Ajutor- inspectie

Ajutor- inspectie

Mesajde alinaro » 18 Apr 2007, 12:34

Saptamana viitoare am inspectie de definitivat. Lucrez la simultan , Cls I - a IIIa, si am nevoie de sfaturi, idei. Sunt atatea materiale interesante, atatea lucruri frumoase ce se pot face la clasa, dar la o clasa cu simultan mi se pare greu si de multe ori imposibil sa le pun in practica . TIMPUL "ma omoara" !
Printre disciplinele inspectate am si educatie civica , lectia Ce sunt grupurile?- pentru care nu prea am idei , nici pe didactic nu am gasit.
De aceea, va rog mult poate ma ajutati cu idei , materiale. Multumesc mult!
alinaro
 
Mesaje: 22
Membru din: 22 Aug 2006, 14:55
Localitate: Craiova

Ajutor inspectie

Mesajde lilianamusat » 18 Apr 2007, 15:24

Si eu am dat definitivatul la simultan, dar sa sti ca nu a asistat inspectorul decat la doua ore, pe care le-a considerat ca fiind patru, deoarece lucram cu cate doua clase, din cate mi-a duc aminte am facut limba romana la clasa a III-a si abilitati practice la clasa I, iar urmatoarea ora am facut matematica la clasa a II-a si educatie plastica la clasa a IV-a. Aveam simultan I-IV. Eu cred ca pe inspector il intereseaza romana si matematica, eu te sfatuiesc sa faci ce sti tu mai bine, iar educatia civica sa o lasi deoparte si asa nici nu prea ai idee de ce ai putea face.
Succes!
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron