caietul profesorului de educatie fizica

caietul profesorului de educatie fizica

Mesajde stoicadia » 20 Sep 2007, 19:32

as dori adresa unde se poate comanda acest caiet conceput de Axente Criste Baia Mare
pe adresa de mail stoicadia @yahoo.com
multumesc anticipat
stoicadia
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Mar 2005, 19:53

Mesajde elena1 » 26 Oct 2007, 17:20

incercati la editura verba
elena1
 
Mesaje: 5
Membru din: 14 Iul 2005, 16:35

caietul profesorului de educatie fizica

Mesajde stoicadia » 26 Oct 2007, 17:37

multumesc pentru amabilitate
stoicadia
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Mar 2005, 19:53

caiet

Mesajde AurelianC76 » 19 Noi 2007, 00:44

Caietul profesorului de educatie fizica trebuie conceput de fiecare profesor in parte el trebuie sa cuprinda :
- indicatori de recunoastere;
- orarul, competiţii sportive cuprinse in calendarul commpetitional intern si interscolietc.;
- spatiu pentru: sedinte de catedra, sedinte de microcerc, consfatuiri, noutati, informatii de interes personal, etc;
- spatiu pentru metode si mijloace didactice moderne care au dat rezultate deosebite la clasă;
- lista cu exercitiile create de profesor - pentru intoducerea lor in anexa planului si elaborarea urmatoarelor planificari;
- tabele nominale cu elevii( clasa , profil , diriginte, numele elevilor, frecventa, statutul medical-clinic sanatos sau scutit,evaluarea sumativa- probele de control pe disciplina/ramura/proba sportiva, evaluarea continua sau formativa;
- rubrica speciala pentru fiecare elev în care sa se consemneze atitudinea generala fata de miscare , calitati native, daca este component al reprezentativei scolare,etc.
Cel mai important lucru dupa mine este ca acel caiet sa fie completat la fiecare rubrica si sa reflecte activitatea , munca profesorului si rezultatele /progresul elevilor. 100 de caiete nu inlocuiesc munca profesorului care trebuie sa fie apreciata in primul rand de elevi. Eu am un caiet personal, conceput si inbunatatit de la an la an pentru a-mi face munca mai placuta si mai usoara. caietul trebuie sa fie simplu si sa reflecte activitatea depusă. Pot sa am un caiet colorat si impopotonat cu 100 de lucruri care nu-mi folosesc la nimic. important este ce faci cu adevarat, munca ramane, respectul elevilor se castiga si nu se sterge precum inscrisul dintr-un caiet. Succes
AurelianC76
 
Mesaje: 26
Membru din: 19 Noi 2007, 00:14

Mesajde stoicadia » 19 Noi 2007, 23:36

Cunosc cerintele pentru un caiet al prof.de ed. fizica dar in 2005 am achizitionat unul pe comanda la o editura din Baia Mare .din pacate am pierdut adresa si as fi fost interesata sa refac comanda .
Multumesc pentru amabilitate.
stoicadia
 
Mesaje: 6
Membru din: 13 Mar 2005, 19:53


Înapoi la Educatie fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori