Comisia de asigurare a calitatii educatiei - preuniversitar

Mesajde emese_d » 09 Oct 2007, 18:36

Revin cu o completare: in nota catre ISJ nu se specifica nimic despre predarea raportului la ISJ, dar am gasit in Ghidul CEAC la pagina 9, pasul 6, unde spune clar ca
"Raportul anual de evaluare intern? a calit?tii este f?cut public si este trimis c?tre inspectoratul scolar si, la cerere, c?tre ARACIP".
emese_d
 
Mesaje: 273
Membru din: 03 Feb 2006, 22:43
Localitate: Brasov

Am inteles bine!

Mesajde cdiasimi » 09 Oct 2007, 19:14

Iti multumesc pentru ultima precizare. Asta inseamna ca am inteles bine faptul ca raportul trebuie trimis ISJ de care apartine fiecare scoala. Am vazut pe pagina unor inspectorate postate rapoartele scolilor din judetele aferente.
Avatar utilizator
cdiasimi
 
Mesaje: 59
Membru din: 01 Oct 2004, 17:58
Localitate: Oradea

Cerere!

Mesajde cdiasimi » 11 Oct 2007, 18:17

Astazi, membrii comisiei calitatii din scoala am fost informati ca am primit o nota de la inspectorat.
In aceasta nota se cerea ca, unitatile furnizoare de educatie trebuie sa depuna o cerere de declansare a procedurii de evaluare si raportul de evaluare interna al scolii la ISJ, pana la data de 26.10.2007.

Intrebarea mea este daca exista o cerere de declansare a procedurii de evaluare standard.
Oricum, raportul l-am trimis deja, nu stiam ca trebuie si o astfel de cerere.
Avatar utilizator
cdiasimi
 
Mesaje: 59
Membru din: 01 Oct 2004, 17:58
Localitate: Oradea

Nota inspectorat!

Mesajde cdiasimi » 11 Oct 2007, 22:10

Astazi, membrii comisiei calitatii din scoala am fost informati ca am primit o nota de la inspectorat.
In aceasta nota se cerea ca, unitatile furnizoare de educatie trebuie sa depuna o cerere de declansare a procedurii de evaluare si raportul de evaluare interna al scolii la ISJ, pana la data de 26.10.2007.

Intrebarea mea este daca exista o cerere de declansare a procedurii de evaluare standard.
Oricum, raportul l-am trimis deja, nu stiam ca trebuie si o astfel de cerere.

Atasez aici si nota de la inspectorat! Voi ati primit-o?
Avatar utilizator
cdiasimi
 
Mesaje: 59
Membru din: 01 Oct 2004, 17:58
Localitate: Oradea

rapoarte ARACIP

Mesajde monteola » 12 Oct 2007, 06:06

Rapoartele s-au trimis la ISJ, in judetul nostru, urmand ca ei sa le trimita mai departe.
monteola
 
Mesaje: 21
Membru din: 03 Oct 2006, 16:13

validare raport!

Mesajde cdiasimi » 23 Oct 2007, 18:20

Va avea loc o inspectie pentru validarea raportului de autoevaluare?
Daca da, cand este prevazuta aceasta?
Avatar utilizator
cdiasimi
 
Mesaje: 59
Membru din: 01 Oct 2004, 17:58
Localitate: Oradea

PROCEDURA_modul 5_predare invatare

Mesajde cdiasimi » 03 Ian 2008, 23:09

Am inteles ca pentru modulul 5, predare-invatare, comisia calitatii trebuie sa intocmeasca procedura de aplicare a acestui modul.
Poate cineva sa ma ajute cu un model concret de procedura? As avea nevoie de un model concret de redactare a unei proceduri (pentru predare-invatare, sau de orice fel), pentru a putea particulariza, adapta la ceea ce ma intereseaza.

Va multumesc!

P.S. Daca considerati ca mai trebuie ceva sau nu m-am exprimat corect, imi cer scuze. Nici acum nu m-am familiarizat inca cu termenii.
Avatar utilizator
cdiasimi
 
Mesaje: 59
Membru din: 01 Oct 2004, 17:58
Localitate: Oradea

Anterior

Înapoi la Dirigentie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori