Ce parere aveti?

Ce parere aveti?

Mesajde kostyel » 17 Feb 2004, 12:42

1
Ultima oară modificat de kostyel pe 24 Mai 2009, 18:33, modificat 1 dată în total.
kostyel
 
Mesaje: 10
Membru din: 17 Feb 2004, 12:33

Re: Ce parere aveti?

Mesajde alexia10miruna » 02 Iun 2006, 12:37

kostyel scrie:mie mi se pare ca materia de istorie la clasa a 10-a este prea incarcata. Prea muti renascentisti la capitolul arta, cred ca ar trebui sa fie mai putini dar sa fie detaliat, cred ca ar fi mai interesant asa.


Cat despre olimpiada cred ca este o loterie, pentru ca un elev care se pregateste bine poate nimeri un prof care-i pune o nota mica si unul care nu a prea stiut asa bine sa primeasca o nota mare. niciodata nu vor dezvalui adevarata capacitate a unui copil!


Materia la clasa a IX si aX mi se pare foarte anapoda;prea incarcata: si Istoria romanilor si Istorie universala. Se cam amesteca totul in mintea elevilor. Despre olimpiada e un mare adevar ca e o loterie. Eu am corectat acum cativa ani, de atunci nu voi mai corecta niciodata la olimpiada. Ni s-a spus sa trecem cu creionul notele care sunt peste 8 caci comisia "de sus" urma sa decida apoi....notele si castigatorii.E scndalos ce pot face unii chiar si pentru o olimpiada care de fapt ar trebui sa fie o competitie intre elvi si nu intre profesori.
alexia10miruna
 
Mesaje: 3
Membru din: 15 Mai 2006, 12:45

Mesajde micene » 18 Iun 2006, 00:24

unde pot gasi si eu noile programe de istorie pt clasele X_XI_XII.

Va multumesc anticipat.
micene
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Apr 2006, 22:33

Mesajde andronescu » 02 Sep 2006, 22:09

Programele toate se gasesc pe site www.edu.ro Intr-adevar programele de istorie clasele a-IX-X-a sunt foarte incarcate,se merge pe intelegerea istoriei romanilor in contextul universal.Pentru umanisti se merita invatarea acestei forme contextuale,dar la profilul real prof.trebuie sa reduca volumul de informatii.
andronescu
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Iul 2006, 16:48


Înapoi la Istorie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori