CALENDARUL VERDE

proiect

Mesajde c_a_m_i » 26 Apr 2007, 05:58

Stimate colege. Pentru luna mai nu avem evenimente ecologice inscrise in proiectul nostru. Pentru acest fapt m-am gandit sa initiez un proiect de educatie rutiera. Titlul proiectului educativ este ÂŤ Prietenul meu semaforul Âť, se adreseaza tuturor categoriilor de varsta . Eu pregatesc un pliant interesant pentru acest proiect cu sfaturi pentru pietoni si imi propun ca elevii sa distribuie pliantele cat mai multor pietoni pentru a-i ajuta pe oameni sa inteleaga ca cele mai multe accidente se produc din cauza pietonilor. A doua activitate este organizarea unei expozitii de desene pe aceasta tema. Alaturi de mine as dori sa mai fie si alte scoli dornice sa organizeze expozitia. Acest proiect sper ca va avea o amploare si mai mare . Pentru pliant (care va avea o parte color una a/n) am cerut o oferta de prĂŞt de la tipografie si mi-a spus ca costa pana in 2.000 de lei vechi un pliant (depinde de numar, ca daca vor fi 5000 de bucati e un pret , daca vor fi 10.000 de bucati pretul scade). Lansez aceasta varianta deoarece mi se pare mai ieftina si mai de calitate.
DECI:
1. Cine este interesat sa participle la acest proiect?
2. Cine opteaza pentru varianta pliantelor tiparite?
c_a_m_i
 
Mesaje: 249
Membru din: 16 Dec 2006, 00:52
Localitate: Bihor

proiect

Mesajde c_a_m_i » 06 Mai 2007, 12:30

Va rog sa trimiteti materialele de la evenimentele care s-au desfasurat pana acum . Va rog sa fiti mai operativi.

Cine are probleme cu materialul din cauza ca sunt prea mari ar trebui sa procedeze astfel: deschide un fisier nou , copiaza pozele acolo ca sa nu experimentam pe originale, deschide o poza, da cli in partea de sus pe EDITOR, apoi cand se dechide o fereastra da clic in partea de sus pe RESIZE si de acolo ii micsorezi pixelii sa nu fie 2000 ci numai vreo 300. ii dai ok si ... gata. Apoi copiezi poza in pagina word.
c_a_m_i
 
Mesaje: 249
Membru din: 16 Dec 2006, 00:52
Localitate: Bihor

Mesajde gica_ionescu » 13 Mai 2007, 07:33

Cami,
adresa te rog ca sa pot sa trimit costul cartii. Pot sa mai trimit materiale pt Calendarul verde?
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

proiect

Mesajde c_a_m_i » 20 Mai 2007, 07:41

am trimis pliantul pentru ziua mediului . alegeti voi culoarea .
c_a_m_i
 
Mesaje: 249
Membru din: 16 Dec 2006, 00:52
Localitate: Bihor

Re: proiect

Mesajde luminita_anghel » 20 Mai 2007, 17:47

c_a_m_i scrie:am trimis pliantul pentru ziua mediului . alegeti voi culoarea .


Pliantele sun extraordinare. Felicitari!
Avatar utilizator
luminita_anghel
 
Mesaje: 92
Membru din: 10 Feb 2007, 22:30

proiect educational "calendarul verde"

Mesajde ronikicam » 20 Mai 2007, 21:11

:) Am primit pliantele. :cry: Sunt frunoase, dar sunt foarte supărată pentru că nu am primit niciun rezultat de la colegele care au organizat expoziţia COPII, VINE IEPURAŞUL (Stoica Corina de la Şcoala Generală „Teodora Lucaciu”- Vulcani, judeţul Hunedoara; Răveanu Daniela de la Şcoala cu cls. I – VIII Corlăţel, judeţul Mehedinţi). Am înţeles că preşcolarii vor primi diplome de participare la această expoziţie. Alte colege au primit. Aş dori să le înmânez copiilor aceste diplome chiar de ziua lor. :evil:
ronikicam
 
Mesaje: 21
Membru din: 10 Feb 2007, 21:48

implicare

Mesajde m25ariana » 21 Mai 2007, 16:18

Buna ziua! In primul rand tin sa va felicit pentru munca depusa si apoi as vrea sa va intreb daca mai este loc pentru participare in cadrul proiectului dumneavoastra cu materiale realizate de copii- pentru ziua apei, luna padurii, ziua pamantului. Elevii mei sunt clasa a III-a si au realizat multe lucrari deosebite- colaje pentru "Galeria apei" si pestisori-ecuson pentru mediatizarea evenimentului, afise pentru salvarea padurii si protejarea pamantului, compuneri s.a.
m25ariana
 
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mar 2006, 22:24

Mesajde floricatamas » 21 Mai 2007, 19:10

Vreau să-i mulţumesc d-nei înv. Daniela Răveanu de la Şcoala Corlăţel pentru diplomele pe care ni le-a trimis, răsplătind astfel participarea elevilor şcolii noastre la expoziţia organizată cu ocazia Zilei Pădurii.
Felicitări pentru modul în care le-aţi conceput! Sunt extraordinare!
floricatamas
 
Mesaje: 12
Membru din: 08 Feb 2007, 21:47

Mesajde ligiag » 21 Mai 2007, 22:43

am uitat sa mentionez pe aici ca si eu am organizat expozitie pt ziua padurii si am primit desene de la 2 colege: Inv. URSE ANETA si ANDREI CORINA
DIPLOMELE SUNT GATA.trebuie in schimb sa imi cer scuze ca nu le-am tremis inca.
am avut o problema cu calculatorul de acasa si aveam acolo toate datele de contact.
abia am rezolvat.
cu scuzele de rigoare, cu consideratie, Virgilia Groza, Craiova
ligiag
 
Mesaje: 18
Membru din: 23 Mar 2006, 14:30

Re: proiect educational "calendarul verde"

Mesajde violeta78 » 22 Mai 2007, 10:44

ronikicam scrie::) Am primit pliantele. :cry: Sunt frunoase, dar sunt foarte supărată pentru că nu am primit niciun rezultat de la colegele care au organizat expoziţia COPII, VINE IEPURAŞUL (Stoica Corina de la Şcoala Generală „Teodora Lucaciu”- Vulcani, judeţul Hunedoara; Răveanu Daniela de la Şcoala cu cls. I – VIII Corlăţel, judeţul Mehedinţi). Am înţeles că preşcolarii vor primi diplome de participare la această expoziţie. Alte colege au primit. Aş dori să le înmânez copiilor aceste diplome chiar de ziua lor. :evil:


Si eu am trimis lucrari....dar nu stiu nimic...cu parere de rau!
violeta78
 
Mesaje: 56
Membru din: 02 Feb 2007, 04:26

Calendarul verde

Mesajde domnicatroscot » 22 Mai 2007, 17:27

Nici eu nu am primit nimic de la Arad si de la Calarasi
pentru desenele trimise.(sc. cu cls. I-VIIITroianul)
domnicatroscot
 
Mesaje: 10
Membru din: 19 Mai 2007, 20:06

asteptam

Mesajde gabriela54 » 23 Mai 2007, 17:45

Si Tg-Jiu asteapta vesti de la ARAD.
gabriela54
 
Mesaje: 31
Membru din: 18 Iul 2006, 16:57

Mesajde ligiag » 29 Mai 2007, 22:56

am rugat pe cineva sa scaneze si sa trimita diplomele pt Dna Urse Aneta .
va rog sa-mi confirmati daca ati primit.
V.Groza, Craiova
ligiag
 
Mesaje: 18
Membru din: 23 Mar 2006, 14:30

Intalnire

Mesajde catalin1972 » 01 Iun 2007, 14:06

Salut! Ce se mai stie despre intalnirea din Brasov?
Poate se poate schimba data dupa terminarea anului scolar.
Deja unii am intrat in examene si ne-ar parea rau sa ratam aceasta activitate. :cry:
Succes in continuarea proiectului + Prietenul meu, Semaforul!
catalin1972
 
Mesaje: 33
Membru din: 29 Ian 2007, 17:51

calendarul verde

Mesajde elenuta » 04 Iun 2007, 18:11

Am trimis cateva lucrari la expozitia de Ziua Padurii , la Sc. nr.4 ,,Ioan Slavici '' din Arad .Nu am primit nici un raspuns de la organizatori si am vrea sa stim ce se intampla . Se apropie sfarsitul anului scolar si copiii tot intreaba de rezultate ...
elenuta
 
Mesaje: 15
Membru din: 02 Feb 2007, 22:18

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron