concursuri/simpozioane inscrise in calendarul MECTS

concursuri/simpozioane inscrise in calendarul MECTS

Mesajde antonelacaprar » 13 Iun 2011, 12:46

Vreau sa organizez un concurs. Imi puteti spune care sunt pasii ce trebuie sa-i urmez, pentru ca acest concurs sa fie inclus in calendarul MECTS?

Multumesc.
antonelacaprar
 
Mesaje: 55
Membru din: 28 Sep 2005, 19:40

Re: concursuri/simpozioane inscrise in calendarul MECTS

Mesajde rodicahritac » 16 Iun 2011, 21:01

Se completeaza un astfel de formular de aplicatie si se depune in termenul stabilit( de obicei sfarsitul lunii octombrie-inceputul lunii noiembrie parca ).
http://www.edu.ro/index.php/articles/14291
rodicahritac
 
Mesaje: 81
Membru din: 10 Feb 2008, 14:13

Re: concursuri/simpozioane inscrise in calendarul MECTS

Mesajde antonelacaprar » 17 Iun 2011, 18:28

Multumesc frumos, pentru raspuns.
antonelacaprar
 
Mesaje: 55
Membru din: 28 Sep 2005, 19:40

Re: concursuri/simpozioane inscrise in calendarul MECTS

Mesajde noemic » 07 Ian 2014, 23:19

Am o intrebare: sunt in concediu de maternitate, dar sunt fortata sa particip la tot felul de simpozioane si concursuri, pentru a obtine puncte pentru pretransfer. Multe dintre simpozioane au acord de parteneriat, daca particip, doar eu ca si cadru ddidactic, fara a implica elevii fiind in inactivitate, unele simpozioane imi cer acordul de parteneriat semnat. Cum procedez, duc acordul de parteneriat la semnat? Multumesc.
noemic
 
Mesaje: 7
Membru din: 05 Iun 2013, 23:10

Re: concursuri/simpozioane inscrise in calendarul MECTS

Mesajde ginabuzas » 12 Ian 2014, 10:23

Buna ziua,pot sa va raspund si eu aici: da, cele mai multe scoli solicita incheierea acestui parteneriat intre scoli. Deci duceti la scoala pentru semnat si inregistrat formularul respectiv apoi il trimiteti scolii organizatoare.Succes!
ginabuzas
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Mai 2007, 19:06


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori