consilier educativ

consilier educativ

Mesajde auraelena » 04 Sep 2008, 22:47

Din acest an scolar sunt consilier educativ la gimnaziu.nu stiu ce documente trebuie sa fac .Exista vreo carte care sa ma poata ajuta?Am citit fisa postului si m-am ingrozit!Nu stiu cu ce sa incep! Sper sa ma poata ajuta cineva cu experienta! MULTUMESC!
auraelena
 
Mesaje: 6
Membru din: 04 Sep 2008, 22:01

Re: consilier educativ

Mesajde marikaj » 05 Sep 2008, 18:14

auraelena scrie:Din acest an scolar sunt consilier educativ la gimnaziu.nu stiu ce documente trebuie sa fac .Exista vreo carte care sa ma poata ajuta?Am citit fisa postului si m-am ingrozit!Nu stiu cu ce sa incep! Sper sa ma poata ajuta cineva cu experienta! MULTUMESC!


in primul rand mergi la discipline si cauta la dirigentie la comisie consiliere
sunt multe modele, cu putina indemanare le poti adapta pentru unitatea voastra
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde 1957 » 22 Sep 2008, 18:14

Am fost "educativ" din 2000. Pot sa spun ca a fost un domeniu care mi-a placut.Financiar nu am fost recompensata, salariul de merit/gradatie de merit am primit pt ca imi ador meseria, lucrez extrascoala din pasiune si placere(sunt un om fericit !!).La inceput nu stiam NIMIC, dar am invatat in fiecare zi cate ceva.Asa au trecut 6 ani! Va doresc mult succes! In scoala mea "educativul" primeste 10% pentru munca depusa, sunt multumita ca oamenii scolii au inteles ca unii merita ceva in plus la salariu, ca am reusit sa stimulez si financiar pe cei ce fac ceva in plus fata de orele de curs.
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12


Înapoi la Dirigentie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori