Comunicam intre noi, oriunde am fi

Comunicam intre noi, oriunde am fi

Mesajde alena » 05 Mai 2006, 21:14

Etapa a III-a a proiectului de comunicare intreazonala "Comunicam intre noi, oriunde am fi" se va desfasura la Scoala nr. 9 "Calistrat Hogas" Galati intre 12 - 13 mai 2006.
Anunt in mod special pentru colegele din Craiova pe care nu le-am putut contacta.
alena
 
Mesaje: 194
Membru din: 02 Ian 2005, 12:21
Localitate: Galati

Mesajde invatator » 07 Mai 2006, 21:58

Vom fi prezenti, cei din Ocna Mures, cum altfel? Asteptam cu nerabdare intalnirea din Galati, acolo unde m-am format, unde cu ani in urma am strans amintiri care nu se sterg niciodata! Veniti, la Galati sa veniti!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde mari » 07 Mai 2006, 22:38

Va astept la Galati, doamna Carunta, imi doresc sa va cunosc personal desi am senzatia ca va cunosc de foarte multa vreme. . . Cu deosebita pretuire, Mari Lazar.
mari
 
Mesaje: 31
Membru din: 18 Dec 2004, 16:21
Localitate: Galatzi

Felicitari si multumiri

Mesajde mircioi » 14 Mai 2006, 16:22

Felcitari fetelor din Galati! A fost o intalnire superba si copiii nstri din Braila au fost ferte incantati! Multumiri! Speram intr-o colaborare mai strasa! :) :) mircioi_mariana2005@yahoo.com
mircioi
 
Mesaje: 18
Membru din: 14 Ian 2006, 22:02

Felicitari si multumiri

Mesajde mircioi » 14 Mai 2006, 16:25

Felicitari fetelor din Galati! A fost o intalnire superba si copiii nostri din Braila au fost foarte incantati! Multumiri! Speram intr-o colaborare mai stransa! :) :) mircioi_mariana2005@yahoo.com
mircioi
 
Mesaje: 18
Membru din: 14 Ian 2006, 22:02

Comunicam intre noi, oriunde am fi!

Mesajde anahodoroaba » 14 Mai 2006, 23:01

Sa redai in cuvinte zilele petrecute la Galati este aproape imposibil! E nevoie de mult spatiu sa descrii un program care a creat spatiul unei largi comunicari in care sa participe si gandul, si sufletul, si copilul, si adultul, si Moldova, si Ardealul, si Muntenia, si Dobrogea. Iar ceea ce s-a implinit in cele 4 zile depaseste orice inchipuire. Galatiul, prin ELENA AILINCAI. prin copiii de la SCOALA GIMNAZIALA CALISTRAT HOGAS, prin doamna directoare, prin ceilalti colegi, prin parinti, prin comunitatea locala ne-a demonstrat cat de usor am reusi, daca ne straduim, sa comunicam fara rezerve unii cu altii, sa invatam unii de la altii, sa toleram, sa selectam ceea ce e util in viata, sa rupem barierele neputintei, sa radem, sa zambim, sa gandim, sa cercetam fara sa ne doara ziua de ieri. Ne-am intors cu regretul ca timpul nu se opreste uneori, cu dorinta perpetuarii adevaratei comunicari. Este ceea ce ne lipseste la oara actuala. Este arma care invinge fara sa loveasca, este cheia tuturor drumurilor pe care trebuie sa le strabatem. Cei care inca n-o cunosc direct pe Elena Ailincai sa incerce sa o intalneasca. Vor descoperi ce inseamna tenacitate, curaj, echilibru, spontaneitate, impartialitate, spiritualitate.
anahodoroaba
 
Mesaje: 146
Membru din: 30 Dec 2004, 18:37
Localitate: Bacau

Mesajde efodorean » 15 Mai 2006, 06:28

Sincere felicitari!...Pentru organizatori,pentru participanti!...si... regretul ca nu mai am puterea tineretii sa particip la astfel de evenimente!

Succese in continuare!

Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde invatator » 16 Mai 2006, 21:22

"S-a imbinat tilul cu placutul; a fost o organizare de exceptie. M-am simtit foarte bine!
Felicitari!"
Inv. Rafila Giurgiu, Ocna Mures
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 16 Mai 2006, 21:26

"La Galati, toti am comunicat in limbajul comun al prieteniei. Peste noi trec bune si rele, dar ceea ce ramane este prietenia ce s-a legat. Ardelenii au adus la intalnire plosca cu traditionala licoare a comunicarii si au sunat din bucium deschiderea oficiala.
Felicitari gazdelor care au dat valoare deosebita acestei intalniri , la care si natura a zambit cu mult soare!"
Domnica Buzgar, Ocna Mures
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 16 Mai 2006, 21:29

"Felicit colegele pentru excelenta organizare, pentru toate activitatile desfasurate, pentru colaborarea intre conducerea scolii, invatatoare si cei implicati in proiect; zilele petercute la Galati vor ramane pentru noi si pentru copii ca niste raze lumioase ce vor lumina negura uitarii!"
Voichita Oniga, Ocna MUres
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 16 Mai 2006, 21:58

Felicitari pentru organizare; apreciez activitatile, cazarea si masa. Copiii s-au simtit si ei f bine. Cu drag, Mariana Gherasim, Ocna Mures
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde marinelabr » 16 Mai 2006, 21:59

Ma alatur colegelor mele care au spus cat de minunata a fost intalnirea de la Galati. Comunicarea a fost la ea acasa iar toti participantii- copii si cadre- am comunicat de minune. Cele doua zile au trecut ca prin vis si pareri de rau au fost cand ne-am despartit.
Revederea cu colegele din tara a creat o atmosfera de emotie si bucurie mai ales pentru mine care nu le-am mai vazut de un an.
Felicitari Elena pentru organizare si pentru primirea facuta!!!
Va asteptam acum la Braila!!!
marinelabr
 
Mesaje: 70
Membru din: 17 Noi 2004, 01:19

Mesajde ghebanliliana » 17 Mai 2006, 19:15

La Galati s-a demonstrat inca o data viabilitatea si eficienta practica a comunicarii,prin organizarea de activitati comune placute si utile.Copiii si dascalii s-au simtit ca acasa.
Felicitari Elena,Doamna Director.... si tuturor organizatorilor !
ghebanliliana
 
Mesaje: 52
Membru din: 07 Sep 2004, 23:23

Mesajde invatator » 17 Mai 2006, 20:14

La Galati s-a consumat a III-a etapa a proiectului de comunicare intrazonala; intr-o zi de mai, desi rece, dar cu soare predestinat parca, invatatori din judetele participante au fost prezenti la intalnire. Dupa o primire calda, deschiderea oficiala a decurs dupa pasii stabiliti de organizatori. Personalitati ale comunitatii locale, ale ISJ Galati, sponsori, parinti, colegi, toti au dat, prin prezenta si cuvant, nota de bun augur activitatilor de la Dunare.
Oferta educatioanala a scolii Nr 9, "Calistrat Hogas", experienta didactica impartasita, actiunile artistice si turistice au contracarat, parca, necazurile noastre, ale romanilor din ultima vreme. Au pus insa in valoare si abnegatia, straduinta si valoarea unui om din scoala: inv. Elena Ailincai, dar si conducerea scolii, prin doamna director.
In opiniile mele pot fi acuzata de subiectivism, pt ca sunt de pe acele meleaguri, dar scriu sincer, din suflet ceea ce simt, si constat ca cei dinantea mea au aceeasi nota cu mine.
Vreau sa remarc in mod special spatiul mioritic al Gradinii botanice, care a incantat ochi si suflete, dar si Coltul de Rai oferit de manastirile vizitate, T. Vladimirescu, Gologan, Adam!
M-am simtit bine la Dunare, in orasul care m-a format profesional, m-am simtit coleg intre colegi, copil intre copii si am comunicat intre noi, de oriunde am fost, din Ardeal, Moldova, Muntenia, Dobrogea, am unit maini, ganduri, simtiri, cer si pamant!
Cu gandul ca ne vom intalni la etapa urmatoare cu acelasi drag, va felicit, doamnelor, pentru reusita activitate de la Galati!
Elena Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde mariro » 17 Mai 2006, 22:00

Felicit pe toata lumea care a avut activitate intensa si frumoasa la Galati! Mult succes in activitatile viitoare!
Numai bine!
Mari
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 12 vizitatori

cron