Bug site

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Bug site

Mesajde LuciaB » 15 Feb 2013, 21:19

Acum nu se pot deschide decât primele două pagini (ultimele 10 materiale). Dacă intru pe site o singură dată pe săptămână nu mai pot vedea materialele din ultimele 24 ore, 3 zile sau ultima săptămână, cum era până acum. Indiferent pe ce apăs pentru a schimba pag. mă duce numai la pag. 2.
Folosesc Chrome.
LuciaB
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Ian 2011, 13:03

Re: Bug site

Mesajde emil » 16 Feb 2013, 00:35

LuciaB scrie:Acum nu se pot deschide decât primele două pagini (ultimele 10 materiale). Dacă intru pe site o singură dată pe săptămână nu mai pot vedea materialele din ultimele 24 ore, 3 zile sau ultima săptămână, cum era până acum. Indiferent pe ce apăs pentru a schimba pag. mă duce numai la pag. 2.
Folosesc Chrome.

Explicati ce intelegeti prin pagina 2? Ce inseamna primele 2 pagini? Sunt elementele dintr-o lista de materiale? Explicati pasii in care lucrati pe didactic.ro ca sa putem cedea care sunt defectiunile/
Va garantez ca site didactic.ro merge normal.
Incercati sa stergeti temporary internet files si cookies folosind meniu tools de la browserul dvs.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Bug site

Mesajde LuciaB » 16 Feb 2013, 00:57

Mulţumesc pentru răspuns,

Am şters cooki-urile şi cache-ul am încercat şi cu Internet Explorer. Problema persistă.

Este vorba despre lista de materiale recente de la fiecare clasă. Spre exemplu pe pagina http://www.didactic.ro/resurse-educationale/invatamant-primar/clasa-1.
Butoanele de navigare din partea inferioară a listei nu funcţionează. După prima apăsare pe oricare dintre butoane, butonul 2 rămâne selectat şi indiferent pe care buton se apasă în continuare rămâne pe butonul 2.

Investigând mai mult problema am observat:
- fiecare buton are un link setat aparent corect. Spre exemplu butonul 3 are linkul http://www.didactic.ro/material/latest/level/invatamant-primar/class/clasa-1/page/3
- aceste linkuri nu sunt însă pagini valide în domeniul didactic.ro, serverul răspunzând cu pagină negăsită dacă le introduc direct în adresa browserului.
LuciaB
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Ian 2011, 13:03

Re: Bug site

Mesajde emil » 16 Feb 2013, 10:30

LuciaB scrie:Mulţumesc pentru răspuns,

Am şters cooki-urile şi cache-ul am încercat şi cu Internet Explorer. Problema persistă.

Este vorba despre lista de materiale recente de la fiecare clasă. Spre exemplu pe pagina http://www.didactic.ro/resurse-educationale/invatamant-primar/clasa-1.
Butoanele de navigare din partea inferioară a listei nu funcţionează. După prima apăsare pe oricare dintre butoane, butonul 2 rămâne selectat şi indiferent pe care buton se apasă în continuare rămâne pe butonul 2.

Investigând mai mult problema am observat:
- fiecare buton are un link setat aparent corect. Spre exemplu butonul 3 are linkul http://www.didactic.ro/material/latest/level/invatamant-primar/class/clasa-1/page/3
- aceste linkuri nu sunt însă pagini valide în domeniul didactic.ro, serverul răspunzând cu pagină negăsită dacă le introduc direct în adresa browserului.


Buna ziua,
Ati dat observatiile si linkurile foarte corecte si de ajutor. Am vazut defectiunea si am transmis la echipa care se ocupa de administrarea tehnica. Veti avea un raspuns din partea lor.
Va multumim pentru buna colaborare.

Succes mai departe!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Bug site

Mesajde emil » 16 Feb 2013, 18:51

Intre timp, am aflat de la echipa tehnica, despre rezolvarea problemei semnalate de dvs.
Va rugam sa ne dati un raspuns aici, daca din punctul dvs. de vedere lucrurile s-au pus la punct.

Va multumim pentru sprijin!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Bug site

Mesajde LuciaB » 16 Feb 2013, 21:07

Da, s-a rezolvat.

Apreciez promptitudinea şi profesionalismul dvs.
Vă mulţumesc!
LuciaB
 
Mesaje: 13
Membru din: 04 Ian 2011, 13:03


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron