caut materiale serbari scolare

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

caut materiale serbari scolare

Mesajde lady » 14 Noi 2004, 22:48

:o Cine ma poate ajuta cu materiale pentru serbari scolare??? M-ar interesa scenete, poezii, cantece pentru clasele I-IV pe care le pot folosi de Craciun, 8 Martie sfarsit de an scolar. Multumesc mult!!!!

[mesaj editat de moderator: am sters pollul fara sens]
lady
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Oct 2004, 17:43

Re: caut materiale serbari scolare

Mesajde mariro » 14 Noi 2004, 23:43

lady scrie::o Cine ma poate ajuta cu materiale pentru serbari scolare??? M-ar interesa scenete, poezii, cantece pentru clasele I-IV pe care le pot folosi de Craciun, 8 Martie sfarsit de an scolar. Multumesc mult!!!!


Gand in gand! Chiar in seara asta am inceput sa redactez "Serabare pentru Mos Craciun"! O sa apara curand pe site la materiale. Pe curand!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

poll

Mesajde emil » 15 Noi 2004, 09:58

Ati generat un poll care nu prea are sens!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde salutari6323 » 17 Noi 2004, 20:45

Voi trimite si eu pe site o varianta de serbare pentru Craciun.
Avatar utilizator
salutari6323
 
Mesaje: 56
Membru din: 03 Noi 2004, 10:03

Mesajde luiza-doina » 09 Dec 2004, 20:54

Cu mare placere va pot trimite si eu materiale pentru serbarile desfasurate de-a lungul anului acolar. Desi sunt educatoare am adunate preograme pentru sezatori , programe pentru serbarea abecedarului, etc Luiza
luiza-doina
 
Mesaje: 141
Membru din: 07 Dec 2004, 22:34
Localitate: galati

Mesajde mariro » 10 Dec 2004, 00:20

luiza-doina scrie:Cu mare placere va pot trimite si eu materiale pentru serbarile desfasurate de-a lungul anului acolar. Desi sunt educatoare am adunate preograme pentru sezatori , programe pentru serbarea abecedarului, etc Luiza


Luiza, posteaza-le la materiale si astfel participa la concurs!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde ALEALESSIA11 » 03 Apr 2005, 00:18

Am si eu o sumedenie de materiale pentru serbari. Numai ca pe mine nu prea m-au multumit materialele din diverse carti si am inceput sa prelucrez, ba chiar sa creez eu roluri, scenete si scenarii. Mi-e foarte greu sa le transmit, mai ales pentru ca nu stiu unde si cum sa le trimit (abia am intrat de Forum si inca imi este neclar cum se transmit proiecte si materialele, dar si modul in care ele sunt votate). Probabil ca le voi tehno-redacta, apoi le trimit pe rand, in functie de recentele ocazii: sarbatori ecologice, Pastele, 1 Iunie etc. Promit sa colaboram!
ALEALESSIA11
 
Mesaje: 8
Membru din: 02 Apr 2005, 18:15

Mesajde mariro » 03 Apr 2005, 01:55

alessia scrie:Am si eu o sumedenie de materiale pentru serbari. Numai ca pe mine nu prea m-au multumit materialele din diverse carti si am inceput sa prelucrez, ba chiar sa creez eu roluri, scenete si scenarii. Mi-e foarte greu sa le transmit, mai ales pentru ca nu stiu unde si cum sa le trimit (abia am intrat de Forum si inca imi este neclar cum se transmit proiecte si materialele, dar si modul in care ele sunt votate). Probabil ca le voi tehno-redacta, apoi le trimit pe rand, in functie de recentele ocazii: sarbatori ecologice, Pastele, 1 Iunie etc. Promit sa colaboram!


alessia,
pasii sunt acestia: prima pagina -> materiale ->discipline -> inv. primar ->apoi alegi teste sau lectii...->in dreapta sus ->propune o lectie (sa zicem) ->completezi apoi campurile cerute iar la browse cauti fisierul in care ai materialul respectiv. Succes!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Pentru "mariro"

Mesajde ALEALESSIA11 » 18 Apr 2005, 21:28

Buna colega! Vad ca esti foarte activa si nelipsita de pe forum. Eu abia am intrat in randurile voastre si de aceea mai am multe de invatat. Iti multumesc tare mult pentru explicatii si promit sa le pun si in practica. Ramane doar sa ma lupt cu principalul meu inamic: timpul. Abia acum am gasit o portita de iesire di treburile profesionale cotidiene si m-am bucurat sa vad ca cineva, complet necunoscut, s-a oferit sa ma ajute. Sper sa colaboram! Promit sa fiu un bun ucenic!:oops:
Cu bine,
Alessia[/b]
ALEALESSIA11
 
Mesaje: 8
Membru din: 02 Apr 2005, 18:15

Mesajde pely0177 » 08 Mai 2006, 21:07

buna. ma numesc ionica apostu. sunt educatoare in Galati. as vrea si eu id tau de mes sa vrb acolo. eu vrb de pe id baiatului meu. pely0177 . astept.
pely0177
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Feb 2006, 01:41

Mesajde mariro » 08 Mai 2006, 21:38

Desigur, Ionica, acum am citit si te chem imediat! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde elenadumitrachi » 18 Mai 2006, 02:45

-IONICA,fii mai explicita.Ce ai vrut sa spui?Nu te-am inteles deloc.
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde mariro » 18 Mai 2006, 15:19

elenadumitrachi scrie:-IONICA,fii mai explicita.Ce ai vrut sa spui?Nu te-am inteles deloc.


Eu am vorbit cu Ionica prin messenger, folosind ID-ul baiatului ei: pely0177. Nu am putut sa o ajut deoarece ea avea nevoie de o programa (sau cam asa ceva) pentru gradinita. Daca vrei sa vorbesti cu ea, procedeaza ca si mine!
Numai bine!
Mari
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

tasteaza pe google numele meu : Teodor Munteanu

Mesajde iasievents » 08 Ian 2009, 00:16

tasteaza pe google numele meu : Teodor Munteanu ,vei gasi situl meu care ofera un set de cantece pentru toate ocaziile. Este interzisa reclama pe acest site de aceea nu va pot da adresa concreta , ceea ce din punctul meu de vedere aproape ca anuleaza internetul , fiindca internetul inseamna in primul rand adrese de e-mail si situri si este imposibil sa vorbesti intr-un forum ceva fara sa dai si niste linkuri concrete la ceea ce ii intereseaza pe oameni iar rostul unui forum ar trebui sa insemne in primul rand recomandari de situri care merita vizitate pt ca de multe ori nu stii unde sa gasesti un anumit lucru pe care te intereseaza .
iasievents
 
Mesaje: 10
Membru din: 07 Ian 2009, 19:55

Re: caut materiale serbari scolare

Mesajde ioanapurdea70 » 11 Iun 2013, 16:38

caut poezii si cantece despre copilarie
ioanapurdea70
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Feb 2013, 10:50


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron