Comisia metodica

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Mesajde efodorean » 02 Noi 2004, 23:08

Buna,Elena,
Eu stiam ca acestea sunt concursuri scolare.Cineva,mare in rang pe la ISJ ,mi-a corectat exprimarea si de atunci le spun concursuri.
Nu are importanta denumirea,principalul este ca elevii sunt obisnuiti cu anumite forme de competitie.
In 2000 am facut parte dintr-un colectiv de cadre didactice care a pregatit echipajul format din elevii claselor a IV-a,a VII-a si a VIII-a .Copiii s-au prezentat bine,obtinand un loc de frunte la nivel judetean.
Anul acesta echipajul clasei a IV-a a scolii noastre a reprezentat judetul nostru la faza nationala a concursului.
Referitor la Concursuri,mai exista unul organizat in colaborare cu MI.Este un concurs pe teme rutiere.Am pregatit doi ani la rand echipaje pentru astfel de concursuri si copiii au obtinut diplome ,tot la nivel judetean si ceva premii destul de valoroase:ceasuri,aparate de radio,dulciuri.
Am in proiect si anul acesta participarea la concursul de circulatie rutiera si poate si la cel de Ed.civica.
Ecaterina Fodorean
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde grigorescu2 » 18 Oct 2006, 22:21

As dori un model de dosar al comisiei metodice a invatatorilor.Multumesc
grigorescu2
 
Mesaje: 2
Membru din: 18 Oct 2006, 22:12

Mesajde mariro » 22 Oct 2006, 13:29

grigorescu2 scrie:As dori un model de dosar al comisiei metodice a invatatorilor.Multumesc


Aici gasesti un dosar complet al comisiei metodice a invatatorilor: http://www.didactic.ro/forum/viewtopic.php?t=3034
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Anterior

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 55 vizitatori