Cine are "Psihologia copilului", manual cls. a XI-a?

Cine are "Psihologia copilului", manual cls. a XI-a?

Mesajde Raluca-Edit » 30 Iul 2013, 02:29

Am de întocmit lucrarea de grad I. Totodată, în anul 2000 am conceput o lucrare de licenţă pe care nu am folosit-o, iar acum, fiind în criză de timp datorită unor probleme de sănătate pe care le-am depăşit acum, am valorificat primul capitol la actuala mea lucrare de grad. Pe vremea aceea nu se făcea copy-paste, m-am chinuit cu tastele calculatorului cuvânt cu cuvânt, nu ştiam ce e internetul. Obişnuită aşa, cu munca "pe bune", la fel am procedat şi acum, dar am o mare piedică în a-mi folosi capitolul de atunci: ceva din sursele mele bibliografice lipseşte deoarece profesorul meu coordonator a descoperit un mare fragment fără trimitere bibliografică. Am fost la sala de lectură şi am răsfoit toate titlurile din bibliografia respectivei lucrări de licenţă şi nu găsesc fragmentul, sau mai bine spus, contextul respectivului material. Atâta timp am irosit, puteam să scriu alt capitol, însă nu mi-am imaginat că e imposibil să găsesc acel text undeva. Nici pe Google sau Google Academic nu am reuşit. Singura carte pe care n-o găsesc, din care aşa un pic parcă mai sper, deşi nu prea cred, că poate poate e sursa mea de atunci, este manualul de clasa a XI-a de Psihologia copilului, pentru Şcoli Normale, EDP Bucureşti, 1995. La biblioteca judeţeană nu se ţin manuale, colegele mele niciuna nu mai au, eu nu mi-l găsesc nicăieri, iar la Liceul Pedagogic nu este nimeni în această perioadă. CE SĂ MĂ FAC? Dacă e cineva dispus grabnic să mă ajute cumva, dau adresa mea de e-mail: ralumusiq@yahoo.com
Raluca-Edit
 
Mesaje: 6
Membru din: 05 Apr 2011, 19:13

Re: Cine are "Psihologia copilului", manual cls. a XI-a?

Mesajde fratila_eliza » 30 Iul 2013, 10:02

Eu am aceasta carte. In ce fel va pot ajuta? Haideti sa comunicam prin MP.
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40

Re: Cine are "Psihologia copilului", manual cls. a XI-a?

Mesajde catalinabarbu50 » 10 Aug 2017, 16:48

Buna ziua!Va rog frumos, ma poate ajuta cineva cu manualul de clasa a XI-a de Psihologia copilului, pentru Şcoli Normale, EDP Bucureşti, 1995!Adresa mea de email este catalinabarbu50@yahoo.com.
catalinabarbu50
 
Mesaje: 34
Membru din: 06 Oct 2013, 13:16


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori