Character First ! in Romania

Character First ! in Romania

Mesajde gilda53 » 23 Mai 2007, 16:06

Un seminar pregatit sa inveti cum poti sa promovezi si sa incurajezi un caracter bun la tine in scoala.
Este initiat de Robert Greenlaw , care este la a treia vizita in Romania.
Sunt disponibile, prin Asociatia IBLP din Romania, urmatoarele materiale:
1. Manualul profesorului;
2. Seminarul video pentru instruirea profesorilor;
3.Caiet de lucru;
4. Pocket Guide;
5. Dobandirea succesului adevarat.
Cei care doresc informatii suplimentare pot accesa www.characterfirst.com sau romania@characterfirst.com.
Este foarte interesant si vi-l recomand din toata inima.Chiar azi am participat la seminar.
Cutreier prin ganduri batute de vant...
Avatar utilizator
gilda53
 
Mesaje: 46
Membru din: 13 Ian 2007, 18:56

Character First!

Mesajde pamfiloiu » 23 Mai 2007, 22:49

În şcoala noastră poiectul se desfăşoară de trei ani. Este excelent, iar rezultatele se văd. Parcurgerea trăsăturilor de caracter stârneşte cutiozitatea elevilor, care sunt dornici să descopere noi jocuri, noi informaţii despre animalele care întruchipează trăsătura respectivă de caracter...
Sper ca acest proiect să se extindă în cât mai multe şcoli pentru că este în beneficiul elevilor.
Am postat la "diverse" câteva poezioare mult îndrăgite de copiii mei, poezii pe care le-am învăţat atunci când am studiat diferite trăsături de caracter (atenţia, ascultarea, generozitatea...). Ţin să vă spun că aceste poezii au fost mult mai repede memorate de către toţi copiii (chiar dacă eu nu le-am cerut să facă acest lucru) şi de cei care de obicei nu prea învăţă poeziila din manual.
Mult succes acestui proiect şi vă îndemn să participaţi la aceste stagii de formare, sunt deosebit de interesante.
pamfiloiu
 
Mesaje: 117
Membru din: 25 Mar 2007, 16:00


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori