Concursul cel mai (inter)Activ utilizator

Intrebari si raspunsuri despre concursurile organizate de didactic.ro.

Mesajde adumitrescu » 01 Feb 2006, 01:31

Va rog sa semnalati problemele la adresa de e-mail a webmasterului.

Cineva s-a plans ca dispar mesaje, dar mesajele nu apareau tocmai pentru ca persoana respectiva aparea ca ''anonim''. Verificati daca in partea de sus a forumului apare ca sunteti logati, altfel mesajele vor fi considerate drept anonime iar forumul blocat (masura de siguranta pentru a evita atacurile de tip spam ) .
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde emil » 01 Feb 2006, 09:39

pentru user_anonim

Orice joc/competitie am declansa pe portal, vor fi si lucruri neplacute in acest "maraton al dansului" !!!
Ne-am gandit sa facem un fel de joc de echipa si consider ca in mare parte si-a atins scopul. Utilizatorii nostri au convins multi colegi sa foloseasaca didactic.ro, sa fie creativi, sa lucreze intr-o echipa virtuala...
Vom rafina lucrurile adresandu-ne unui colectiv al scolii, cu o miza la fel de mare dar cu scop efectiv de a crea o lucrare de grup inchegat.
Felicit pe toti cei care au participat, in mod special pe cei care vor primi premii.

Mult succes!
Ultima oară modificat de emil pe 01 Feb 2006, 18:19, modificat 1 dată în total.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde aniova30 » 01 Feb 2006, 10:44

Am constatat acum ca mesajul userului anonim de la pag. 2 este al meu (aniova30) , dar cel de pe pagina aceasta , nu.
Banuiesc ca raspunsul d-lui Onea se adreseaza celui de pe aceasta pagina.
Eu am aceeasi parere , cum ca in orice competitie , intotdeauna, vor exista invingatori , invinsi , carcotasi, trisori,dezamagiti , etc.

* "Setea de castig il face pe om staruitor,viclean si indraznet"
(I.Slavici)
DAR
* "Inteligenta nimiceste planurile tiranilor"
( Nicolae Balcescu)
aniova30
 
Mesaje: 192
Membru din: 25 Dec 2005, 11:15

ambitii

Mesajde toni » 04 Feb 2006, 20:49

in seara asta am citit toate inversunarile si mi-a venit sa rad: lucram cu copii, ne purtam ca niste copii!
lasati dragilor inversunarea, nu va pierdeti firea la prima "bombonica", pastrati-va calmul si hai sa pastram didactic.ro ca un loc diferit de cancelariile noastre de zi cu zi...
iar referitor la rautatile unora si altora: nu mor caii cand vor cainii!
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Mesajde stanuta_grigorica » 05 Feb 2006, 16:34

Exact asa am gandit si eu... :( Sper ca atunci cand se vor anunta castigatorii sa nu fie un nou val de suparari si retrageri de pe forum...
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde irina165 » 05 Feb 2006, 21:50

Am trimis si eu o gramada de invitatii colegelor si prietenelor mele, dar nici una nu a primit asa zisa invitatie. Asa ca, nu ma mai mira nimic! Le-am trimis nu cu scopul de a participa la concurs (sincera sa fiu, nici nu m-a interesat), ci de a populariza materialele existente (multe dintre ele fiind excelente, altele numai materiale preluate de pe internet). Nu mi se pare corect sa pui note unor programe preluate de pe site-ul MEC!
Avatar utilizator
irina165
 
Mesaje: 1614
Membru din: 19 Oct 2005, 16:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde emil » 05 Feb 2006, 22:18

irina165 scrie:Am trimis si eu o gramada de invitatii colegelor si prietenelor mele, dar nici una nu a primit asa zisa invitatie. Asa ca, nu ma mai mira nimic! Le-am trimis nu cu scopul de a participa la concurs (sincera sa fiu, nici nu m-a interesat), ci de a populariza materialele existente (multe dintre ele fiind excelente, altele numai materiale preluate de pe internet). Nu mi se pare corect sa pui note unor programe preluate de pe site-ul MEC!


Interesante observatii!!!
Despre "asa zisele invitatii" nu s-a plans nimeni pana acum si din statisticile noastre reiese ca au ajuns acolo unde trebuie, daca adresele de e-mail au fost puse corect.... Este ciudat ca ne relatai aceste lucruri "post factum"...
Despre materialele preluate, am facut comentarii pe forum. Va rog sa le cititi.
Despre materialele dvs. interesante va invitam sa le postati, daca va face placere!
Si daca nu va place didactic.ro, sunteti libera sa nu-l folositi!
Va doresc mult succes!

PS. din statisticile noastre rezulta ca ati trimis 7 "asa zise invitatii" , trei sunt adresate unor parinti (doi cu nume identic, dar cu adrese diferite!), 1 elev, o studenta si doua persoane care nu au precizat ocupatia. Trei dintre invitati chiar au facut click pe linkul de inregistrare...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde stanculili » 06 Feb 2006, 02:45

Oamenii, in special romanii, nu mai gandesc logic cand vine vorba de un castig... Parerea mea este ca nu ar trebui sa se castige nimic ci, pur si simplu fiecare sa utilizeze acest site pt. a se depasi pe el insusi. Eu, de cand am descoperit acest site, studiez fiecate document postat si compar cu ceea ce lucrez eu, folosesc materiale si discut cu colegii despre acest lucru, ii sfatuiesc sa-l viziteze si sunt convinsa ca daca vor face acest lucru il vor face zilnic, cu mare placere... Cu parere de rau am descoperit si aici invidie, rautate si goana aceea suparatoare dupa castig... Haideti sa fim mai buni, sa fim corecti, sa ne ajutam, sa facem totul pentru elevii nostri!... :)
stanculili
 
Mesaje: 44
Membru din: 23 Dec 2005, 10:43
Localitate: Jud. Olt

Mesajde irina165 » 06 Feb 2006, 17:27

Da, au facut click pentru ca i-am intrebat daca au primit acele invitatii si mi-au spus ca nu. Am incercat de mai multe ori si daca am vazut ca nu merge nu m-a mai interesat. Le relatez post-factum pentru ca nu m-a interesat concursul si nu trebuie sa fiti atat de cinic si ironic pentru ca au fost niste observatii de bun simt, ci nu niste jigniri la adresa nimanui. Chiar imi place didactic.ro si o sa-l vizitez in continuare, in ciuda ~urarii~ dvs. de bine!!
Avatar utilizator
irina165
 
Mesaje: 1614
Membru din: 19 Oct 2005, 16:30
Localitate: Bucuresti

Mesajde emil » 06 Feb 2006, 17:55

irina165 scrie:Da, au facut click pentru ca i-am intrebat daca au primit acele invitatii si mi-au spus ca nu.

Au facut click pe linkurile DIN INVITATII, prin urmare, cele trei persoane AU PRIMIT INVITATIILE!
la cel putin una dintre persoane ati trimis e-mail gresit! (de fapt sunt 6 si nu 7 persoane, pentru ca una era dublata de dvs.)
irina165 scrie: Am incercat de mai multe ori si daca am vazut ca nu merge nu m-a mai interesat.

Oricarei persoane care ne-a cerut ajutorul, i l-am dat!
irina165 scrie: Le relatez post-factum pentru ca nu m-a interesat concursul si nu trebuie sa fiti atat de cinic si ironic pentru ca au fost niste observatii de bun simt, ci nu niste jigniri la adresa nimanui.

Le relatati post factum cu intentia vadita de a trimite un fel de dispret la adresa concursului. Vedeti si exprimarea "asa zise invitatii"
Chiar ma asteptam sa spuneti ca ati gresit pentru ca stiti bine ca ne-ati jignit. In mod normal ar fi trebuit sa fiu tolerant si sa trec peste aceste mici "amanunte", dar NU-MI PLACE ca spuneti neadevaruri....legate de ceea ce facem in interesul tuturor.
irina165 scrie:Chiar imi place didactic.ro si o sa-l vizitez in continuare, in ciuda ~urarii~ dvs. de bine!!

Ma bucur ca proiectul pe care l-am creat va este folositor si va place!
Va invit/rog sa-l folositi cat mai mult si sa colaborati cu noi!

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde adumitrescu » 06 Feb 2006, 18:24

Ma intreb daca respectivele persoane si-au dat seama ca trebuie sa se si inscrie, nu doar sa apese pe legatura din invitatie. Inscrierea lor nu se face automat, ar insemna sa obligam pe cel care invita sa dea toate datele, ceea ce nu ar fi corect fata de invitati.

Mai puteti trimite si acum invitatii, insa nu vor fi contorizate ca fiind in concurs. Trimiteti la propria dv. adresa si vedeti cum functioneaza. Daca aveti sugestii pentru imbunatatirea lor, astfel incat sa fie mai usor de folosit, va asteptam opiniile. Concursuri vor mai fi.
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde irina165 » 06 Feb 2006, 21:37

Departe de mine intentia de a jigni pe cineva si ,daca am facut-o imi cer scuze!! Dar pe persoanele respective le-am intrebat daca le-au primit si, daca raspunsul a fost negativ, atunci ce vreti sa cred? Atunci am renuntat sa mai trimit invitatii si le-am spus direct. Am tot respectul pentru concursurile dvs., dar eu intru pe site nu pentru ele, ci pentru ceea ce gasesc aici, adica multi prieteni!! :lol: Si buna dispozitie!! Nu-mi plac certurile, cu atat mai mult sa le provoc. Asa ca totu-i ok din partea mea daca n-aveti nimic impotriva!!
Avatar utilizator
irina165
 
Mesaje: 1614
Membru din: 19 Oct 2005, 16:30
Localitate: Bucuresti

Dezamagiri

Mesajde sfetnicul » 08 Feb 2006, 15:48

adumitrescu scrie:Ma intreb daca respectivele persoane si-au dat seama ca trebuie sa se si inscrie, nu doar sa apese pe legatura din invitatie.


Acesta este motivul pentru care nici eu nu am folosit respectiva optiune. Oamenii, in general, se feresc de mailurile tip invitatie generata automat. Nu au chef de reclame. Eu am trimis invitatii personalizate, emailuri in care detaliam ce este didactic.ro si tot s-au inscris sub asteptarile mele. Ca sa nu mai zic de cei 500 fluturasi A5 fata verso care cuprindeau detalieri de inscriere, trimisi pe adresa directorilor din fiecare scoala si colegiu bacauan (plus cateva din Onesti, Targu Ocna, Comanesti...) si care au avut un rezultat... insignifiant.

Chiar am sa-l rog pe dl Onea, daca paote sa-mi spuna, dupa anuntarea rezultatelor concursului, cati s-au inscris la recomandarea mea fara sa posteze. Asta ca sa-mi pot da seama daca a meritat efortul printarii acelor materiale pe imprimanta proprie.

SFetnicul
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde mariro » 14 Feb 2006, 02:50

Felicit pe castigatorii concursului care s-a incheiat acum doua saptamani si le urez multa sanatate si succese! Ii admir pentru perseverenta de care au dat dovada si de asemenea ma bucur ca am si doua colege din Galati pe lista premiantilor!
Numai bine!
Mari :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde aniova30 » 14 Feb 2006, 09:51

Felicitari tuturor - deopotriva organizatorilor ( banuiesc ca nu a fost usoara deliberarea) si concurentilor!
Astazi ,14 februarie - urez numai impliniri INDRAGOSTITILOR DE PROFESIA pe care o practica cu devotament!
aniova30
 
Mesaje: 192
Membru din: 25 Dec 2005, 11:15

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursurile Didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron