ajutor cu o planificare

ajutor cu o planificare

Mesajde raluk_norocel » 24 Oct 2007, 20:05

sa va spun pe scurt povestea mea : sunt invatatoare la simultan , clasele 2-4 si va dati seama ca munca in ceea ce priveste intocmirea planificarilor este dubla . problema mea este ca nu gasesc nici o planificare la matematica la clasa a 4a de pe manualul de marcela penes , editura ana 2000 si cea de stiinte tot pt a 4a la editura ana 2000.
daca ma puteti ajuta va multumesc din suflet.

mi le puteti trimite la adresa : raluk_norocel@yahoo.com
raluk_norocel
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Iul 2006, 10:35

Mesajde sergiu_seem » 25 Oct 2007, 21:54

si eu sunt învatator (debutant) si am clasa simultana 2 cu 4! Folosesc acelasi manual la clasa a IV - a.

E simplu, cel putin eu asa am fost sfatuit. PLanificare si proiectare pertru simultan nu ai sa gasesti. Eu am luat toate planificarile si proiectarile individual pentru fiecare clasa. Asa face si colega mea care are I - III si e veche în învatamânt. Iar planificare cu proiectare pentru manualul de a IV-a la româna gasesti pe site, dar mai bine trage cu ochiul aici!

http://www.didactic.ro/forum/viewtopic.php?t=7072

Bafta.
Ultima oară modificat de sergiu_seem pe 25 Oct 2007, 22:06, modificat 1 dată în total.
sergiu_seem
 
Mesaje: 9
Membru din: 23 Oct 2007, 21:51

Mesajde raluk_norocel » 25 Oct 2007, 22:00

eu nu am zis ca le vreau pe simultan , si nu , nu sunt debutanta!

planificarile stiu ca se fac individual pe materii , dar eu am specificat ca nu gasesc aceste 2 planificari: la matematica si la stiinte la clasa a 4a , editura ana. mentionez ca am nevoie si de calendaristica si pe unitati.
raluk_norocel
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Iul 2006, 10:35

Mesajde sergiu_seem » 25 Oct 2007, 22:04

Daca v-ati fi uitat pe link-ul trimis de mine, puteati citi si gasi detalii despre planificarea la lb romana de care aveti nevoie.

Din cate imi amintesc eu, nu v-am facut debutanta!
sergiu_seem
 
Mesaje: 9
Membru din: 23 Oct 2007, 21:51

Mesajde raluk_norocel » 25 Oct 2007, 22:46

daca te uitai mai bine pe mesajul meu erai atent sa vezi ca eu nu am nevoie de planificarea de la romana , ci de cea de la matematica si cea de la stiinte.

si am spus ca nu sunt debutanta nu ca mi s-a parut ca m-ai facut tu asa , ci doar ca o specificatie ca stiu ca planificarile la simultan nu se fac impreuna , ci separat. anul trecut am avut cls 1-3 , care acum sunt 2-4.
raluk_norocel
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Iul 2006, 10:35


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori