ajutor pagina scoala

ajutor pagina scoala

Mesajde anamadalina » 17 Mar 2010, 19:29

Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o problema.
Acum catva timp (3-4 ani) am incercat sa fac o pagina a scolii. Pagina nu s-a publicat.
Acum am incercat sa creez din nou o pagina si mi s-a spus ca nu mai pot face una deoarece exista deja un cont.
Cum as putea sa o sterg pe cea veche sau macar sa am acces la ea s-o imbunatatesc pentru a fi publicata, deoarece nu mai stiu nici pe ce adresa de e-mail a fost facuta, nici ce username am folosit atunci?
Scoala este Sc. cu clasele I-VIII Orlesti, jud.Valcea
anamadalina
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Ian 2009, 19:29

Re: ajutor pagina scoala

Mesajde emil » 17 Mar 2010, 21:48

anamadalina scrie:Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o problema.
Acum catva timp (3-4 ani) am incercat sa fac o pagina a scolii. Pagina nu s-a publicat.
Acum am incercat sa creez din nou o pagina si mi s-a spus ca nu mai pot face una deoarece exista deja un cont.
Cum as putea sa o sterg pe cea veche sau macar sa am acces la ea s-o imbunatatesc pentru a fi publicata, deoarece nu mai stiu nici pe ce adresa de e-mail a fost facuta, nici ce username am folosit atunci?
Scoala este Sc. cu clasele I-VIII Orlesti, jud.Valcea

Buna seara
Nu ati creat si nici nu ati publicat nicio pagina, cel putin asa apare pe profilul dvs.
Puteti crea oricate pagini web doriti din contul dvs, cu conditia sa nu le dati acelasi nume.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: ajutor pagina scoala

Mesajde iradian » 18 Mar 2010, 12:51

Exista o pagina a scolii din Orlesti in curs de editare pentru care nu s-a cerut niciodata publicarea, de aceea nu ati gasit-o pe site. Aceasta a fost creata cu un alt cont care prezinta datele dumneavoastra, deci acum avem un cont fantoma, ceea ce nu e bine (o sa rezolvam noi aceasta problema ulterior).

Asadar, dupa cum a precizat si domnul Onea, trebuie sa creati din nou pagina. Situatia e un pic mai complicata insa, caci daca in prezent puteti intr-adevar sa creati oricat pagini ale scolii dandu-le nume diferite, in viitorul apropiat, cand se va relansa portalul in noua versiune, un utilizator nu va mai putea avea decat o singura pagina a unei institutii asociata contului sau, iar scoala respectiva va avea o pagina unica.

Am sa va rog asadar sa creati o singura pagina a scolii, pentru institutia in care activati si sa va asigurati ca nu mai exista pe Didactic.ro vreo alta pagina a aceleiasi scoli creata de vreun coleg al dumneavoastra, ca sa nu fie mai tarziu nevoie de modificari. Pagina aceea veche aflata in curs de editare va fi stearsa cand mutam in noul sistem. Succes!
Blog personal: http://teamadetrepte.wordpress.com/
Resurse pentru optimizarea site-urilor: http://halte.ro/
iradian
Site Admin
 
Mesaje: 50
Membru din: 23 Noi 2008, 23:36

Re: ajutor pagina scoala

Mesajde loredana61 » 21 Oct 2010, 20:39

Sunt directorul unei unitati de invatamant care are pagina scolii creata de o colega care nu mai functioneaza in unitatea pe care o conduc de 2 ani . Cum procedez pentru a inchide acea pagina si a crea alta cu un alt format ?
:?:
loredana61
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mai 2010, 21:51

Re: ajutor pagina scoala

Mesajde rofi3 » 21 Oct 2010, 21:01

Buna seara,

Trimiteti un e-mail pe adresa webmaster@didactic.ro in care precizati contul in care s-a realizat pagina si veti primi mai multe informatii legate de stergerea paginii respective.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron