CERC PEDAGOGIC

CERC PEDAGOGIC

Mesajde olala » 17 Apr 2007, 20:13

Am de sustinut un CERC PEDEGOGIC cu tema: JOCUL DIDACTIC LA ORELE DE GEOGRAFIE. Mi-am conceput un proiect de desfasurare a lui, dar nu sunt pe deplin multumita. V-as ruga sa-mi dati o mana de ajutor! Ma refer la modul de realizare. Poate aveti vreo idee mai deosebita!
olala
 
Mesaje: 12
Membru din: 04 Feb 2007, 17:48

Re: CERC PEDAGOGIC

Mesajde marian_dorin » 22 Apr 2007, 23:04

olala scrie:Am de sustinut un CERC PEDEGOGIC cu tema: JOCUL DIDACTIC LA ORELE DE GEOGRAFIE. Mi-am conceput un proiect de desfasurare a lui, dar nu sunt pe deplin multumita. V-as ruga sa-mi dati o mana de ajutor! Ma refer la modul de realizare. Poate aveti vreo idee mai deosebita!


Dati-ne mai multe detalii : ce subiect v-ati propus , ce tip de lectie si cam la ce v-ati gandit si dumneavostra... :?

Si fiti sigura ca va vom ajuta multi dintre noi! :wink:
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Mesajde mimi_camp » 23 Apr 2007, 19:30

daca doresti ceva, trebuie sa stii ce vrei. asa ca subscriu la cele scrise de marian: care e subiectul? stabileste obiectivele-toate alea-cognitive, afective... abia apoi alegi jocurile potrivite. cum spun de fiecare data, neaparat invatare in cooperare-acolo ai tot felul:coop!coop!...din pacate materialele mele sunt doar pe coli si nu in calculator
mimi
mimi_camp
 
Mesaje: 89
Membru din: 13 Feb 2006, 19:42


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori