hustiuc


Desi nu imi este clar acrst mesaj, in care o persoana, citeaza o alta persoana care intreba despre adeverinte... va spun ca sunt rasplatite cu adeverinte sau diplome doar persoanele care contrinuie cu lucrari si nu acelea care sunt doar inscrise.
Gasiti mai multe raspunsuri asemanatoare la aceste intrebari, daca veti cauta pe Forum.

Va asteptam cu contributii interesante la tezaurul didactic.ro!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori