cei mai activi useri

cei mai activi useri

Mesajde marmar » 17 Apr 2007, 16:44

:!: 8) 8) O constatare-Userii Invatamint primar sunt cei mai activi pe site. De ce? :?: :?: 8)
Avatar utilizator
marmar
 
Mesaje: 165
Membru din: 04 Ian 2007, 11:16
Localitate: or. Chişinău, Republica Moldova

cei mai activi useri

Mesajde adimatu » 17 Apr 2007, 19:53

Nu stiu (sau nu vreau) sa raspund de ce, dar pot sa spun ca in ultimii 4 ani am desfasurat peste 1000 ore de curs TIC si observatia pe care am facut-o de fiecare data a fost ca cei mai activi si interesati au fost cei din invatamantul primar.
Subiectul poate declansa discutii multe si chiar periculoase :wink:
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Re: cei mai activi useri

Mesajde marian_dorin » 17 Apr 2007, 23:02

marmar scrie::!: 8) 8) O constatare-Userii Invatamint primar sunt cei mai activi pe site. De ce? :?: :?: 8)


Poate , probabil , ca suntem mult mai numerosi decat cei din celelalte ramuri ale invatamantului ... sunt putini profesori de istorie... de muzica...de geografie...

Si poate ca ei inca nu au curajul si nu pot sa se "inarmeze" in a fi foarte activi pe site ... poate ca si nu sunt toti unitari , ca noi , invatatorii! :lol:

Totusi , eu raman la concluzia ca ei nu sunt foarte multi , iar aceia putini , care ar vrea si pot , nu au cu cine! :?

Aceasta a fost parerea mea. :)
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

Re: cei mai activi useri

Mesajde marmar » 18 Apr 2007, 20:40

marian_dorin scrie:
marmar scrie::!: 8) 8) O constatare-Userii Invatamint primar sunt cei mai activi pe site. De ce? :?: :?: 8)


Poate , probabil , ca suntem mult mai numerosi decat cei din celelalte ramuri ale invatamantului ... sunt putini profesori de istorie... de muzica...de geografie...

Si poate ca ei inca nu au curajul si nu pot sa se "inarmeze" in a fi foarte activi pe site ... poate ca si nu sunt toti unitari , ca noi , invatatorii! :lol:

Totusi , eu raman la concluzia ca ei nu sunt foarte multi , iar aceia putini , care ar vrea si pot , nu au cu cine! :?

Aceasta a fost parerea mea. :)

O parere convingatoare! Multumesc.
Avatar utilizator
marmar
 
Mesaje: 165
Membru din: 04 Ian 2007, 11:16
Localitate: or. Chişinău, Republica Moldova

Mesajde pistol_mada » 18 Apr 2007, 23:39

nici la prescolari nu se sta rau.. :wink:
Nu am lasat scoala sa imi afecteze educatia. :wink:
Avatar utilizator
pistol_mada
 
Mesaje: 327
Membru din: 06 Iul 2006, 00:53

Mesajde cristinalucia58 » 19 Apr 2007, 20:26

Cred că învăţătorii, institutorii sau profesorii pentru învăţământ primar sunt mai deschişi în aflarea "noului" , în împărtăşirea experienţei lor şi poate mai prietenoşi...eu aşa-i văd...
cristinalucia58
 
Mesaje: 44
Membru din: 02 Apr 2006, 13:54

Mesajde kristina76 » 20 Apr 2007, 15:03

Sint tentată să cred că cei de la primare sunt mai receptivi. Se molipsesc de la copii, deoarece întotdeauna cei mici au fost mai deschişi spre comunicare, mai inventivi, pe cînd cei mari sunt mai introverţi. Aici trebuie să te apropii de fiecare, şi dacă ai găsit cheia - e bine, de nu...
kristina76
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Ian 2007, 16:30

Mesajde marian_dorin » 22 Apr 2007, 18:50

kristina76 scrie:Sint tentată să cred că cei de la primare sunt mai receptivi. Se molipsesc de la copii, deoarece întotdeauna cei mici au fost mai deschişi spre comunicare, mai inventivi, pe cînd cei mari sunt mai introverţi. Aici trebuie să te apropii de fiecare, şi dacă ai găsit cheia - e bine, de nu...


Este un adevar care mi se intampla foarte des si mie!

Si aceasta ar putea fi una din explicatii!
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron