cum sa obtin o sponsorizare?

cum sa obtin o sponsorizare?

Mesajde lenus78 » 12 Aug 2009, 13:48

Mi-as dori tare mult sa pot obtine un calculator pentru gradinita in care lucrez.Consider ca este foarte necesar pentru procesul instructiv-educativ si proiectele derulate.Ce as putea face sa obtin o donatie sau o sponsorizare?
lenus78
 
Mesaje: 10
Membru din: 05 Feb 2009, 23:02

calculator

Mesajde nnicco67 » 12 Aug 2009, 16:32

BUNA!
Consider ca trebuie sa va impartasiti punctul de vedere in fata parintilor-pot fi parinti cu bani care doneaza sau isi schimba calculatorul,o firma privata care doreste sa faca o donatie daca are copilul in unitatea d-voastra ,sunt OAMENI DE BUNA CREDINTA si pot ajuta D-voastra veniti cu argumente referitor la imbunatatirea procesului educativ prin informatii,prin utilizarea de dvd-uri sau cd-uri pentru copii,crearea unor legaturi de parteneriate nationale cu alte gradinite din tara,concursuri online si multe alte activitati.Daca nu reusiti va puteti achizitiona unul pt.d-voastra in rate fara dobanda -sunt oferte-e foarte util succes ! :P asteptam vesti de la d-voastra.
nnicco67
 
Mesaje: 51
Membru din: 12 Mar 2009, 22:06

Re: INTREBARE

Mesajde mariro » 12 Aug 2009, 16:48

lenus78 scrie:Mi-as dori tare mult sa pot obtine un calculator pentru gradinita in care lucrez.Consider ca este foarte necesar pentru procesul instructiv-educativ si proiectele derulate.Ce as putea face sa obtin o donatie sau o sponsorizare?


Acum vreo 4 ani am obtinut unul de la BRD. Incearca! Nu era nou, dar ne-a fost util si copiii s-au bucurat sa aiba unul in clasa. Succes!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde sandydaria » 18 Aug 2009, 19:26

Buna seara! Eu am reusit sa achizitionez la grupa, cu ajutorul parintilor, un calculator second-hand si sunt foarte multumita de el. Imprimanta, deosebit de utila, am cumparat-o mai tarziu prinzand o oferta la o firma in care lucra unul dintre parinti...Sper sa reusiti si dv! Mult succes!
sandydaria
 
Mesaje: 8
Membru din: 05 Oct 2007, 18:25

Mesajde lenus78 » 01 Sep 2009, 13:20

Va multumesc pentru raspunsuri!
lenus78
 
Mesaje: 10
Membru din: 05 Feb 2009, 23:02

Re: cum sa obtin o sponsorizare?

Mesajde katty_cy » 04 Dec 2013, 21:43

buna seara, incerc de ceva timp sa schimb mocheta din clasa si sa cumpar cateva jucari, problema este ca muncesc la o gradinita din mediul rural ( judetul iasi ) unde parintii sunt de acord, ar vrea dar cand se ajunge la bani - nu au serviciu, deci nu au o suma lunara de bani si astfel nu reusim sa putem sa realizam ce ne-am dori. Mocheta este foarte veche si desi o spalam nu prea mai poate fi folosita iar jucariile de asemenea sunt foarte invechite si multe din ele stricate. Ce rugaminte am eu, spuneti-mi va rog cum ar trebui sa procedez pentru a obtine o sponsorizare, o donatie, unde ar fi cel mai indicat sa apelez.
va multumesc ! :)
katty_cy
 
Mesaje: 58
Membru din: 11 Feb 2009, 20:00


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori