calculatoarele din scoli

calculatoarele din scoli

Mesajde ivangabriela » 23 Oct 2007, 17:18

Dragi colegi,sunt curioasa nevoie mare cate scoli din tara asta nu au primit inca,conform promisiunilor facute de ministerul educatiei,calculatoarele minune care ne vor scoate din intunericul in care ne aflam!!!La noi la scoala avem doar in secretariat asa ceva,iar in cancelarie s-a pus o rabla neconectata la internet.In acest moment,eu scriu tot pe o rabla veche de 10 ani...dar m-as bucura sa am asa ceva si in clasa...Mai sunt colegi care sufera din cauza asta sau doar eu am o prblema?
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33

Mesajde sergiu_seem » 25 Oct 2007, 22:02

Nici la noi nu au ajuns, desi ni s-au promis.

Ieri, venise o foaie de pe la inspectorat, cum ca sa facem tabel cu profesori pentru instruire... insa noi inca nu ni-s lamuriti daca putem pune mai multi profesori si chiar invatatori pentru urmarea acelor cursuri de instruire, sau trebuie numai profesorul de informatica din gimnaziu...
sergiu_seem
 
Mesaje: 9
Membru din: 23 Oct 2007, 21:51

Mesajde ivangabriela » 26 Oct 2007, 14:07

Vorbim despre instruire pt utilizarea calculatoarelor care ...vor veni???Pare interesant!La noi nu a venit nici macar o asemenea hartie...
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33

Mesajde sergiu_seem » 26 Oct 2007, 14:12

Da, asa zic ei... dar sunt curios cand si cum va fi... destul ca pe noi ne-au lungit cu calculatoarele 1 an pana sa ni le aduca... Acu cica au sosit, dar au mai trimis si lista aia cu instruirea...
sergiu_seem
 
Mesaje: 9
Membru din: 23 Oct 2007, 21:51

Mesajde ivangabriela » 26 Oct 2007, 14:42

Eu am o promisiune de la BCR pt calculatoare casate,se pare ca s-a si aprobat,dar nu pt anul acesta,ci pt 2008.Oricum e mai mult decat a facut inspectoratul pana acum...
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33

Mesajde sergiu_seem » 26 Oct 2007, 14:52

Adica sa va dea ei calculatoare casate din banca? E un lucru grozav! Ati avut ceva cunostinte la banca, sau? Imi cer scuze daca intrebarea mea a fost mai indrazneata.
sergiu_seem
 
Mesaje: 9
Membru din: 23 Oct 2007, 21:51

Mesajde ivangabriela » 26 Oct 2007, 15:03

Nu am avut nici o cunostinta,i-am stresat atat de mult cu cererile mele pana mi-au aprobat,ca sa scape de mine cred.Dar au taraganat nitelus lucrurile si,desi calculatoarele sunt casate,nu au putut fi livrate pt acest an pt ca inca figureaza in active.Deci astept executia pe 2008...
Cred ca ar trebui sa vorbiti cu unul din directori.Eu asa am facut.Bafta!!!
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33

Mesajde ioara » 27 Oct 2007, 13:39

Si daca vor aparea acele calculatoare, vor fi inchise bine intr-o sala de clasa sau cand vei dori sa intri cu clasa , nimeni nu stie unde este cheia :D
M-am saturat sa tot astept, asa ca am facut o rata si am cumparat un leptop. Va spun ca in reclama: "mi-a schimbat viata".
Acasa folosesc calculatorul meu iar la scoala am leptopul pe catedra. Am considerat ca este pacat ca elevii sa nu beneficieze de minunatele materiale pe care dumneavoastra le creati, si pentru asta va multumesc din suflet!!!
DAR, pentruca mereu urmeaza un dar, mai am o problema...sa conving directorul scolii ca, macar din cand in cand sa-mi dea retroproiectorul, care si el sta bine intr-un dulap, sub cheie!!! :D :D :D
ioara
 
Mesaje: 108
Membru din: 14 Sep 2006, 00:11
Localitate: Tecuci, Gl

Mesajde cristinat » 27 Oct 2007, 15:04

La fel am procedat si eu :am cumparat un leptop pentru a prezenta elevilor materialele.Problema mea este aceeasi-procurarea unui videoproiector.Sunt totusi optimista si sper sa reusesc sa-l obtin printr-o sponsorizare.Mult succes tuturor! :D
cristinat
 
Mesaje: 3605
Membru din: 01 Mar 2007, 22:33

Mesajde ivangabriela » 27 Oct 2007, 22:04

Ultima noutate la noi ar fi aparitia unui laptop si a unui videoproiector care vor sta la liber in cancelarie :?: :?: :?: Nu stim cand si cum se va intampla asta,dar eu nu mai sper in minuni si nu am nici banii necesari ca sa imi fac o rata pt laptop la scoala.Acasa am un calculator care tocmai a implinit 10 anisori si scartaie din toate circuitele,nici pe acesta nu-mi permit sa-l schimb :( .Sa vedeti ce dragalas e cand se blocheaza si daca ati sti de cate ori l-am resuscitat :!: Iar aparatura sub cheie se practica peste tot,dragi colegi necajiti!!!Imi pare rau sa va spun ca nu sunteti singurii care va plangeti...
ivangabriela
 
Mesaje: 196
Membru din: 28 Aug 2006, 20:33


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori