Asociatie sportiva

Asociatie sportiva

Mesajde ptg » 25 Ian 2006, 19:56

Daca imi poate explica, va rog, cineva, cum se procedeaza pentru infiintarea asociatiilor sportive, impuse de minister, pentru a putea participa la competitii
ptg
 
Mesaje: 2
Membru din: 25 Ian 2006, 19:51

Mesajde laura_home_ro » 06 Mar 2006, 14:57

Cred ca din ianuarie pina acum problema e deja rezolvata ...oricum ...informatiile le primeati de la directia judeteana de sport din orasul dumneavoastra!!
laura_home_ro
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Oct 2005, 18:02

Asociatie sportiva

Mesajde maia » 20 Mar 2006, 17:00

La scoala unde lucrez As.Sportiva am infintat-o mergand la notar si acolo am platit suma de 600000 lei(de la Consiliul Reperezentativ al parintilor din scoala),am completat ceva formulare cu denumirea as.sp,am dus de la scoala o adresa prin care se certifica faptul ca dir scolii accepta infintarea asociatiei sportive si denumirea ei,de fata am fost dir si cele 2 cadre didactice.
Apoi cu hartiile respective am mers la DJTS si de acolo am primit certificatul as.sportive.
Noi asa am procedat deoarece eram fortati de a ne deplasa la etapa de zona la o competitie sportiva.
Mult succes!!!
maia
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Mar 2006, 18:58

Mesajde benito » 12 Iun 2006, 18:15

Salut
si eu sunt interesat demodalitatea de infiintare a unei asociatii sportive. Asta in conditiile in care eu unul nu am facut parte pana acum dintr-o asociatie sportiva sau club sportiv si practicand sportul doar ca hobby.
Asa ca sunt interesat in ce masura pot deschide o asemenea asociatie, evident cu caracter amator dar care sa aiba posibilitatea de a participa la competitiile organizate de federatiile sportive.
Toate cele bune!
benito
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Iun 2006, 18:10

Asociatie sportiva scolara

Mesajde cozieni » 23 Iun 2008, 10:15

Documente necesare:
-contract societate civila particulara pentru constituire asociatie sportiva scolara;
-contract de comodat (din care sa reiasa unde este sediul asociatiei);
-anexa 1
-anexa 2
-anexa 3
-anexa 5
-anexa 6
Toate acestea sunt la Directia Judeteana pentru Sport.
-dovada patrimoniului (deschidere cont bancar, 10 RON).
Impreuna cu membrii asociatiei (minim 3 asociati), va prezentati la un birou notarial pt autentificare contract societate civila, unde platiti aprox. 150 ron.
Depuneti dosarul la DJS, veti primi CISul si un numar in Registrul sportiv., dupa care va puteti afilia la o asociatie sportiva judeteana.
NU UITATI SA DATI UN NUME ASOCIATIEI SPORTIVE SCOLARE.
SUCCES!
Pentru detalii: danutstaicu19@yahoo.com
cozieni
 
Mesaje: 7
Membru din: 12 Ian 2008, 01:08


Înapoi la Educatie fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator