Am dreptul de a sustine examenul de titularizare in mai?

Am dreptul de a sustine examenul de titularizare in mai?

Mesajde rosucdaniela » 26 Ian 2007, 08:43

Buna dimineata tuturor. In speranta ca voi primi un raspuns (este prima oara cand scriu pe acest site) voi adresa urmatoarele intrebari:

1. eu sunt studenta in ultimul an (in iulie voi sustine licenta), avand in vedere ca examenul de titularizare s-a mutat in luna mai, as vrea sa stiu daca am dreptul sa sustin acest examen;

2. ce presupune examenul de titularizare la istorie (este istorie generala, sau o anumita perioada pe care o aleg eu?);

3. ce presupune partea de psihopedagogie in acest examen de titularizare?

Va multumesc
rosucdaniela
 
Mesaje: 5
Membru din: 16 Aug 2006, 18:48

Mesajde cristyna » 26 Ian 2007, 17:30

La intrebarile 2 si 3 nu stiu sa-ti raspund, dar stiu sigur ca examenul nu s-a mutat in mai. Este in iulie. Metodologia a aparut in 15 noiembrie 2006.

In legatura cu programele, le vei gasi pe edu.ro.
"Să formezi o echipă este doar începutul, să rămâi împreună este progresul, să lucrezi împreună este succesul"

Henry Ford
Avatar utilizator
cristyna
 
Mesaje: 427
Membru din: 06 Apr 2005, 22:59
Localitate: Timisoara

Mesajde rosioru » 27 Ian 2007, 19:28

1. Conform ultimei metodologii aprobate de MEdC titularizarea va fi in 16-17 iulie.
Cred ca pana atunci se vor sustine examenele de licenta pentru a putea permite absolventilor sa se prezinte la titularizare. Asa a fost pana acum.
2. Este toata istoria (a romanilor+universala)
3. Cred ca la titularizare sa da metodica istoriei. Psihopedagogia + metodica se dau la definitivat.

Poate te mai ajuta colegii care au dat titularizarea dupa 2000.

Bafta multa.
...and justice for all
Avatar utilizator
rosioru
 
Mesaje: 305
Membru din: 06 Ian 2005, 17:17
Localitate: Constanta


Înapoi la Istorie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator