Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Mesajde kristina_racoasa » 30 Oct 2009, 21:35

Am inteles ca listele cu membrii comisiilor care vor veni in inspectia finala pentru gradul I se trimit la minister pentru a fi aprobate si abia apoi pot veni in inspectie. Este posibil sa fie vreo amanare din cauza ca nu avem un ministru stabil(si nu are cine sa aprobe) si astfel sa nu putem sustine inspectia macar in decembrie? :roll:
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Re: Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Mesajde marikaj » 31 Oct 2009, 13:48

inspectia finala pentru gradul I in general se sustine mai in primavara, din noiembrie majoritatea au inspectia urenta 2, oricum plata se face incepand cu I septembrie anul scolar urmator (doar la ehivalarea doctoratului se plateste din luna urmatoare)
Dupa ce constituie comisiile aprobarea se semneaza de catre ministrul in functie, fie el demisionar sau interimar.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Mesajde kristina_racoasa » 31 Oct 2009, 16:37

Multumesc pentru raspuns si cred ca nu-i nicio problema daca as dori sa am inspectia in decembrie. :lol:
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Re: Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Mesajde marikaj » 01 Noi 2009, 11:50

ia legatura cu profesorul coordonator, comisia se formeaza la nivelul centrului de perfectionare la care esti inscrisa
stabiliti inspectia de comun acord.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Mesajde adeliamuntean » 01 Noi 2009, 19:17

in alba au venit aprobarile,eu voi avea inspectia in prima saptamana dupa vacanta,ia legatura cu prof coordonator
adeliamuntean
 
Mesaje: 144
Membru din: 27 Feb 2007, 14:20

Re: Aprobarea comisiilor pentru gradul I

Mesajde kristina_racoasa » 01 Noi 2009, 20:58

Va multumesc pentru raspuns! :D
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori