Ajutoooor!... Inspectie...

Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde cristinaelenarosu » 11 Mar 2013, 20:49

Buna ziua! Am si eu o nedumerire.Saptamana aceasta voi avea prima inspectie de gradul 1. Colegele au inceput sa isi dea cu parerea si nu stiu ce sa mai cred.Mi s-a spus ca nu trebuie sa fac captarea atentiei cu rebus ca nu mai este la moda. Ce inseamna aceasta? Mai stie cineva ceva de acest fel? E gresit din punct de vedere metodic?Numai bine! Cristina Rosu
cristinaelenarosu
 
Mesaje: 18
Membru din: 16 Oct 2007, 15:31

Re: Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde somnorik » 12 Mar 2013, 08:01

de ce nu folosesti video proiectorul la capatarea atentie?
somnorik
 
Mesaje: 34
Membru din: 09 Dec 2008, 18:52

Re: Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde emil » 12 Mar 2013, 14:20

cristinaelenarosu scrie:Buna ziua! Am si eu o nedumerire.Saptamana aceasta voi avea prima inspectie de gradul 1. Colegele au inceput sa isi dea cu parerea si nu stiu ce sa mai cred.Mi s-a spus ca nu trebuie sa fac captarea atentiei cu rebus ca nu mai este la moda. Ce inseamna aceasta? Mai stie cineva ceva de acest fel? E gresit din punct de vedere metodic?Numai bine! Cristina Rosu

Folositi orice mijloc potrivit copiilor dvs. Puteti sa le dati un rebus sa se joace, puteti sa le spuneti o poveste, puteti sa le cititi cateva sfaturi interesante, puteti sa faceti un excercitiu vesel de gimnastica, puteti sa ii puneti sa lucreze ceva pe grupe, etc... Nu va orientati dupa "moda", ci dupa nevoile copiilor dvs. Nu uitati ca trebuie sa fie un element surpriza! Scuzati ca am intervenit, dar am dat intamplator peste acest topic!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde hoatamicarhibanna » 12 Mar 2013, 15:47

buna ziua
este la moda tot ce se potriveste clasei dvoastra si tot ce considerati ca va ajuta cu adevarat sa ii captati.succes!
hoatamicarhibanna
 
Mesaje: 15
Membru din: 07 Sep 2012, 20:22

Re: Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde clemansa_m » 12 Mar 2013, 19:00

Initiati un joc de "Spargerea ghetii" din care sa extrageti un cuvant-cheie al temei ce urmeaza a fi tratate in lectie! La ce clasa tineti, ce disciplina, ce tema? Putem sa ne "sfatuim" la adresa clemansa.mauca@yahoo.com!
clemansa_m
 
Mesaje: 12
Membru din: 10 Apr 2006, 20:53

Re: Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde artura » 12 Mar 2013, 21:55

Anul trecut, cam in aceasta perioada, am avut si eu o inspectie. Am folosit rebusul si nimeni nu mi-a spus ca "nu mai e la moda". Inspectorul a apreciat acest lucru(si multe altele).
Sfatul meu e sa ganditi si sa proiectati lectia singura, sa lucrati cu elevii asa cum sunt obisnuiti. Altfel riscati sa aveti surprize.
MULT SUCCES!
artura
 
Mesaje: 22
Membru din: 20 Aug 2009, 11:25

Re: Ajutoooor!... Inspectie...

Mesajde naftanailaconstanta » 13 Mar 2013, 21:37

Bafta!Foloseste tot ce se potriveste clasei si tot ce consideri ca te ajuta cu adevarat!Eu am scapat.Am avut la sfarsitul lui februarie.Numai bine!
naftanailaconstanta
 
Mesaje: 55
Membru din: 09 Noi 2009, 21:40


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator