Clasa I

Mesajde carmenica » 06 Sep 2004, 17:27

Dana,

Te rog frumos trimite-mi si mie povestea pentru clasa I , daca nu cer prea mult.
Pot sa-ti imprumut ideea cu poarta de flori? Numai ca eu voi inlocui florile cu baloane colorate.
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde efodorean » 06 Sep 2004, 17:38

:lol: Vad ca va intreceti care mai de care cum sa impodobiti sala de clasa.Vreo idee , cum sa impodobesc curtea scolii nu are nimeni ? Eu voi fi nevoita sa-mi primesc parintii in curtea scolii si tot acolo sa stau de vorba cu ei , sau voi vorbi intai cu elevii si apoi cu parintii ca,daca stau si socotesc bine ar trebui sa intre pe putin 70 de persoane in clasa (la noi e mare inghesuila - vin cu tot ce au pe langa casa )si chiar nu vad unde vor incapea atatia oameni.Va fi ca-n autobuz la ora de varf si ai stat in stati 0 ora in asteptare.

:lol: Sunt multumita ca am reusit in vara aceasta sa le pregatesc cate doua mape fiecarui elev - pentru lectiile de stiinte si istorie .Mapele cuprin fise pentru lectiile de pana la vacanta din noiembrie.Aici nu am fost multumita de manuale si am adunat materiale pe care le-am tehnoradactat si multiplicat pentru fiecare elev.Aici am avut sprijinul parintilor in ceea ce priveste multiplicatul fiselor.

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde lili_san » 08 Sep 2004, 21:13

O idee de prima zi de scoala: vreau sa concep un legamant pe care copiii sa-l rosteasca repetand dupa mine. Ceva de genul: Noi, elevii clasei I...,astazi 15 sept. 2004, in prezenta parintilor si a doamnei invatatoare, juram sa ne trezim la timp in fiecare dimineata, sa nu intarziem la scoala, sa fim atenti in timpul lectiilor etc. Poate imbunatatim impreuna juramantul.
Carmenica, ai o voce foarte frumoasa la telefon! Imi pare rau ca ai pb. cu calculatorul. Nici eu nu stau pe roze:se blocheaza cand mi-e lumea mai draga, am hardurile pline si primesc bobarnace de la consort ca-s pline cu chestii pt. scoala incarcate de mine.
lili_san
 
Mesaje: 33
Membru din: 24 Iun 2004, 18:36

Mesajde dana_t » 11 Sep 2004, 23:20

carmenica scrie:Dana,

Te rog frumos trimite-mi si mie povestea pentru clasa I , daca nu cer prea mult.

Sigura ca ti-o trimit, scuze, dar n-am mai intrat de mult pe forum. O scriu luni, maine e xiua copilului meu si sunt ocupata.

Pot sa-ti imprumut ideea cu poarta de flori? Numai ca eu voi inlocui florile cu baloane colorate.


Nu ti-as recomanda, vor ocupa din spatiul prin care trebuie sa intre copiii. Cu flori si clopotel e super, am mai facut asta! Dar, faci cum vrei....
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Mesajde dana_t » 11 Sep 2004, 23:24

Lili, cred ca ar trebui sa reformulam cumva impreuna, sa numim legamant. Daca ai parinti foarte bisericosi, s-ar putea sa ai probleme foarte mari pentru cuvantul "juramant". Poate gasim impreuna o formula....
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Mesajde mariro » 14 Sep 2004, 21:04

Ati terminat cu pregatirile pentru primirea boboceilor? Ati impodobit clasa? Aveti emotii? Poate reusesc si eu sa fac poze din sala de clasa sa va arat cum mi-au iesit animalutele din pungi, cele de pe adresa data de Carmenica! Sunt super! Am niste emotii de toata frumusetea! :lol: De o saptamana nu pot nici sa dorm! Voi ce-ati mai facut? Ce scenarii v-ati imaginat? Noi suntem albinute harnice! Mult spor!
Ultima oară modificat de mariro pe 25 Aug 2008, 15:40, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde invatator » 25 Aug 2008, 15:38

Sa vedem ce alte idei se adauga celor prezente, acum la noua serie de clasa I!
Va asteptam cu curiozitate pe cei creativi!

Elena Carunta
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde gica_ionescu » 25 Aug 2008, 19:58

Arc peste timp! 2004-2008...
Succes!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde felixmunteanu » 25 Aug 2008, 20:02

Elena dragă, nu te credeam atât de sadică!
Mai bine începeai un topic nou, dacât să ne demonstrezi că 4 ani trec cât ai da 4 click-uri. Pe mine, cel puţin, m-ai dezarmat!
Ce să zic? Mă bucur că avem copii destui anul acesta, e cel mai important. Cum o să-i primesc? Încă nu ştiu, dar mă întreb cum mă vor primi ei pe mine?
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde invatator » 25 Aug 2008, 21:28

Pe tine? Dar pe mine???
La noi nu prea sunt copii, asa cum s-a prevazut in numarul de posturi. Insa pe cei care sunt ii vom astepta cu mari emotii (in ultimul timp din ce in ce mai mari)!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori