Cliparturi gratuite pentru toate gusturile!

O sectiune in care puteti adauga studia si comenta, idei resurse in sprijinul predarii / invatarii
Reguli forum
Daca aveti o idee interesanta sau ati descoperit resurse interesante ce pot fi publicate in conditii legale, puteti deschide un topic in acest scop. Va atragemm atentia ca vor fi sterse trimiterile care fac concurenta didactic.ro sau incalca legile copyright

Cliparturi gratuite pentru toate gusturile!

Mesajde emil » 13 Ian 2011, 22:03

Deşi nu sunt adeptul şablonizării şi promovez ideea utilizării unor imagini create de noi sau de copii, cred că există şi situaţii care permit utilizarea cu moderaţie a cliparturilor:
http://www.phillipmartin.info/clipart/homepage2.htm

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Cliparturi gratuite pentru toate gusturile!

Mesajde ceana » 02 Feb 2011, 19:18

Multumim mult ! Asa cum ati specificat, sunt de preferat desenele copiilor sau ale cadrului, dar..."harta proiectului "(ce apartine de proiectul tematic -scris) o intocmim inaintea derularii acestuia. La coltul tematic afisam lucrarile copiilor pe timpul derularii proiectului. Totodata, ne sunt foarte utile aceste imagini la intocmirea fiselor de lucru. Exemplu, eu anul trecut am pierdut nopti intregi pentru a gasi cateva imagini clare, accesibile, necesare activitatii de la inspectia speciala. Pe scurt, imi sunt extrem de utile imaginile. Multumesc, inca o data !
ceana
 
Mesaje: 3
Membru din: 01 Iun 2007, 00:11


Înapoi la Laboratorul de resurse si idei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori