COLIND LA FEREASTRA IERNII - FELICIA MUNTEANU

COLIND LA FEREASTRA IERNII - FELICIA MUNTEANU

Mesajde sorana » 12 Dec 2007, 21:13

Colind la fereastra iernii este o carte de Craciun, o carte aparuta din dragoste pentru copii. Poeziile scrise de d-na inv. Felicia Munteanu se pot inscrie ca tematica in categoria colindelor si in cea a pastelurilor.
Un plus de valoare artistica este adus de faptul ca unele dintre poezii sunt insotite de melodie, iar CD ul cu pozitivul si negativul pieselor este un instrument care vine in sprijinul cadrelor didactice care pregatesc serbari de Craciun cu elevii lor.
Versurile minunate, melodiile extraordinare, aranjamentul muzical de exceptie semnat de d-na prof. Ana Scriban, ilustratiile atractive ale textelor realizate de d-l Horea Horhat, conduc spre concluzia ca aceasta lucrare nu trebuie sa lipseasca de pe masa fiecarui cadru didactic.

Doamna invatatoare Felicia Munteanu, cu sufletul vibrand de emotia primei auditii va felicitam din toata inima!
N-am intalnit pana acum adunata la un loc atata sensibilitate, armonie, dragoste pentru copii cata demonstreaza aceasta minunata lucrare. Cu profesionalism, pasiune pentru lucrul bine facut, daruire si vocatie ati reusit un lucru de exceptie.
Felicitari! Felicitari! Felicitari!
Avatar utilizator
sorana
 
Mesaje: 1337
Membru din: 07 Oct 2005, 23:58
Localitate: Alba Iulia

Mesajde felixmunteanu » 12 Dec 2007, 22:11

Multumesc, Sorana, dar parca prea frumos ai scris!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde sorana » 12 Dec 2007, 22:15

Lucrarea vorbeste de le sine. Cuvintele mele nu pot ilustra adevarata valoare a acesteia.
Avatar utilizator
sorana
 
Mesaje: 1337
Membru din: 07 Oct 2005, 23:58
Localitate: Alba Iulia

Mesajde tliya » 13 Dec 2007, 21:38

Am primit si eu astazi pachetul... :P Nu am cuvinte sa va multumesc! Este cu adevarat un material util, bine gandit si conceput cu mult, mult suflet.
Va felicit sincer din toata inima mea si va doresc multa sanatate si succese! :P
Eliza Stanica.
tliya
 
Mesaje: 765
Membru din: 16 Apr 2007, 19:52
Localitate: Buzau

colind la fereastra iernii

Mesajde ameli » 14 Dec 2007, 23:47

as dori sa cumpar aceasta carte.daca stie cineva cu cine trebuie sa iau legatura i-as fi recunoscatoare.
ameli
 
Mesaje: 37
Membru din: 15 Apr 2007, 23:10

colind

Mesajde felixmunteanu » 15 Dec 2007, 00:22

V-am trimis un mesaj pe e-mail. Felicia Munteanu
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

COLIND LA FEREASTRA IERNII

Mesajde riscutadorina » 25 Dec 2007, 21:37

FELICITARI !
ESTE UN MATERIAL DEOSEBIT. AM PRIMIT COLETUL PE DATA DE 17 DECEMBRIE. DESI AM AVUT SERBAREA MIERCURI , 19 DEC., AM REUSIT SA PREGATESC CU COPIII TREI CANTECE DE PE CASETA.
TOATE CANTECELE SUNT DEOSEBITE. DUPA VACANTA , CHIAR COPIII M-AU RUGAT SA INVATAM SI CELELALTE CANTECE. DE ASEMENEA, INTENTIONEZ SA PREZINT SI CELORLALTE COLEGE DIN SCOALA ACESTE MATERIALE DEOSEBITE.
PACHETUL A FOST CU PLATA RAMBURS, PRIN URMARE SPER SA PRIMITI BANII IN TIMP UTIL .
SARBATORI FERICITE SI SPER SA NE MAI FACETI ASEMENEA SURPRIZE FRUMOASE !!!!
riscutadorina
 
Mesaje: 24
Membru din: 29 Aug 2004, 17:25

cantece

Mesajde toni » 25 Dec 2007, 23:59

Am folosit la serbarea de Craciun 6 cantece! Atat am reusit sa invatam! Foarte frumoase! Au placut la toata lumea!
Mai asteptam si la anul o continuare cel putin la fel de frumoasa!
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Colind la fereastra iernii

Mesajde simona_ciobanu » 26 Dec 2007, 08:40

Cu adevarat o incantare pentru acest moment de sarbatoare "Colind la fereastra iernii" mi-a umplut de bucurie sufletul! Voi invata cu elevii mei cantecelele dupa vacanta.
LA MULTI ANI!
simona_ciobanu
 
Mesaje: 21
Membru din: 19 Ian 2007, 21:16

colind...

Mesajde felixmunteanu » 26 Dec 2007, 14:10

Dragii mei,
Ma bucura mesajele voastre care se alatura zilele acestea colindatorilor de la poarta.
De fapt chiar imi faceam probleme ca unele pachete s-ar putea sa nu fi ajuns, deoarece nu primisem nicio forma de confirmare, dar poate in unele locuri e posta mai lenesa.
Pentru la anul... nu promit, dar cine stie? Oricum, in prefata cartii mai gasiti si alte titluri care pot fi interesante. De asemenea am un auxiliar pentru clasa I ABC plus in colaborare cu sora mea si....om mai vedea!
Sa fim sanatosi in primul rand cu totii!
Felicia Munteanu
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde berbec » 26 Dec 2007, 23:41

Nu puteam sa raman indiferenta si sa nu spun nimic. Atat cantecele cat si poeziile sunt tare,tare frumoase. Am reusit sa invat cu elevii mei patru cantece pe care le-am prezentat la serbarile de la scoala si de la biserica. Este o adevarata incantare sa le poti asculta cantate de copii. Felicitari, felicitari si iar felicitari, chiar daca eu te-am felicitat si la lansarea materialului.
Sa auzim de bine!
berbec
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Oct 2006, 16:30

Re: colind

Mesajde marmar » 27 Dec 2007, 10:31

felixmunteanu scrie:V-am trimis un mesaj pe e-mail. Felicia Munteanu

Si eu mi-as dori mult un set. Va rog mult, daca e posibil sa-mi trimiteti un e-mail cu referinta la acest lucru.
Cu multa admiratie, Mariana Marin, Chisinau 8) 8)
Avatar utilizator
marmar
 
Mesaje: 165
Membru din: 04 Ian 2007, 11:16
Localitate: or. Chişinău, Republica Moldova

Mesajde ni_gabriela » 27 Dec 2007, 18:52

As dori si eu, daca se poate, setul. Sper ca rugamintea mea sa nu vina prea tarziu! Sa aveti in continuare zile linistite de sarbatoare!
ni_gabriela
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Mar 2007, 15:36

COLIND LA FEREASTRA IERNII

Mesajde adria2007 » 27 Dec 2007, 19:08

As dori si eu setul, daca se mai poate.
Multumesc frumos si SARBATORI FERICITE!
adria2007
 
Mesaje: 3
Membru din: 24 Apr 2007, 15:34

Mesajde marian_dorin » 28 Dec 2007, 02:04

Am impresia ca nu ati inteles foarte bine ce s-a spus aici !

Doamna Felicia nu trimite NICIUN "SET prin email" ... ca n-are ce ... si cum ... !!

Este vorba de un CD , insotit de cartea aferenta acestuia !!!

Se poate trimite doar prin posta , cu plata ramburs !

Ce vreti sa va trimita prin email ??!!


:lol:
:lol:
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori