Concursul Olimpiadele Cunoașterii la clasele I-IV

Concursul Olimpiadele Cunoașterii la clasele I-IV

Mesajde ingridalina » 26 Ian 2012, 13:08

Am primit în școală oferta de la acest concurs și doream să știu impresiile unor colegi care au participat în anii anteriori - gradul de dificultate, atractivitate, recompense copii, seriozitatea organizatorilor etc.
ingridalina
 
Mesaje: 65
Membru din: 27 Mai 2007, 13:45

Re: Concursul Olimpiadele Cunoașterii la clasele I-IV

Mesajde vera2008 » 26 Ian 2012, 16:56

Concursul este organizat de Asociatia Olimpicii cunoasterii.Mai multe informatii gasiti la adresa de mai jos.
http://www.olimpiciicunoasterii.ro/scoli/index.htm
vera2008
 
Mesaje: 750
Membru din: 03 Ian 2008, 22:55

Re: Concursul Olimpiadele Cunoașterii la clasele I-IV

Mesajde valiionita » 26 Ian 2012, 19:27

Am participat acum 2 ani cand am avut clasa a IVa . Elevii au fost multumiti, s-a lucrat mult , elevii au dat concursul intr-un centru, scoala, stabilita de asociatie , a fost pe bune . Mi-a placut.
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

Re: Concursul Olimpiadele Cunoașterii la clasele I-IV

Mesajde valimatiuta » 30 Ian 2012, 22:04

E vorba despre Asociatia Olimpicii cunoasterii, iar proiectul derulat in acest sens - Olimpiadele cunoasterii, concurs pe discipline. Da, am participat si eu la acest concurs cu elevi de-ai mei la sectiunile Limba romana, Matematica. A fost interesant si s-au obtinut rezultate frumoase si meritorii. Personal apreciez astfel de concursuri, dar problema e ca toate sunt cu taxe si ... asta e!
Cereti ceea ce doriti, dar fiti dispusi sa primiti si ceea ce Dumnezeu va ofera. Asta ar putea insemna mai mult decat ceea ce cereti. (Norman Vincent Peale)
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori