Cateva sugestii pentru o activitate practica?

Cateva sugestii pentru o activitate practica?

Mesajde caaty_erika » 05 Ian 2007, 20:55

Va rog sa-mi sugerati cateva ideii pentru o activitate practica, tema activitatii fiind "Modalitati de evaluare in invatamantul prescolar in activitatile practice"....si asta pentru sfarsitul lunii ianuarie. Va multumesc
caaty_erika
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Dec 2006, 20:31

Mesajde dana60 » 21 Ian 2007, 19:47

Nu ai specificat pentru ce grupa doresti sugestii. Pentru evaluare, o lucrare colectiva este potrivita. Se lucreaza pe ateliere, cu materiale si tehnici de lucru cunoscute deja de copii diverse aspecte, care, la sfarsitul activitatii se asambleaza intr-un intreg - eventual, macheta.
dana60
 
Mesaje: 8
Membru din: 21 Ian 2007, 16:48

Dana60

Mesajde caaty_erika » 22 Ian 2007, 20:22

Iti multumesc mult, a fost scaparea mea sa nu specific si grupa dar s'a rezolvat totul. Maine 23 ianuarie am activitatea practica de sustinut si am ales ca modalitati de evaluare o activitate pe grupuri mici de lucru "insirare margelele romancutei (o papusa in costum national)", colaj "Harta Romaniei" cu ajutorul firelor textile si asamblare steagul. Cu toate lucrarile vom realiza o expozitie "ne pregatim de sarbatoare". Daca doresti am publicat proiectul de activitate si inca o data mii de multumiri.
caaty_erika
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Dec 2006, 20:31


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori