Anunturi pentru echipele din proiect!

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Anunturi pentru echipele din proiect!

Mesajde emil » 22 Iul 2007, 18:20

Stimati colegi
Va reamintim ca trebuie sa "produceti" o lucrare finala care sa apara clar pe www.didactic.ro. Poate fi o pagina de web, un PPT, un altfel de material multimedia...
Va recomandam sa strangeti cat mai multe materiale ilustrative: imagini, texte, etc...

Succese!
Ultima oară modificat de emil pe 24 Iun 2008, 23:26, modificat 1 dată în total.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde laurentziu_roshu » 22 Iul 2007, 20:54

Tocmai am trimis spre publicare, la sectiunea INFORMATICA/PROIECTE un marerial cu Tema : “Povestea Orasului Meu” in cadrul activitãtii : “Micul Scriitor” in Proiectul E-Vacanta- Scoala“Nicolae Titulescu”Constanta . In pagina scolii de pe www.didactic.ro vom insera un link ce va conduce la acest material (ca si la viitoarele, de altfel).
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde emil » 22 Iul 2007, 22:06

Foarte bine, stimate coleg activ !
E un exemplu demn de urmat.
Va doresc o vara frumoasa!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde laurentziu_roshu » 22 Iul 2007, 22:14

multumesc, la fel . Vacanta placuta
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde emil » 26 Iul 2007, 12:45

Stimati colegi,
va felicit pentru ceea ce faceti extraordinar si va doresc succes mai departe!
Deabia astept sa vad un material unitar al activitatilor dvs, spre sfarsitul lunii august.
Pana atunci, nu pot sa nu remarc lucrurile deosebite pe care le faceti si entuziasmul pe care il manifestati.
Vacanta frumoasa, dvs. si elevilor dvs.
Salutari calduroase de la www.didactic.ro!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

nelamurire

Mesajde loss » 26 Iul 2007, 20:29

am si eu o noua nelamurire. Am vazut ca unii colegi intreaba de materiale impuse de ISJ. Eu nu am anuntat inspectoratul ca ne-am inscris la acest proiect, deoarece sunt satula de hartii. Este obliatoriu sa iau legatura cu ISJ?
Multumesc anticipat
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Re: nelamurire

Mesajde emil » 26 Iul 2007, 22:40

loss scrie:am si eu o noua nelamurire. Am vazut ca unii colegi intreaba de materiale impuse de ISJ. Eu nu am anuntat inspectoratul ca ne-am inscris la acest proiect, deoarece sunt satula de hartii. Este obliatoriu sa iau legatura cu ISJ?
Multumesc anticipat

Am mai raspuns odata la aceasta intrebare. Nu trebuie sa luati neaparat legatura trimitand hartii la ISJ. Daca tot faceti VOLUNTAR o activitate, atunci acei care spun ca "va sprijina" ar trebui sa se gandeasca, sa gaseasca solutii ca sa va ajute, sa va stimuleze, nu sa va ceara hartii. Stiti ce as face eu? Le-as trimite totusi un e-mail politicos. Si as mai face ceva: As da mai degraba la presa locala, ceva ca sa stie publicul, parintii, elevii, ceea ce faceti frumos. Este bine sa valorificati ceea ce faceti in scopul UNEI IMAGINI BUNE A SCOLII.
In concluzie, luptati, astfel incat sa gasiti satisfactie in multumirea elevilor si parintilor lor, si nu pentru a satisface birocratia autoritatilor!

De 1001 ori succes si salutari copiilor!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde emil » 30 Iul 2007, 22:40

Rugaminte.
Nu uitati sa publicati, la topicul proiectului dvs., chiar si linkurile la materiale importante postate pe www.didactic.ro.
Este vorba de seturi de fptografii, PPT, pagini, etc.

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde danavlad » 01 Aug 2007, 23:15

Voi realiza o modesta pagina web care sa cuprinda toate materialele realizate de elevii scolii in cadrul proiectului e-VACANTA. Pagina - o trimit pe didactic? Cum?
"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar?"
(Isaac Asimov)
danavlad
 
Mesaje: 108
Membru din: 08 Dec 2005, 14:08
Localitate: IASI

Mesajde emil » 02 Aug 2007, 08:41

danavlad scrie:Voi realiza o modesta pagina web care sa cuprinda toate materialele realizate de elevii scolii in cadrul proiectului e-VACANTA. Pagina - o trimit pe didactic? Cum?

Folositi sectiunea "pagina scolii" sau daca o realizati in alta parte, atunci veti pune doar linkul pe forum la topicul scolii dvs.

mult succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Noi tocmai plecam in masivul Ceahlau

Mesajde nanca_g » 02 Aug 2007, 10:16

emil scrie:Stimati colegi,
va felicit pentru ceea ce faceti extraordinar si va doresc succes mai departe!
Deabia astept sa vad un material unitar al activitatilor dvs, spre sfarsitul lunii august.
Pana atunci, nu pot sa nu remarc lucrurile deosebite pe care le faceti si entuziasmul pe care il manifestati.
Vacanta frumoasa, dvs. si elevilor dvs.
Salutari calduroase de la www.didactic.ro!



Vom lua legatura cu liceele inscrise in proiect. Ne face placere sa stim ca si alti colegi profesori au preocupari de vacanta.Multumim domnului Emil pentru posibilitatea oferita de a face cunoscute activitatile din vacanta.
Cu stima
Profesori Gabriela si Corneliu Nanca
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

intrebare

Mesajde loss » 18 Aug 2007, 14:30

buna ziua din nou
ce-i drept e drept am muncit vara asta ca in putine altele. Am si eu o intrebare: pana cand trebuie postate pe internet rezultatele finale ale muncii noastre ? Data de 1 septembrie este data finala, sau mai repede? Multumesc mult pentru ocazia oferita de a arata si altora ca in unele scoli se munceste si ca pentru unii conteaza copiii si nu doar hartiile
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Mesajde nanca_g » 18 Aug 2007, 22:09

banuiesc ca pana la 1 septembrie ar trebui sa fie postate productiile echipelor de elevi si profesori.Urmeaza 5 zile in care se va juriza...asa am citit dar nu mai stiu unde :oops:
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

Re: intrebare

Mesajde emil » 25 Aug 2007, 14:22

loss scrie:buna ziua din nou
ce-i drept e drept am muncit vara asta ca in putine altele. Am si eu o intrebare: pana cand trebuie postate pe internet rezultatele finale ale muncii noastre ? Data de 1 septembrie este data finala, sau mai repede? Multumesc mult pentru ocazia oferita de a arata si altora ca in unele scoli se munceste si ca pentru unii conteaza copiii si nu doar hartiile


Data finala a concursului este 1 septembrie.
Pana atunci va trebui sa realizati elementele de sinteza cerute de regulament.
Ne vom permite sa facem jurizarea intre 2 si 10 septembrie. Data limita in care va vom comunica rezultatele este 10 septembrie.
Consider de pe acum, ca toata lumea va fi castigatoare! :lol:
Va doresc succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Multumim pentru elucidarea datei de FINISH

Mesajde nanca_g » 25 Aug 2007, 14:36

Buna ziua,
Multumim ca ati clarificat data de incheiere a concursului si perioada de jurizare. Asta ne va da un imbold pentru grabirea finalizarii lucrarilor :lol:
nanca_g
 
Mesaje: 31
Membru din: 26 Oct 2005, 16:32

Următorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron