Castigatorii concursului fotografii de vacanta

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Castigatorii concursului fotografii de vacanta

Mesajde emil » 16 Sep 2008, 21:47

Vom publica pe parcursul acestei saptamani, castigatorii.

Locul I este anuntat astazi:

Carunta Elena, Sc "L. Blaga", Oc. Mures, Alba. ID: invatator

http://www.didactic.ro/vacanta.php?what ... 384&type=8

http://www.didactic.ro/vacanta.php?what ... =24&type=8

Puteti face comentarii la acest rezultat.

Felicitari, stimata colega pentru idei, pentru bunul simt si mesajul din fotografiile dvs.!

Voi adauga, la acest topic, locurile II si III
Ultima oară modificat de emil pe 10 Iul 2009, 20:55, modificat 1 dată în total.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mariro » 16 Sep 2008, 22:07

Felicitari premiantilor!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde loredanadinu75 » 16 Sep 2008, 22:18

Indraznesc si eu un raspuns. Opinia mea e ca se putea si mai bine.
Dar e posibil sa nu judecam dupa aceleasi criterii. Dvs., echipa de evaluatori, ne puteti dezvalui acum, ca s-a incheiat concursul, grila (sau macar criteriile principale) de evaluare ?
Imi plac fotografiile premiate, imi plac cu adevarat. Chiar cea cu "Urma mea..." m-a surprins intr-un mod extraordinar...pentru cat era de inedita...si expresiva...si pentru mesaj...si pentru "adancimea" intrebarii...iar comentariile doamnei sunt realmente de dat drept citate pentru exemplificarea bunului simt, a modestiei, a respectului si pentru multe altele...
Dincolo de toate aceste considerente, raman insa la parerea mea ca ar fi fost altele de locul 1. Poate dupa ce se afiseaza toti premiantii, ne veti da voie sa ne exprimam si noi intr-un topic nou lista de nominalizari, asa, ca exercitiu pentru cei interesati.
loredanadinu75
 
Mesaje: 44
Membru din: 11 Apr 2008, 18:12
Localitate: Piatra Neamt

Felicitari!

Mesajde grigore_geta » 16 Sep 2008, 22:20

Era interesant sa postati mai intai premiile III, II si sa pastrati suspansul pt premiul I. Un premiu meritat de "invatator', care a facut din numele profesiei un titlu de noblete!
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Mesajde doina_barsan » 16 Sep 2008, 22:39

Felicitari Elena pentru Locul I castigat! Iata ca talentul si daruirea ti-au fost recunoscute. Cred ca acest lucru "iti da aripi" pentru activitatile pe care ti-ai propus sa le faci de acum incolo.
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde aalliinnaa » 16 Sep 2008, 23:01

Buna alegere!

Intr-adevar, fotografiile surprind situatii inedite, ies din tiparul fotografiilor publicate de ceilalti colegi... este altceva.

Probabil unul din criteriile selectarii - si cel mai important - a fost simtul artistic al fotografului, urmate de calitatea si claritatea fotografie (aici, fotografiile sunt la o rezolutie foarte mare, peste 4 megapixeli).
Sincere felicitari, d-na Carunta! Din punctul meu de vedere, meritati premiul cel mare pe deplin!
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Mesajde emil » 16 Sep 2008, 23:15

Pentru loredanadinu75:
Fotografiile au fost selectate in primul rand dupa dupa voturile si comentariile dvs. Lista, ierahia este creata chiar de utilizatorii didactic.ro. Nu am contabilizat rautatea si invidia, dimpotriva, am sanctionat, vedeti utilizatorul geni, http://www.didactic.ro/vacanta.php?what ... comentarii ! Nu imi place nici modul in care ne cereti socoteala pentru selectie. Fiti sigura ca nu am niciun interes, mai ales ca acest concurs e generat de mine cu sprijinul Intuitext, prin urmare dorim sa fim cat mai obiectivi.
Va anunt ca tin cont si apreciez comentariile, sfaturile, persoanelor care au prestanta in aceasta "cancelarie", sunt oameni activi, creativi. Nu-mi plac chibitiii, smecherii, cabotinii, impostorii, semidoctii, etc.
Apreciez cel mai mult pe oamenii pe care ii pot vedea lucrand pentru elevi!
Eu si familia mea, prietenii buni, colegii buni, suntem revoltati de gunoaiele ce au invadat Romania, de impolitetea oamenilor, de tendinta de a nu respecta reguli in numele unei asa zise democratii... Facem campanie impotriva acestor tare!
Facem campanie si pentru simt estetic, pentru calitate si gandire in activitatea cadrului didactic. Destul cu sabloane, artificial, virtual, manele, termopane, jaluzele verticale, fluturi culesi de pe net, limbaj de plastic, etc!
Aceasta este linia impusa concursului foto si altor concursuri de pe didactic
Va indemn si pe dumneavoastra sa umanizati lumea si sa va purtati curat, natural, rational. Faceti SCOALA CURATA!

Mult succes tuturor in a face lucruri de calitate pentru copiii/elevii nostri!
Cu multa stima pentru toti acesti oameni!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde loredanadinu75 » 17 Sep 2008, 00:24

Recunosc ca sunt stupefiata...de toata tirada pe care ati indreptat-o spre mine...
Ca sa incepem cu inceputul, ma tem ca m-ati interpretat gresit. Din practica diverselor competitii, incluzand aici si pe cele pentru obtinerea de fonduri nerambursabile, am ramas cu ideea ca evaluarile se fac dupa niste criterii prestabilite, si acesta este si motivul pentru care am indraznit sa intreb despre criteriile de evaluare de la acest concurs. Trecand peste faptul ca oricum nu am reusit sa ma lamuresc din mesajul dvs., ma surprinde total reactia dvs si faptul ca va simtiti atat de lezat de o intrebare care nu avea nimic daunator, nimic insinuant, era pur si simplu o curiozitate a unui utilizator interesat de acest site si de acest concurs...Pentru ca eu avusesem un alt pronostic, era firesc (zic eu) sa fiu interesata de aceasta evaluare care se desfasurase dupa criterii pe care eu nu le luasem in calcul si pe care eram curioasa sa le cunosc. Nu pentru ca mi-ar fi placut mie mai mult ca dvs. smecherii, cabotinii si cine mai era enumerat pe acolo. Si nici pentru ca mi-as fi dorit ca acest concurs sa promoveze vreun fluture de pe net sau vreun termopan (va reamintesc de altfel ca am avut un comentariu in aceeasi nota in topicul Fotografiei lunii august).
Comentariul meu a fost unul sincer, pe fata, asa cum sunt obisnuita sa fac eu lucrurile, si a venit in urma invitatiei dvs. din deschiderea topicului: "puteti face comentarii la acest rezultat". Nu m-am gandit ca trebuie sa fac parte din lista "persoanelor care au prestanta in aceasta "cancelarie" ca sa pot face un comentariu de care sa tineti cont. Am raspuns invitatiei crezand ca poate chiar s-a dorit sa se afle parerea celor care acceseaza acest site, chiar daca se afla in afara listei mai sus mentionate, fara sa-mi imaginez ca un comentariu mai putin favorabil va deranja atat de mult. De fapt, am raspuns asa cum m-ati indrumat chiar dvs., domnule Emil: curat si natural.
loredanadinu75
 
Mesaje: 44
Membru din: 11 Apr 2008, 18:12
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde carmen_14m » 17 Sep 2008, 12:26

Intr-adevar, prima poza, a lunii iulie, este foarte sugestiva, deosebita de restul din concurs. Insa, dupa cum s-a mai comentat, respecta tema data? E o intrebare retorica...
Felicitari, mult succes in noul an scolar si mai asteptam concursuri.
carmen_14m
 
Mesaje: 12
Membru din: 06 Iun 2008, 18:10

Mesajde adriana_hosu27 » 17 Sep 2008, 14:03

Felicitari d-nei invatatoare care a castigat! Cred ca asa as fi ales si eu.... spre deosebire de cei carora se pare ca le plac doar tiparele. Inca o data felicitari pentru ca ati ales poze "altfel" dand dovada de originalitate in primul rand.
Avatar utilizator
adriana_hosu27
 
Mesaje: 29
Membru din: 20 Iun 2006, 18:01
Localitate: Baia Mare

Mesajde cycy » 17 Sep 2008, 14:18

Felicitari castigatoarei si tuturor care au participat la acest concurs. Un an scolar cu multe satisfactii si realizari, doresc tuturor dascalilor !
cycy
 
Mesaje: 463
Membru din: 13 Apr 2007, 16:15

Mesaj off-topic

Mesajde loredanadinu75 » 17 Sep 2008, 18:15

Vreau sa va rog pe aceia care au cate ceva de transmis mie, sa o faca utilizand procedura de mesagerie privata. Asa vom evita monopolizarea discutiei cu dispute off-topic. Multumesc.
loredanadinu75
 
Mesaje: 44
Membru din: 11 Apr 2008, 18:12
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde dany76 » 17 Sep 2008, 19:14

Felicitari! Eu n-am participat la concurs, dar am urmarit cu mare interes. Insa ceva trebuie semnalat, dupa parerea mea: poza castigatoare a lunii iulie nu e facuta de doamna care a trimis-o, si in plus, si eu cred ca nu are legatura cu tema data. In rest, nimic de adaugat, e o poza foarte sugestiva.
dany76
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Iul 2008, 10:46

Mesajde felixmunteanu » 17 Sep 2008, 21:39

Felicitari, Elena!
Ma bucur ca judetul Alba e in frunte nu doar prin initiala numelui. Pe vremuri, la partid se spunea "si eu o cunosc pe tovarasa si pot spune ca...". Iata, am ocazia sa spun "si eu o cunosc..."
Felicia Munteanu
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde elenadumitrachi » 17 Sep 2008, 22:07

Sincere felicitari castigatorilor!
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Următorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator