Concurs SMARTY

Re: Concurs SMARTY

Mesajde muntean_diana » 01 Dec 2009, 19:31

MAINE ESTE ZIUA CONCURSULUI SI EU INCA NU AM PRIMIT FISELE DE CONCURS! :?
Anul trecut am participat la concursul "Europrescolarul" de la editura Diana. Si ei mi-au trimis fisele mai tarziu dar nu am fost nici o problema. Am primit tot ce se promitea pentru coordonatori si in plus, au fost cate un premiu+ diploma pentru locurile 2 si 3, :D desi si acelea au fost trimise cam tarziu. dar eu pot sa spun ca am fost foarte multumita.
Din punctul meu de vedere, nu cred ca ar trebui sa ne facem griji. :D
muntean_diana
 
Mesaje: 1
Membru din: 01 Oct 2009, 00:17

Re: Concurs SMARTY

Mesajde peach26 » 02 Dec 2009, 20:18

Buna,
va rog mult poate imi trimite cineva adresa si regulamentul concursului Smarty pt ca l-am pierdut, cat mai repede :cry:
va multumesc
peach26
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Dec 2009, 20:13

Re: Concurs SMARTY

Mesajde const_adita » 02 Dec 2009, 20:59

Azi era ziua concursului si noi nu am primit nimic.Mai este cineva in aceasta situatie?
const_adita
 
Mesaje: 4
Membru din: 21 Iul 2006, 22:36

Re: Concurs SMARTY

Mesajde aschiuta » 02 Dec 2009, 21:53

Nici gradinita noastra nu a primit nimic pana astazi cand trebuia sa desfasuram concursul.
Ce ati mai aflat?
aschiuta
 
Mesaje: 19
Membru din: 05 Aug 2007, 19:55

Re: Concurs SMARTY

Mesajde const_adita » 02 Dec 2009, 22:03

Deocamdata nimic.Am sa va anunt daca primim ceva .Multumesc pentru raspuns
const_adita
 
Mesaje: 4
Membru din: 21 Iul 2006, 22:36

Re: Concurs SMARTY

Mesajde erikaovoneni » 03 Dec 2009, 13:52

Nici gradinita noastra nu a primit nimic! Am dat telefon la numarul de mai sus si mi-au raspuns ca pachetele sunt pe drum, au fost facturate. Cel putin am vorbit cu cineva! Pe numarul fix de pe pliant nu raspunde nimeni. Imi pare rau ca nu am cerut sa-mi trimita un fax cu factura amintita. Cauza intarzierii sunt zilele nelucratoare care au inervenit. Asteptam, si incercam sa linistim parintii, care prin banii dati au facut poate un sacrificiu, mai ales la o gradinita rurala cum este a noastra, si in care copii inca nu au participat la niciun concurs pana acum. Sper sa nu fie ultimul! :shock:
erikaovoneni
 
Mesaje: 2
Membru din: 23 Oct 2008, 13:17

Re: Concurs SMARTY

Mesajde marigav » 03 Dec 2009, 14:22

stati linistite, exact asta am patit si noi; eram deja în 2 decembrie, nu primisem nici un pachet si ce era mai frumos - nu ne raspundea nimeni pe nici unul din telefoanele pe care le aveam. Am primit coletul cu fisele de concurs pt. copii, mapele pt. educatoarele care au inscris minim 10 copii la concurs, factura si nimic altceva... ma asteptam sa trimita si educatoarelor organizatoare o diploma de participare cum trimiteau de pe la alte concursuri... sa le trimită mai incolo? la Piticot le-au trimis odata cu fisele... Mai este cineva in situatia noastra sau s-a facut pur si simplu o greșeală numai la noi ? Daca ati primit si d-stra la fel s-ar putea sa le trimita mai taryiu
marigav
 
Mesaje: 17
Membru din: 23 Apr 2009, 21:02

Re: Concurs SMARTY

Mesajde marigav » 03 Dec 2009, 14:24

am uitat sa mai mentionez in mesajul anterior ca pt. copii, ca si premiu surpriza au trimis cate o mascuta de vulpita... numai ca e colorata vulpita verde... :?
marigav
 
Mesaje: 17
Membru din: 23 Apr 2009, 21:02

Re: Concurs SMARTY

Mesajde diana1979_ro » 04 Dec 2009, 13:15

Am primit coletul pe 3 am desfasurat concursul si azi le trimit. Am sunat mi-a raspuns o doamna Nicoleta sau ceva de genul si mi-a zis ca dupa ce le trimit vor trimite diplome si adeverinte dupa ce lucrarile sunt corectate si trimit diplome si la copii. (cele din revistute erau de participare).
Fisele de concurs au fost accesibile, nici grele nici usoare. Asteptam sa vedem raspunsul lor.
diana1979_ro
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Dec 2009, 17:58

Re: Concurs SMARTY

Mesajde stronga » 07 Dec 2009, 20:28

sarcinile de lucru au fost chiar grele. la nivelul II unde sunt si copii de 5 ani au avut de scris cifre si litere. vi se pare normal ? mai ales ca ei stiu doar semnele pregatitoare scrierii. iar la nivelul I, copiii de 3 ani au avut de rezolvat un labirint. iar prima sarcina nu a fost clara. fiind la DLC, ce ar fi trebuit sa taie? ardeiul? nu, pt ca intra la DS. banana? probabil pt ca nu include R ca celelalte. cine o fi intocmit aceste sarcini neclare? cu siguranta nu o educatoare competenta.
stronga
 
Mesaje: 5
Membru din: 05 Mai 2009, 20:04

Re: Concurs SMARTY

Mesajde fratila_eliza » 07 Dec 2009, 20:59

stronga scrie:sarcinile de lucru au fost chiar grele. la nivelul II unde sunt si copii de 5 ani au avut de scris cifre si litere. vi se pare normal ? mai ales ca ei stiu doar semnele pregatitoare scrierii. iar la nivelul I, copiii de 3 ani au avut de rezolvat un labirint. iar prima sarcina nu a fost clara. fiind la DLC, ce ar fi trebuit sa taie? ardeiul? nu, pt ca intra la DS. banana? probabil pt ca nu include R ca celelalte. cine o fi intocmit aceste sarcini neclare? cu siguranta nu o educatoare competenta.

De acord, sarcinile pentru nivelul II au fost mai dificile, mai ales pentru copiii de 5 ani, care inca nu cunosc literele, decat cu mici exceptii.
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40

Re: Concurs SMARTY

Mesajde marigav » 12 Dec 2009, 00:16

sunt întru totul de acord... fișele de lucru au avut cerințe mai dificile, mai ales pt. unii din copii de nivelul II care au ... doar 5 ani... probele de baraj nu le-am rezolvat cui copiii mei dinb grupă care au varsta de 5 ani
Dar de diplome, ce știți ? le vor trimite în ianuarie/ februarie 2010 ?- mă refer la cele pt. educatoare și cele pt. copiii premianți ...
Vă doresc tuturor sărbători fericite, sănătate și... putere de muncă !
marigav
 
Mesaje: 17
Membru din: 23 Apr 2009, 21:02

Re: Concurs SMARTY

Mesajde taisia08 » 12 Dec 2009, 20:32

Noi am primit coletul pe 5 decembrie si l-a trimis coord.tocmai pe 10.Eu cred ca au fost niste bani dati degeaba.
taisia08
 
Mesaje: 30
Membru din: 01 Oct 2009, 16:26

Re: Concurs SMARTY

Mesajde idorinag » 19 Ian 2010, 18:10

Toata lumea a primit în loc de premii mascute?
idorinag
 
Mesaje: 12
Membru din: 25 Sep 2009, 12:43

Re: Concurs SMARTY

Mesajde fratila_eliza » 19 Ian 2010, 21:59

idorinag scrie:Toata lumea a primit în loc de premii mascute?

Inca nu am primit premiile. Mascutele au venit cu coletul, ca un cadou-surpriza pentru inscriere.
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori