Ce caiete speciale folositi??

Ce caiete speciale folositi??

Mesajde giugiuca » 30 Sep 2012, 00:40

Cu ce editura lucrati in acest an scolar???
giugiuca
 
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2006, 20:49
Localitate: fagaras

Re: Ce caiete speciale folositi??

Mesajde smarandacioflica » 30 Sep 2012, 14:23

Va recomand....[cenzurat , va rog sa luati legatura prin mesaj privat ] = calitate!!
Auxiliarele didactice: "Bine te-am gasit, gradinita!" (grupa mica), "Gradinita mea iubita!" (grupa mijlocie), "Cu bine, gradinita mea!" (grupa mare), contin 4 caiete intr-unul singur pentru categoriile de activitati: DS: cunoasterea mediului, activitati matematice, DLC: educarea limbajului si DOS: educatie pentru societate. Sunt abordate teme interesante pentru fiecare varsta (Ex.: grupa mica: "Jucaria preferata", "Prajitura delicioasa", "Circul veseliei" etc.; grupa mijlocie: "O zi din viata mea", "Padurea, aurul verde", "Miresmale florilor de mai" etc.; grupa mare: "In lumea povestilor", "Apa, sursa a vietii", "Micii inventatori", "Micii antreprenori", "Europa, La multi ani!" etc.). Temele categoriilor de activitati sunt centrate pe tema saptamanala. Acestea se pot integra cu activitati din alte domenii experientiale: DEC (muzica, act. artistico/plastice), DPM (ed. fizica) etc. Categoria de activitate este marcata pe marginea fiecarei pagini, cu culoarea galbena. Caietele contin fise de evaluare initiala, sumativa si finala pentru fiecare categorie de activitate, copiii avand posibilitatea de autoevaluare. Ilustratiile sunt vesele si atractive.
La aceasta editura gasiti culegeri si seturi de planse si jetoane din diferite domenii, seturi de planse pentru povesti si poezii, indrumatoare, jurnalul grupei, calendarul naturii etc.
smarandacioflica
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Iul 2006, 20:46

Re: Ce caiete speciale folositi??

Mesajde marical » 01 Oct 2012, 22:42

Anul acesta, pentru grupa mare, am ales caietele speciale pe care le recomandă doamna Smaranda Cioflica.Pot să spun că sunt foarte bune, le recomand la rândul meu tuturor.Felicitări echipei care a realizat aceste caiete.
marical
 
Mesaje: 9
Membru din: 28 Oct 2007, 10:24

Re: Ce caiete speciale folositi??

Mesajde smarandacioflica » 04 Oct 2012, 16:00

Pentru cele interesate, trimit modelul caietelor mai sus mentionate.
Fişiere ataşate
SCANER 003.jpg
SCANER 002.jpg
SCANER 001.jpg
smarandacioflica
 
Mesaje: 7
Membru din: 09 Iul 2006, 20:46

Re: Ce caiete speciale folositi??

Mesajde DanaLumi » 04 Oct 2012, 19:33

Dacă vreţi să le găsiţi mai uşor vă puteţi conecta pe site urmând calea http://www.tehno-art.ro/product_info.ph ... cts_id/478
DanaLumi
 
Mesaje: 6
Membru din: 04 Oct 2012, 19:22


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron