Aveti un calculator in clasa?

Mesajde cristinalucia58 » 04 Noi 2006, 11:03

Anul trecut scolar cu ajutorul parintilor am cumparat un calculator pentru clasa, n-a costat mult, doar 3 milioane si jumatate, (fiecare parinte a dat 150 mii lei), dar mi-a fost de un real folos, iar elevii au fost incantati. Il avem si acum, il folosesc mai mult decat AEL-ul, unde nu avem lectii speciale pentru primar. Si la mine in clasa nu am parinti bogati, dar se straduiesc sa faca totul pentru copiii lor.
cristinalucia58
 
Mesaje: 44
Membru din: 02 Apr 2006, 13:54

Mesajde mariro » 04 Noi 2006, 14:21

cristinalucia58 scrie:Anul trecut scolar cu ajutorul parintilor am cumparat un calculator pentru clasa, n-a costat mult, doar 3 milioane si jumatate, (fiecare parinte a dat 150 mii lei), dar mi-a fost de un real folos, iar elevii au fost incantati. Il avem si acum, il folosesc mai mult decat AEL-ul, unde nu avem lectii speciale pentru primar. Si la mine in clasa nu am parinti bogati, dar se straduiesc sa faca totul pentru copiii lor.


Noi acum doi ani ne-am cumparat cu ajutorul parintilor o imprimanta Lexmark multifunctionala la calculatorul pe care il aveam de la scoala, si exact dupa ce a iesit din garantie s-a stricat! Oriunde m-am interesat pentru a o repara mi s-a spus ca astea sunt de unica folosinta!!!!!!!! Adica pana umpli cartusele prima data ca apoi.... GATA!
Inseamna ca pot fi fericita ca le-am folosit intens intr-un an si ceva... :cry:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde gu_ri_ta » 11 Noi 2006, 11:49

si eu vreauuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Spuneti-mi ce trebuie sa fac!Sa ma duc pur si simplu sa bat la usa directorului bancii sa il intreb cand isi schimba calculatoarele si unde le arunca?Sa depun o cerere de sponsorizare?vreau un sfat va rog!
gu_ri_ta
 
Mesaje: 54
Membru din: 08 Mai 2006, 18:48
Localitate: brasov

Mesajde mariro » 11 Noi 2006, 19:16

gu_ri_ta scrie:si eu vreauuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Spuneti-mi ce trebuie sa fac!Sa ma duc pur si simplu sa bat la usa directorului bancii sa il intreb cand isi schimba calculatoarele si unde le arunca?Sa depun o cerere de sponsorizare?vreau un sfat va rog!



Eu pe 15 sept. eram tare dezarmata de dezamagirea copiilor mei cand le-am dat vestea ca e defect calculatorul clasei; in acelasi timp eram si optimista datorita unor colegi de pe didactic care m-au incurajat.

Am fost la secretariatul fiecarei banci si mi-am expus dorinta. La una mi-a spus despre calculatoarele pe care le dau la casare prin martie, la alta care are sedii foarte moderne peste tot, mi s-a spus ca nici pentru ei nu au destule aparate, ba chiar mi-a spus o secretara ca se descurca foarte greu cu un singur xerox pe palier, iar la BRD mi s-a spus rapid sa fac o cerere de sponsorizare si intr-o saptamana mi s-a dat raspunsul!

Inca nu am probat calculatorul, ca intre timp ni s-a stricat priza; de fapt se lucreaza la un panou al scolii care raspunde si de priza din clasa mea...

Succes!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde gu_ri_ta » 11 Noi 2006, 19:39

Iti multumesc mult pentru incurajare!Acum stiu precis unde trebuie sa merg si cui trebuie sa ma adresez.Sper sa am noroc.Mi-ar prinde tare bine un calculator in clasa.Sa imi tineti pumnii!
gu_ri_ta
 
Mesaje: 54
Membru din: 08 Mai 2006, 18:48
Localitate: brasov

Mesajde mariro » 12 Noi 2006, 22:54

gu_ri_ta scrie:Iti multumesc mult pentru incurajare!Acum stiu precis unde trebuie sa merg si cui trebuie sa ma adresez.Sper sa am noroc.Mi-ar prinde tare bine un calculator in clasa.Sa imi tineti pumnii!


Ok! Mult succes! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde gica_ionescu » 15 Noi 2006, 21:37

Succes!
Eu m-am conformat ideii de a persevera si am reusit! Sunt multumita de un amarat de calculator Pentium I , pe care l-am imbunatatit cu ajutorul prietenilor de la ,,e-abecedar" si sunt multumita de rezultat...

Mi se pare o minune un calculator in clasa! Nu suplineste invatatorul dar il completeaza...

Sa ne spui rezultatul...

Numai bine!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde daiana » 27 Noi 2006, 21:12

Am reusit! Am calculator in clasa. Sunt foarte bucuroasa! M-am tinut de capul d-nei Primar pana mi-a facut rost de unul. :D
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde invatator » 27 Noi 2006, 22:05

:D
Ma bucur pentru fiecare dintre voi care a reusit!!!
Ar trebui sa intitulam campania asta"Spune DA copiilor/ Un calculator pentru copii"...sau Cine vrea, poate!
invatator
 
Mesaje: 525
Membru din: 25 Iul 2004, 17:25
Localitate: Ocna Mures

Mesajde gica_ionescu » 27 Noi 2006, 22:23

Felicitari, Daiana!

Este minunat cu calculator in clasa! Totul devine mai interesant!
Copiii sunt incantati.
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Mesajde daiana » 27 Noi 2006, 22:31

Sunt convinsa. Copiii inca nu-si dau seama cat este de util un calculator. Sunt mici (clasa I). Astazi m-au intrebat: ,, La ce ne foloseste noua calculatorul? :) Vor vedea in curand. :D

P.S. Va multumesc pentru felicitari!
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Mesajde aalliinnaa » 27 Noi 2006, 22:33

Felicitari Daiana! Ce ma bucur pt voi!
Eu inca mai astept...dar rabdare am suficienta; pana in cl a IV-a, negresit vom avea si noi unul in clasa :)
Avatar utilizator
aalliinnaa
 
Mesaje: 594
Membru din: 28 Mai 2004, 17:15
Localitate: Suceava

Mesajde daiana » 27 Noi 2006, 22:54

Sa nu renunti, Alina! Doamna Elena (invatator) spunea :,, Cine vrea, poate!" si are mare dreptate! Mult succes!
daiana
 
Mesaje: 594
Membru din: 22 Ian 2006, 23:16

Omul sfinteste locul

Mesajde vasile » 27 Noi 2006, 23:02

Va rog sa-mi permiteti sa fiu si eu partas la bucuria Dianei. Stiu cat de mult si-a dorit acest lucru. FELICITARI!

Omul sfinteste locul!
Vasile Miclaus Sc nr. 7 Timisoara
vasile
 
Mesaje: 32
Membru din: 07 Noi 2003, 15:14

Mesajde mariro » 28 Noi 2006, 00:34

Felicitari, Diana! Ma bucur pentru bucuria ta!
Numai bine!
Mary
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori