cursurile cu mentori

cursurile cu mentori

Mesajde doina_bombo » 09 Oct 2007, 20:00

Cine a inceput cursurile cu mentori?
Aveti clasa I ? Ce tinte v-ati ales? Astept sugestii. Va multumesc
doina_bombo
 
Mesaje: 12
Membru din: 20 Apr 2007, 10:02

Re: cursurile cu mentori

Mesajde elena_dix » 21 Oct 2007, 10:17

Am si clasa I, dar am si celelate clase pentru ca lucrez in conditii simultane cu toate patru clase. In prezent urmez cursurile PIR si sunt atrasa de metodele pe care ni le-a prerzentat mentorul.Am inceput s. le folosesc la clase si observ o imbunatatire a calitatii procesului instructiv-educativ, iar elevii sunt mult mai atenti, mai captivati de ora.Am aseyat bancile intr-un semicerc, de jur-imprejurul clasei, un spatiu destul de mic, iar in mijloc trei banci pentru elevii de clasa a II-a. Copiii au fost impresionati de aceasta asezare a mobilierului.
elena_dix
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Oct 2007, 10:00

Mesajde adeliamuntean » 21 Oct 2007, 17:18

eu am facut cursurile acum doi ani,erau la inceput cu aceste cursuri,dar eu tin sa spun ca nu am invatat mare lucru de la ei,in mare parte erau lucruri care le faceam deja la clasa,cat despre amenajarea clasei,chiar in ziua cand aveam lectia asistata de mentor,au venit cei de la directia sanitara in inspectie si nu mi-au dat voie sa asez bancile decat clasic.Eu tot asez bancile cum imi convine,dar trebuie sa tinem cont si de aceste norme de sanatate:lumina din partea stanga,copiii nu pot sta in cerc la o masa doar daca au un bec deasupra dar nici acel bec nu este sanatos,etc.....
adeliamuntean
 
Mesaje: 144
Membru din: 27 Feb 2007, 14:20

cursurile cu mentori

Mesajde doina_bombo » 21 Oct 2007, 19:53

Va multumesc pt raspunsuri. Mult succes!
doina_bombo
 
Mesaje: 12
Membru din: 20 Apr 2007, 10:02


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron