Comunicam intre noi, oriunde am fi

Mesajde criatina » 23 Oct 2006, 21:23

Din Oltenia,de la Craiova,va felicitam pe toti,cadre didactice,parinti,copii,conducerea scolii si pe toti cei implicati intr-o forma sau alta la reusita acestei intalniri.A fost o reuniune incredibil de frumoasa pentru noi si copiii care ne-au insotit,am plecat cu multe amintiri materiale si spirituale,mai bogati sufleteste si tristi ca a trecut atat de repede.Multumim din suflet pentru tot .Aplauze prelungite,in picioare.....(se cere bis...)
criatina
 
Mesaje: 11
Membru din: 26 Mai 2005, 18:51

Mesajde alile » 23 Oct 2006, 22:58

Si asa s-a mai bifat din itinerarul proiectului inca un oras, inca o scoala.
Am citit cu nesat toate laudele de mai sus. Ce pot sa mai spun eu?
Doar ca ...nu mi-a placut la Bacau.
Nu mi-a placut ca am stat prea putin. Daca ar fi fost dupa mine, as fi stat si o saptamana. Gazdele noastre s-au intrecut pe ele. Totul a fost minunat. De la copiii cu fetele imbujorate, bucurosi ca sunt gazde pentru cei din alte judete, la parintii grijulii si dornici sa le caute in cornitze musafirilor, la conducerea scolii , la cadrele didactice, la colaboratoii parteneriatului si tot asa. Nu cred ca a fost suflare de bacauan care sa nu contribuie cu ceva pentru a face sederea noastra cat mai placuta
Deci, NU MI-A PLACUT pentru ca am stat prea putin. Si de aceea MAI VREAU la BACAU :P
' Cel care n-a luptat niciodata nu a trait niciodata. '
Avatar utilizator
alile
 
Mesaje: 36
Membru din: 08 Noi 2004, 22:16
Localitate: Constanta

Mesajde invatator » 24 Oct 2006, 21:19

inv. ONIGA VOICHITA, Ocna Mures
O placuta impresie ne-u asat coelgele de la Bacua, a caror scoala poarta numarul 10, ca si nota ce i se cuvine pentru tot ce am vazut acolo: sali de clasa, dotare,a ctivitati, munca in echipa, elevi...felicitarile noastre si urari pe mai departe, s continuati tot asa!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 24 Oct 2006, 21:22

inv. IRINA SCHIAU, Ocna Mures
Multumesc colegelor de la Bacau pentru toate clipele frumoase pe care mi le-au oferit, "clipe" de muzica, pictura, prietenie, atentie si pentru caldura cu care ne-au incalzit zilele petrecute impreuna.
Cu mult drag: az a zep, az a zep!...
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 24 Oct 2006, 21:23

GHERASIM MARIANA, Ocna Mures

Am plecat spre Bacau in racoarea toamnei si am gasit caldura sufletului de vara!
Felicitari si numai succese!
Va iubesc, Mariana
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 24 Oct 2006, 21:52

Sunt Maria, din Ocna Mures, eleva in cls a III-a, la doamna Elena Carunta.
Eu nu am familie si nici casa mea de cand ma stiu. Nu stiu cine sunt parintii mei, nici nu i-am vazut. Locuiesc la “Sanctuaryâ€
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Comunicam intre noi, oriunde am fi!

Mesajde anahodoroaba » 27 Oct 2006, 13:23

"Dragele mele bacauance,

Parafrazand, am venit, am vazut.....v-am placut!
M-am simtit excelent la voi, totul a fost la superlativ: un oras frumos,curat, cu flori, o scoala mare, frumoasa, cu clase deosebite, colege inimoase, profesioniste - o echipa - si nu in ultimul rand o vreme superba care a intregit programul.
Daca regret ? Sigur ca regret ca s-a terminat prea repede. Dar poate ca acest lucru ne face sa ne dorim revederea.
Va multumesc pentru tot si, in speranta ca ne vom revedea cat mai curand, va doresc multa sanatate si putere de munca.
Cu mult drag,
MIHAELA ANGHELESCU
NAVODARI"

Multumim, Mihaela, si speram ca nu te vei supara ca am postat mesajul tau pe didactic.
anahodoroaba
 
Mesaje: 146
Membru din: 30 Dec 2004, 18:37
Localitate: Bacau

Comunicam intre noi, oriunde am fi!

Mesajde anahodoroaba » 27 Oct 2006, 14:25

Este greu de descris in cuvinte starea unui copil de 9 ani care a asteptat timp de aproape 2 ani sa plece departe cu invatatoarea sa,Elena Carunta, pentru a lua parte la un program ce depaseste sfera vietii dintr-o casa de copii.Toti copiii erau fericiti, uimiti de ceea ce li oferea, dar MARIA plutea; ar fi vrut sa stranga in brate tot pamantul. In timp ce alti copii voiau sa plece cu amnitiri de tot felul, sa cumpere "minuni" de prin locurile pe care le-au colindat, ea, char daca avea bani,nu voia nimic. Voia sa sta in preajma cuiva sa-si impartaseasca speranta, ca, intr-o zi, mama ei o va cauta.
Proiectul a avut, zic eu, bucurii si prin prezenta Mariei ca de altfel, prin prezenta tuturor copiilor veniti de departe.
Multumesc in numele colegelor mele, in numele conducerii Scolii Nr 10, Bacau, fara de care nu s-ar fi desfasurat intalnirea pe aceste meleaguri, colegelor de la Ocna Mures, Navodari, Galati, Braila, Petrila, Craiova. Multumesc parintilor care si-au incredintat copiii unor familii straine timp de 4 zile pentru receptivitatea la toate actiunile propuse.
Nu a fost usor, nu e usor in zilele noastre cand cei ce au in cont finantele destinate invatamantului nu"scapa bani" pentru aceste proiecte. Dar atunci cand vrei sa faci ceva frumos si Dumnezeu iti ajuta sa depasesti tot felul de obstacole si sa urci mereu pana la schimbul de valori. Fara efort nu se castiga nimic. Iar noi am avut ca modele pe invatatorii de la Ocna Mures, Navodari, Galati care ne-au demonstrat ca se poate.
Conditia esentiala in participarea la acest proiect a fost toleranta, acceptarea si respectarea traditiilor, specificului fiecarei zone. La fel de importanta e si comunicarea deschisa: spune ce te doare, cere, roaga, anunta la momentul potrivit un aspect ce poate fi corijat. Amuza-te pentru lucrurile "haioase", respecta munca si stilul fiecaruia. Si asa s-a intamplat. Asta am invatat eu din toate intalnirile de pana acum. La un volum vast de munca si discordantele apar. Pe unele le-am remediat, pe altele le-am trecut la capiltolul "inerente".
Astazi, drumurile "invatatorimii" romanesti se intalnesc la ARAD. Acolo e locul unde trebuie sa se inalte invatatorul la locul meritat. Acolo se vor gasi cai de comunicare, de unire.
Sa ocolim dezbinarea la care suntem indemnati parca zi de zi!
Ana Hodoroaba
anahodoroaba
 
Mesaje: 146
Membru din: 30 Dec 2004, 18:37
Localitate: Bacau

Mesajde alile » 29 Oct 2006, 23:30

Sunt putine vorbele pe care le stiu ca sa pot exprima felul in care ne-am simtit la Bacau. O echipa minunata de cadre didactice,intr-un oras minunat . Ne-a transmis energie, tarie, zambete, buna dispozitie, calm care sa ne hranesca sufletul cel putin pana la urmatoarea intalnire. Felicitari tuturor si multa, multa sanatate!
Smaranda Agapie, Navodari
' Cel care n-a luptat niciodata nu a trait niciodata. '
Avatar utilizator
alile
 
Mesaje: 36
Membru din: 08 Noi 2004, 22:16
Localitate: Constanta

Mesajde invatator » 30 Oct 2006, 11:35

"Sa ocolim dezbinarea la care suntem indemnati parca zi de zi!
Ana Hodoroaba"

...apaluze, subscriu!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 05 Noi 2006, 18:22

Stimati colegi din Hunedoara, Bacau, Constanta, Galati si Braila, astept raspunsul la chestionarul pentru evaluare; multumesc!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 06 Noi 2006, 22:19

Constanta a trimis, raman celelalte, astept!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde invatator » 16 Noi 2006, 22:59

Hunedoara si Bacau, multumesc pentru evaluare; Galati, Braila???? E cineva?
Ms daca ma auziti, astept evaluarea!

E. Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron